Skocz do zawartości

Poszukiwania holownika 1995-2000kg DMC (Janwil)


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

 Co to jest ,,can"?

.............................. MUSZĘ hak montować w ASO i płacić wg. ich cennika?

 

CAN to system przesyłania danych pomiędzy modułami elektronicznymi.

A co do drugiego pytania: robisz u kogoś kto obejmuje temat nowoczesnej samochodowej elektroniki- to że ASO ma system pomiarowy o niczym nie świadczy.

Ja dla przykładu serwis robię u gościa w garażach za przysłowiową flaszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 685
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nic z tych rzeczy. Mimo, że jest can (can wszedł do focusa po lifcie, przed nie było) nic nie zgłasza. Wiem z autopsji. Sam montowałem hak w swojej foce (2005) i w taty (2009). Moduł można odpuścić jeśli nie ma czujników parkowania i śmiało można wpinać się w instalację. Informacja potwierdzona od pracowników forda "od zaplecza".

 

 

No to jeszcze lepiej bo wystarczy zwykły hak. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...............posiada czujniki parkowania więc MUSZĘ hak montować w ASO i płacić wg. ich cennika?

W mojej Phedrze pomyśleli o przyczepach czy wiszących z tyłu rowerach: w menu koputera pokładowego jest funkcja wyłączenia czujników.

Może Ford też tak ma?

Wówczas obyło by się bez programowania BSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Phedrze pomyśleli o przyczepach czy wiszących z tyłu rowerach: w menu koputera pokładowego jest funkcja wyłączenia czujników.

Może Ford też tak ma?

Wówczas obyło by się bez programowania BSI.

Ale te czujniki działają tylko jak jest włączony wsteczny a więc w czym problem.

Pytam bo nie mam takiego czegoś :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... więc w czym problem.

Pytam bo nie mam takiego czegoś :hmm:

No chyba tylko w tym,  coby nie piszczało przy cofaniu :)

Przy wiszących rowerach (mała odległość od czujnika) piszczy ciągłym sygnałem bardzo wkurzającym.

Ale diabli wiedzą co jeszcze mogli ukryć pod tą funkcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz montować zwykły hak z allegro (ok 300-350zł za odkręcany o uciągu 1800kg) do tego dokupić gniazdo 13 pin (chyba firma Bosal produkuje takie z wyłącznikiem świateł przeciwmgłowych w aucie) i wykorzystać ten wyłącznik do odpinania na czas jazdy z przyczepą czujnika cofania. Czujnik ten bardzo nie przeszkadza ( u mnie milczy jadąc na wprost) a przy ostrym złamaniu zestawu informuje że pora prostować.

 

Myślę, że Szaremu chodziło o to, że auto może wykryć problem po podłączeniu świateł cofania w przyczepie do instalacji auta, które ma czujnik cofania (ale raczej nie bedzie w focusie z tym problemów). Normalny elektryk ogarnie tą instalację lub zaproponuje modół ( 3 przekaźniki z gniazdami o wartości 30zł a płatne po 100-300zł).

 

Absolutnie nie musisz jechać do ASO.

 

Kolego Janwil - proponowałbym abyś jednak usunął fotki tych dowodów rejestracyjnych i zostawił tylko te strony z widocznymi masami. Aktualnie prezentujesz 2 x DR z numerami Vin i numerami blankietów. Niby pierdoła ale zawsze znajdzie się ktoś pomysłowy.....

 

P.S

 

Mazda DMC zdecydowanie za małe o ponad 200kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki cofania to nie wszystko. W aucie wyposażonym w ESP instalacja z modułem i przeprogramowanie komputera auta jest konieczne. Po podłączeniu przyczepy zostają wyłączone czujniki cofania oraz zmieniona charakterystyka ESP uwzględniającą przyczepę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki cofania to nie wszystko. W aucie wyposażonym w ESP instalacja z modułem i przeprogramowanie komputera auta jest konieczne. Po podłączeniu przyczepy zostają wyłączone czujniki cofania oraz zmieniona charakterystyka ESP uwzględniającą przyczepę.

Pozdrawiam

 

dodaj, że takie opcje jak przeprogramowanie ESP ma kilka aut na rynku - jest to na pewno nowy Ford S-max i chyba Galaxy.

 

ile jeszcze jest takich aut, które "koniecznie" muszą trafić do ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pousuwam zbędne dane z dowodów.

 

Za późno ;)

Jak już raz coś trafi do Netu, nawet na chwilę, to ... :devil::ph34r::pad:

Czujniki cofania to nie wszystko. W aucie wyposażonym w ESP instalacja z modułem i przeprogramowanie komputera auta jest konieczne. Po podłączeniu przyczepy zostają wyłączone czujniki cofania oraz zmieniona charakterystyka ESP uwzględniającą przyczepę.

Pozdrawiam

 

O ile przeprogramowanie ASP nie budzi mojej wątpliwości (choć nie wszystkie mają taką możliwość), to zastanawiam się, jaki wpływ na czujniki ESP, a tym samym działanie całego układu, może mieć podpięcie do samochodu przyczepy ?

Oczywiście ma wpływ na trakcję całego zestawu, ale nie bezpośrednio na ESP.

Czy w fordzie jest osobna komórka do przeprogramowania pod tym kątem ? :look:

:hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o 2 różnych rzeczach. Nie trzeba przeprogramowywać ESP. U mnie w aucie (c4 picasso) zaznacza się tylko, że auto ma zamontowany hak. Ja jest instalacja z modułem to po podłączeniu przyczepy komputer auta sam zmienia charakterystykę esp i wyłącza czujniki parkowania.

Jeżeli chodzi o pracę esp to podpięcie przyczepy ma kolosalne znaczenie

 

Edytowane przez mrskoku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być to oryginalny hak. Byle wiązka była z modułem

Do mojego jest kilku producentów, można wybierać. Do forda rownież się znajdą. Oczywiście można założyć zwykłą instalacje wpinając się w lampy ale wg mnie hak zakłada się raz na kilka lat więc ja bym tu nie oszczędzał

Edytowane przez mrskoku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.