Skocz do zawartości

Poszukiwania holownika 1995-2000kg DMC (Janwil)


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

Czujniki mogą być niewidoczne jeżeli będą pomalowane, ale czy są one aż tak bardzo potrzebne :hmm:

Mam w Mazdzie, fajna rzecz. Trudno rezygnować.

Zresztą Mazda ma malowane zderzaki a Focus zderzaków nie ma wcale. Cieniuuutka plastykowa atrapka i już chłodnice... Kosztowne w razie dotknięcia, a nawet popchnięcia kupki śniegu... No ale to lepiej jeśli miałby tam być komputer za 74 tyś. zł. jak w Volvo v50 który sam się zatrzymuje przed przeszkodą...a inny się nie zatrzyma .i bach!!!...Ach Polonez , Polonez to miał zderzak

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 685
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Auto wygląda na przyzwoite. W X GOLD powinny byc czujniki, szkoda tylko ze relingow nie ma.

Janwil kupuj ! Trzymam kciuki

Rozumiem że relingi muszą być koniecznie dla rowerów przewożonych na dachu holownika i tak jest najlepiej /rozłożenie mas zestawu, opory powietrza itp./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Jak jadę z budką i do tego mam max doładowany bagażnik, to na relingach mogę przesunąc sobie uchwyty (belki) maksymalnie do przodu, co niejako dociaża bardziej przednią oś. Na relingu zawsze masz pole manewru odnośnie belek (w tył, w przód).

Tu belki są wkręcane w stałe miejsca, tam gdzie wzmocniono karoserie. Jeśli zakup wypali to sam zobaczysz jak to wyglada. Może rozglądniesz się za używkami...

Chyba, że na dachu nic nie wozisz (bo ja wszystko, narty, rowery, drabiny, meble :]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relingi można dołożyć chyba, auta fajne no różnica w cenie znaczna chociaż rocznik ten sam.

Ciekawe czy ma to odzwierciedlenie w stanie technicznym.

...ile kosztuje dołożenie rellingów?

Różnica w cenie i w przebiegu /tak to się kształtuje  jak przeglądasz zestawy ofert, szczególnie jeżeli auto jest młode/ !/  Do 150 kkm masz 12 m-cy gwarancji i Asistance w sieci Forda /nie wiem jeszcze czy w całej Unii Europejskiej?/ Sprawdziłem czujnikiem, żaden element nie malowany.

No i obsługa i warunki w jakich się kupuje. Kto był na Autogiełdzie czy zimą w Autokomisie wie o czym mówię. Ale to inna historia...

Czy drogo, sami oceńcie. A ile kosztuje nie pewność, ile są warte nerwy?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://frank-cars.otomoto.pl/ford-focus-platinium-od-dealera-vat23-C31468535.html

W Częstochowie obejrzałem to auto i choć to lepsza wersja Ghia /m.in. starter bez kluczyka/ i też w salonie sprawił wrażenie ,,spracowanego już...."

No i w Olkuszu w Autokomisie wcześniej opisane przeze mnie auto ,,od komornika". Pierwsze wrażenie doskonałe /auto czarne, umyte jeszcze mokre, szyby czarne. A potem tego brak, tamtego też, alternator popiskuje to go psik WD-40, szyba przednia porysowana i kamień uderzył /to tylko 900 zł na Allegro mówi pan/ itd... No 8 tyś. taniej niż Bielsko i Częstochowa, ale ile już na wejściu trzeba dołożyć /po cenach fabrycznych/?

Moja uwaga ogólna. Oglądałem auta pochodzące tylko z salonu Polska  i te od razu w ogłoszeniach są dużo droższe mimo nieraz gorszego wyposażenia niż te z ,,importu". Młode auta /np.3 letnie/ mały przebieg dużo wyższa cena /za ten sam rocznik/ niż ten z 2 razy większym przebiegiem.

Coś za coś. ,,Realnej taniochy"  coraz mniej.

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................Sprawdziłem czujnikiem, żaden element nie malowany..

.................

Czyli chyba najmniej ważną rzecz, zakładając oczywiście że nie składa się z kilku aut.

Tylko podłączenie pod komputer powie jaki jest stan auta i to w kilkudziesięciu krytycznych punktach- wtryski, turbo, pomy itp/itd.

Chyba tylko nie pokaże niestety stanu sprzęgła i dwumasy.

 

Tylko komp i ktoś kto się na nim zna (a nie że posiada) prawdę powie o aucie.

 

Dla przykładu: komputer auta z Common Raill posiada możliwość wyrównania ilości paliwa podawanego poprzez wtryski przy różnicy do 30%.

Więc jedziesz i nic nie czujesz.

Ale ktoryś wtrysk może się już kończyć.

A podłączenie pod komp serwisowy pokaże że niestety- tak pięknie już tak długo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego pewnie oglądałeś http://frankcars.gratka.pl/ogl/16193704.html#c0a227b2cc975f53,1 ??

 

widać przebieg większy i też brak relingów.

Tak, znamy się dobrze, napisałem o nim m.in w poście nr 397 i we wcześniejszych. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu: komputer auta z Common Raill posiada możliwość wyrównania ilości paliwa podawanego poprzez wtryski przy różnicy do 30%.

Więc jedziesz i nic nie czujesz.

Ale ktoryś wtrysk może się już kończyć.

A podłączenie pod komp serwisowy pokaże że niestety- tak pięknie już tak długo nie będzie.

Czyli tak zwane korekcie wtrysków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś /nieważne kto/:

,,Teraz już ogólnie, w temacie i do Janusza.

Janusz sorry OT.  Uważam, że te wszystkie bajery i kwestia haka (taki, czy inny; w ASO lub nie; z modułem lub bez), to niewinne drobiazgi w porównaniu z zakupem samochodu. To wszystko ogarniesz już po zakupie i nie Ty jeden z takimi dylematami masz do czynienia. Ludzie kupują, jeżdżą, zakładają "co trzeba" i jest OK. Wszystko da się ogarnąć.
Postaraj się skupić na meritum sprawy.

Ośmielam się twierdzić, że ilość pytań, opcji wyposażenia i wszelkich układów, będąca w tym temacie, zadziwiłaby niejednego sprzedawcę nowego auta w salonie firmowym :look:  Chyba by musiał zamawiać auto bezpośrednio u producenta w wer. indywidual.
Kibicuję Ci mocno, ale chwilami mnie zadziwiasz, gdy widzę, co może stanąć na przeszkodzie w zakupie samochodu.
Aby jednak być do końca sprawiedliwym, to napiszę, że mimo wszystko trochę to rozumiem, jednak mam wątpliwości, czy uda Ci się wszystko pogodzić - oby. Kciuki oczywiście 3mam."

 

 

Janwil:

Ja przepraszam, ale jak ma się czas i przyjemność rozmawiać sympatycznymi i kompetentnymi kolegami w sprawie to chyba dobrze?

Ważną rzeczą jest też poczucie humoru, mimo wszystko.

A że przychodżą nowe wątpliwości i znaki zapytania przed zakupem to lepiej niż po...

Ja dziękuję i przepraszam że może Was wykorzystuję, ale chyba taka jest formuła forum /dobrowolna, przymusu odpowiadania nie ma/.

Mnie rozmowa z Wami bardzo pomaga w tej jakże trudnej dla mnie trudnej sytuacji /,,afera" z Mazdą, poszukiwanie holownika dokładnością do 5 kg, itd/

Dziękuję za już i proszę o jeszcze /auto jeszcze nie kupione/..., cdn. /jeśli nie macie nic przeciwko/

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, jak wiesz, zaczęło się z czystej życzliwości i nic się przecież nie zmieniło. Nie może być monotonnie, bo będzie nudno ;)
Sam lubię, jak samochód ma rożne "bajery", ale do tej pory wydawało mi się, że jestem w tym mocno odosobniony :hmm:
Po lekturze Twoich poszukiwań, chylę czoła i jednocześnie cieszę się, że jest więcej takich zakręconych osób, zwracających uwagę na różne "bzdety".

Jeszcze wczoraj myślałem, że czujniki parkowania będą ostatnim, omawianym gadżetem ( :lol2: o ja naiwny), a dzisiaj czytam o relingach itd.  :hehe:
Normalnie nie lubię seriali, bo zbyt długo trzeba czekać na poznanie zakończenia  :pad:  .

Tak jest i w przypadku czytania tego tematu - chciałbym znać już rezultat tych poszukiwań, co nie oznacza, że tylko z tego powodu masz się z tym spieszyć.
Moja chęć (i chyba nie tylko moja ?), jak najszybszego ujrzenia Twojego, nowego auta, nie może wpływać w jakikolwiek sposób na Twój styl poszukiwań :nono:

Jak pisałem, trzymam kciuki, a tych kilka słów od czasu do czasu, było pisane tak pół żartem, pół serio i tylko tak to potraktuj. :ok:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten Twój temat i poszukiwania robią sie delikatnie mówiąc pocieszne :hehe:  może auto prosto z salonu w wersji pod Ciebie wyposażonej by w końcu Tobie odpowiadało ... no i musieli by podyktowane dane wpisać w dowód rej :hehe:

 

Jeden kolega trafnie podpowiadał w temacie ... pozwole sobie zacytować

 

 

Janusz, ja naprawde Ci życzę udanego zakupu, ale...przez cały ten czas Twoich poszukiwań, za połowę tej energii poświęconej na oglądanie,już 100 razy zdałbyś w 15 minut co najmniej prawko B96 za 200pln. Masz już kilka km przejechanych z budką więc z prawkiem nie miałbyś NAJMNIEJSZEGO problemu. Planujesz zakup auta za 30-40 kpln, więc 200-400pln viatolla rocznie Cię nie zrujnuje. Otworzy się przed Tobą cała gama samochodów, a tak kręcisz się dookoła 5ciu, 10ciu czy 15stu kilogramów. Trochę to ...no...takie sobie...pod górke.... ps.ale podziwiam Cię za wytrwałość :)

 

 

powodzenia w poszukiwaniach :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wiem że odchodzę o zasadniczego tematu tego forum.

Każdy kto kupował samochód i to jeszcze w takich okolicznościach jak ja /22.11.2013 r. holownik Mazda, którym ciągnąłem pierwszy swój sezon karawaningowy w życiu, okazał się nagle ,,nielegalny" i niebezpieczny bo ma  za małe DMC/ wie że trudno w takiej sytuacji o komfort psychiczny...

Ale wszystko jest ,,pod kontrolą" i niedługo poproszę Administrację /oczywiście nadal ,,Kochaną Administrację" jak pisałem wcześniej, nic się nie zmieniło/ aby część postów dotyczących Focusa przenieść do nowego forum o roboczym tytule ,, Najlepszy ...... holownik do przyczepy o DMC 1500 kg /Prawo jazdy kat. B i bez viaTOLL" i tam prawdopodobnie będzie o śrubkach, podkładkach, ESP, Gold X, reflektorach skrętnych, relingach itp. itd......

Zgoda?

 

P.s.Wybaczcie mi, jeszcze trochę cierpliwości...

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.