Skocz do zawartości

Poszukiwania holownika 1995-2000kg DMC (Janwil)


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

To są właśnie dane z DR, żadne tam dane zbierane z netu. Forumowicze w temacie dodają, ja dokładam do listy. Nic aktualniejszego nie znajdziesz. Wszystko na podstawie konkretnego auta forumowicza :)

No tak, ale Focus kombi 2.0 l 136 KM ma nadal 1950kg, a nie 2000 kg a to jest b.istotne dla budki DMC 1500K .

Twoje zestawienie jest the best, To drugie niestety nie ma wielu danych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 685
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tomek spalanie zależy najpierw /tak krótko i praktycznie/ czy to diesel czy benzyna!

Mile zaskoczył Cię Twój 3 litrowy diesel BMW. On tak ma, nawet w mieście dużo wiecęj nie spali... Ale benzyna to ho, ho... Przeczytaj co napisał o tym Kristofer. Ja to przerobiłem i nie ,,ożenisz" mnie z benzyną tym bardziej w zestawie z budką!!!

Janusz czasami auto z gazem nie jest złe chociaż sam z takiego zrezygnowałem :]  szkoda że ten opel w dieslu

ma DMC poniżej 2000kg bo był by fajny do Twojej przyczepki.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/peugeot/308/i/kombi/silnik-diesla-2.0-hdi-fap-136km

No proszę, ten Peugeot ma DMC 1700 kg. A silnik ma taki sam jak Focus! Czy to znaczy że Focus ma jeszcze rezerwy?

 

Przypominam o VAT 2014 odnośnie samochodów. Lepszy czy gorszy niż dotychczasowy dla przedsiębiorcy?

 

Może coś wynika z tego artykułu - przeczytaj:

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Kratka-wywola-boom-w-salonach,wid,16244420,wiadomosc.html?ticaid=111ede&_ticrsn=5

 

W kwestii samochodu.

Może warto by się rozejrzeć, czy nie trafia się z wpisem w DR trochę większa DMC dla Seata Exeo Sedan 2.0 TDI CR DPF 143KM

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/seat/exeo/sedan/silnik-diesla-2.0-tdi-cr-dpf-143km

 

Z kolei, jeśli dane są rzeczywiste, może ciekawą opcją jest Seat Altea Standard 2.0 TDI CR 140KM, ale ten ze skrzynią automatyczną DSG  ?   MW 1480, DMC 2000

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/seat/altea/standard/silnik-diesla-2.0-tdi-cr-140km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale Focus kombi 2.0 l 136 KM ma nadal 1950kg, a nie 2000 kg a to jest b.istotne dla budki DMC 1500K .

Twoje zestawienie jest the best, To drugie niestety nie ma wielu danych...

Janwil...please...kup już tego focusa :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. Czy Focus spełnia poniższe warunki:

- otwór załadunkowy /tylna klapa/ wysokość min. 80 cm.

- powierzchnia otworu klapy min.12.800 cm2

-długość powierzchni ładunkowej min 30% rozstawu osi

- powierzchnia załadunku płaska

Głupot ciąg dalszy, ale są!

Witam,

Nawet jak będzie miał chomologacje ciężarową taki Focus to w 2014 i tak nie będziesz mógł odliczyć całego Vat-u od zakupu.

Nowe auta w salonach przygotują pasujące pod punkt 3. bo to nie będzie stanowiło wielkiego problemu dla dystrybutorów.

Chyba, że to co kupisz spełni jeden z tych kryteriów (jest ich więcej ale tylko te Cię pewnie interesują):

  1. mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą, klasyfikowanych na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van,

     2.   mające więcej niż jeden rząd siedzeń, które oddzielone są od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą i u których długość części przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona po podłodze od najdalej wysuniętego punktu podłogi pozwalającego postawić pionową ścianę lub trwałą przegrodę pomiędzy podłogą a sufitem do tylnej krawędzi podłogi, przekracza 50 proc. długości pojazdu; dla obliczenia proporcji, o której mowa w zdaniu poprzednim - długość pojazdu stanowi odległość pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a tylną krawędzią podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków,

    

     3. w których liczba miejsc (siedzeń) łącznie z miejscem dla kierowcy wynosi

                    a) 1 – jeżeli dopuszczalna ładowność jest równa lub większa niż 425 kg,                   

                    B) 2 – jeżeli dopuszczalna ładowność jest równa lub większa niż 493 kg,

                    c) 3 lub więcej – jeżeli dopuszczalna ładowność jest równa lub większa niż 500 kg,

 

Za dużą bude kupiłeś ;) tu jest problem :hmm: .

Pozdro.

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może warto by się rozejrzeć, czy nie trafia się z wpisem w DR trochę większa DMC dla Seata Exeo Sedan 2.0 TDI CR DPF 143KM

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/seat/exeo/sedan/silnik-diesla-2.0-tdi-cr-dpf-143km

 

Z kolei, jeśli dane są rzeczywiste, może ciekawą opcją jest Seat Altea Standard 2.0 TDI CR 140KM, ale ten ze skrzynią automatyczną DSG  ?   MW 1480, DMC 2000

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/seat/altea/standard/silnik-diesla-2.0-tdi-cr-140km

O Exeo myślałem jak analizowałem Audi A4, natomiast Seat ma 2000 kg ale MW tylko 1480 niestety. Szukamy dalej...

Janwil...please...kup już tego focusa :) :) :)

Chyba Ciebie posłucham, masz rację!

A swoją drogą jak Transportowiec kupował Passata o MW < 1500kg nikt mu tak serdecznie nie odradzał tego wyboru. Ja to przyjmuję jako zwiększoną troskę o moje bezpieczeństwo, ale w mojej sytuacji konkurenta dla Focusa nadal nie ma...Szukamy!

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, ja naprawde Ci życzę udanego zakupu, ale...przez cały ten czas Twoich poszukiwań, za połowę tej energii poświęconej na oglądanie,już 100 razy zdałbyś w 15 minut co najmniej prawko B96 za 200pln. Masz już kilka km przejechanych z budką więc z prawkiem nie miałbyś NAJMNIEJSZEGO problemu. Planujesz zakup auta za 30-40 kpln, więc 200-400pln viatolla rocznie Cię nie zrujnuje. Otworzy się przed Tobą cała gama samochodów, a tak kręcisz się dookoła 5ciu, 10ciu czy 15stu kilogramów. Trochę to ...no...takie sobie...pod górke.... ps.ale podziwiam Cię za wytrwałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 29 listopad 2013 - 12:23 na forum ,,ILE POCIĄGNIE"

 

olo1, dnia 09 List 2013 - 10:10, napisał: snapback.png

Okazyjnie używam Seata Exeo  więc podaje dane.Niby niewielki ale warunki ma jak Passat.Wielce mnie zaskoczył :

Seat Exeo 2009r

poj.  1968ccm

moc P2  - 105 kW

F1 - 1990kg

F2 - 1990 kg

F3 - 3590 kg

G - 1505 kg

O1 - 1600 kg

O2 - 750 kg

JANWIL: F1 5 kg więcej i po kłopocie? Jak to załatwić?


Janusz, ja naprawde Ci życzę udanego zakupu, ale...przez cały ten czas Twoich poszukiwań, za połowę tej energii poświęconej na oglądanie,już 100 razy zdałbyś w 15 minut co najmniej prawko B96 za 200pln. Masz już kilka km przejechanych z budką więc z prawkiem nie miałbyś NAJMNIEJSZEGO problemu. Planujesz zakup auta za 30-40 kpln, więc 200-400pln viatolla rocznie Cię nie zrujnuje. Otworzy się przed Tobą cała gama samochodów, a tak kręcisz się dookoła 5ciu, 10ciu czy 15stu kilogramów. Trochę to ...no...takie sobie...pod górke.... ps.ale podziwiam Cię za wytrwałość :)

Andrzej-Transportowiec, Czy TY popierasz moje postępowanie /FOCUS/ czy już z perspektywy czasu postapiłbyś inaczej?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANWIL: F1 5 kg więcej i po kłopocie? Jak to załatwić?

 

Janusz, pytałeś się już o to kilka razy i przynajmniej raz, czy dwa odpowiedziałem.

W samochodzie nie przeskoczysz zmiany DMC nawet o kilogram.

Skoro jednak przychodzi Ci do głowy taka myśl, to dlaczego nie zrobić takiego manewru z drugiej strony ?

Zmniejszenie DMC Twojej przyczepy o 5kg w dół (na 1495) nie powinno być trudne i jednocześnie nie ograniczy odczuwalnie ładowności budki. Mógłbyś wtedy "przebierać" wśród samochodów z DMC 1990.

Powiem więcej, jeśli jest tak, jak z naciskiem wielokrotnie podkreślałeś i Twoja przyczepa ma faktycznie MW 1240 kg., to jest z czego zdjąć kilogramy. Gdybyś zmniejszył jej DMC  o 35 kg., miałbyś już możliwość legalnego holowania samochodem o DMC 1950.

Może to jest wyjście dla Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, ja naprawde Ci życzę udanego zakupu, ale...przez cały ten czas Twoich poszukiwań, za połowę tej energii poświęconej na oglądanie,już 100 razy zdałbyś w 15 minut co najmniej prawko B96 za 200pln. Masz już kilka km przejechanych z budką więc z prawkiem nie miałbyś NAJMNIEJSZEGO problemu. Planujesz zakup auta za 30-40 kpln, więc 200-400pln viatolla rocznie Cię nie zrujnuje. Otworzy się przed Tobą cała gama samochodów, a tak kręcisz się dookoła 5ciu, 10ciu czy 15stu kilogramów. Trochę to ...no...takie sobie...pod górke.... ps.ale podziwiam Cię za wytrwałość :)

Janusz to prawko E96 czy B+E rozwiązało by problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                                             

 

                                                

 

                                             DOSIEGO ROKU 2014

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinienem kupić to auto?:

http://www.dobreuzywane.pl/?p=Car&id=4414

dodatkowo 12 m-cy gwarancji

 

A może macie lepsze propozycje, czekam, pilne!

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Warszawy masz kawałek drogi do Bielska, ale jeżeli takie auto chcesz to na pewno warto je zobaczyć.

Na pewno badanie czujnikiem lakieru plus podłączenie do kompa to raczej obowiązkowe, nie słuchać co mówi

sprzedawca bo oni zawsze zachwalają. No i jeszcze dochodzi montaż haka który zapewne też trochę kosztuje.

Powodzenia. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.