Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 minut temu, jacekzoo napisał:

Co Ty robiłeś 12h ? 

Głównie to chowalem się przed deszczem i starałem się ogrzać :)...ok w międzyczasie był jeszcze obiad i przeróbka odpływu szarej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jaśki napisał:

przeróbka odpływu szarej wody

Wstawiałeś jak widzę w chyba w hobby... wszedł Ci przed czy za osią? Będę wystawiał w hobby 400 z 2004 roku i przed mi nie wchodzi bo amortyzator koliduje. Za osią wejdzie ale i tak muszę obniżyć o 2-3 cm i przyciąć lekko od wewnątrz błotniki. 

Mam jeszcze pytanie o przeróbkę odpływu wody... Nie mogę znaleźć takich kolanek kanalizacji o takim Dn? Jak to rozwiązałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z telefonu

Przed osia...amorki mam za :)

jezeli chodzi o odplyw to udalo mi sie bez kolanek...wykorzystalem to co bylo tylko musialem przedluzyc rurki...te udalo mi sie kupic w OBI (instalatorskie fi28)... jeden odplyw zrobilem tak ze zamiast kolanka wsadzilem elastyczny waz (ten ktory wychodzil ze zlewu) bezposrednio w rure 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też przerabiałem odpływ, mały szczegół, bardzo delikatnie z tym węzykiem co wychodzi z podłogi, u mnie był bardzo kruchy, ledwo ruszyłem i się rozlazł. a dostać taki bardzo ciężko, a dokłądniej nie dostałem. jak średnica wew była ok to miał grubsze ścianki. nie szło połączyć z tym w podłodze i skończyło się na tym że wymieniałem wąż od połączenia pod podłogą do umywalki w aneksie i drugi do umywalki przy wc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzna średnica rurek to około 27,5mm...więc faktycznie 28 będzie ok...wykorzystam Twój sposób. 

U mnie mocowanie do ramy amortyzatorów jest przed osią... a za osią wysokość ramy to 155 - 160 mm.

Zobaczymy jak wyjdzie... na razie zbieram siły i chęci do montażu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2019 o 20:28, Grabos napisał:

kupiłem tego Obelinka prestige II, zdemontowałem plastykową obudowę i okazało się że jest to osłona ŁAŃCUCHA! Niema przekładni. ? kupiłem ten https://www.obelink.pl/naped-osi-prestige.html

pisałem że wrzucę fotki tego napędu na dowód ze niema przekładni zębatej tylko łańcuchowa.

20190307_170241.jpg

20190307_170507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dołączyłem do zacnego grona, w tym poście opisałem swoją walkę.

Ten temat przeczytałem dwa razy od deski do deski i bardzo dziękuję wszystkim wypowiadającym się, w szczególności autorowi tematu.

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kojus napisał:

Mam i ja. Pierwsze metry już przejechane.

Temat bardzo pomocny.

Szczególnie pierwszy post ????

Gratuluje :D Pinknie jedzie, sprzęgło w aucie odpocznie :D  Wygląda jakby mover był nisko ziemi ale może to złudzenie bo słabo widać.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lbuster napisał:

No to i ja dołączyłem do zacnego grona, w tym poście opisałem swoją walkę.

Ten temat przeczytałem dwa razy od deski do deski i bardzo dziękuję wszystkim wypowiadającym się, w szczególności autorowi tematu.

:hej:

 

4 godziny temu, kojus napisał:

Temat bardzo pomocny. Szczególnie pierwszy post ????

Bardzo się cieszę, że temat okazał się potrzebny i wciąż wielu osobom się przydaje. Gdy go pisałem, nie przypuszczałem, że będzie tak popularny. Wszystkim dziękuję za miłe słowa i trzymam kciuki za kolejne osoby, które zdecydują się na samodzielny montaż napędu w swojej przyczepie - powodzenia :ok:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Voku napisał:

Gratuluje :D Pinknie jedzie, sprzęgło w aucie odpocznie :D  Wygląda jakby mover był nisko ziemi ale może to złudzenie bo słabo widać.
 

160 mm od ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.