Skocz do zawartości

Poszukiwania holownika 1995-2000kg DMC (Janwil)


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówimy tu o Andorze.

 

post-8412-0-59806300-1448198291_thumb.jpg

post-8412-0-14354300-1448198380_thumb.jpg

post-8412-0-57254900-1448198417_thumb.jpg

post-8412-0-31870200-1448198497_thumb.jpg

post-8412-0-02370100-1448198562_thumb.jpg

post-8412-0-07306000-1448198595_thumb.jpg

 

Nie jestem teoretykiem, wiem o czym mówię. Nie ma tam takich podjazdów o jakich pisze kolega Janwil. 6% przez 4-5km to już jest bardzo ciężkie podejście. 10% przez 20km.... Moim zdaniem niemożliwe do pokonania, nie znam takiego i nie trafiłem na taki nawet w górach w kraju Basków. Tam gdzie jest takie oznakowanie, jest też pewnie zakaz dotyczący niektórych pojazdów a nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się tam pchał.

Najbardziej stromy podjazd/zjazd widziałem we francji na A75 jadąc od strony wiaduktu Millau w stronę Montpellier i miał on 7%.

Co do wyprzedzania tirów pod górę, nie ma tu nic dziwnego ponieważ na takich podjazdach obowiązuje zakaz wyprzedzania dla ciężarówek i jadą one jeden za drugim a prowadzi najsłabszy.

Na powyższych zdjęciach widać, że góry są albo omijane, albo budowlańcy wysadzali w powietrze kawał skał aby podjazd złagodzić. Tam gdzie się tego zrobić nie dało, wydrążone są tunele. To tyle.

Nie napisałem nigdzie że Focus jest słaby. Wręcz przeciwnie. Dysponując tą samą mocą co np. Galaxy, albo S-Max i do tego bądąc lżejszym autem ma większe pole do popisu. Twierdzę jedynie że stosunek masy i gabarytu w tym konkretnym przypadku jest niedopuszczalny i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 685
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nasza marszruta...

 attachicon.gifNasz kierunek.png      więcej ...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Wypisz wymaluj moja marszruta.l Ale tam  jechałem przez Alpy /Frejus/ na Turyn,, Monaco, Sam Remo, Nicea. Avignion, Montpelierier, Perpignian...  Z powrotem Fatima, Porto, San Sebastian. Paryż itd

Miałeś odezwać, Już jest ten tydzień. Myślałem że zrobisz to dziś w dniu moich Urodzin

Nie jestem teoretykiem, wiem o czym mówię. Nie ma tam takich podjazdów o jakich pisze kolega Janwil. 6% przez 4-5km to już jest bardzo ciężkie podejście. 10% przez 20km.... Twierdzę jedynie że stosunek masy i gabarytu w tym konkretnym przypadku jest niedopuszczalny i tyle.

1/ Co ma gabaryt tu do rzeczy?

2/ Czy ja napisałem że cały czas było 10%? Ale że 20km cały czas pod górkę może być? I na tym bym zakończył tą dyskusję. Radzę spróbować, bo tak to jesteśmy w virtualu a w realu dziś są moje Urodziny więc idę świętować. Może to opiszę i dam fotki

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marmatijul  > ...też byłem na Gibraltaże Fordem z przyczepą pare lat temu   i wież mi są tam podjazdy po 20 km

                           jak pisze JAN i trzeba było przez długi czas tróją piłować , nie pamiętam dokładnie gdzie bo jest ich kilka

                           i nie chce bajek opowiadać ale jeden napewno jest jak się jedzie do Andory .

 

Nasza marszruta...

          więcej...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę drugi zdrowia i zapału do podrozy... i abyś trafił tak dzielnego kampera jak focus !!! Jesio raz, zdrowia!

Dziękuję. Każdy składający takie życzenia jest dla nie pierwszy. Nawet TY!

Jesio?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marmatijul  > ...też byłem na Gibraltaże Fordem z przyczepą pare lat temu   i wież mi są tam podjazdy po 20 km

                           jak pisze JAN i trzeba było przez długi czas tróją piłować , nie pamiętam dokładnie gdzie bo jest ich kilka

                           i nie chce bajek opowiadać ale jeden napewno jest jak się jedzie do Andory

Ired, dotrzymujesz słowa. Ten Twój co to był za Ford? Może cepka była mniejsza?Ja w Hiszpanii jechałem  nawet na dwójce a i silnik  2 razy ,,kichnął" /ale nie tak normalnie/. bo pewnie duszno mu było na 1400m n.p.m. Ale daliśmy radę i to na nie płatnej autostradzie.Teraz dzięki Kolegom wiem że to elektronika się przypomniała i że w takiej sytuacji trzeba wyłączyć silnik to przestawią się parametry na odpowiednią wysokość czyli ilość powietrza. No ale stanąć i wyłączać silnik pod taka górę. No i co tu zazdrościć Focusa. Auto jak auto, no może silnik lepszy niż auto. No ale jeśli przez kilkanaście tysięcy km NIC /nawet jednej śrubki nie dokręciłem, tylko sprawdzałem poziom oleju/. Polonez to był wóz. Jak jechałem do Turcji, włącznie z Polonezkoy /taka znana polska wieś w Turcji/ to miałem wszystko z części zapasowych oprócz chłodnicy. I przydały się. Ale kiedy  to było? W  u b i e g ł y m  w i e k u!

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nasza marszruta...

attachicon.gifAndora.png          więcej...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

No tak Perpignan, Avignion. Ired to ,,moja" trasa, Tylko mapek jak Twoje nie umiem robić. Gorzej, bo nie korzystałem z nich w podróży, gdyż internet zawiódł. Nawet Automapa przez upgrady stanęła... Ale Teleatlas, stary,  prosty i niezawodny prowadził. I mimo że w Cannet pod Perpignan nam się włamano do cepki jak oboje poszliśmy się kąpać, daliśmy radę!  Zaparkowaliśmy obok francuskiego kampera i innych aut osobowychi. Nie pomogło w niedzielę w południe....

A zresztą pod górę  czy z góry.. 10% czy  7%, 20 km podjazdu czy 10. Kto tak jak ja z tak dużą przyczepą jechał francuskimi górskimi drogami omijając autostrady, ten tak jak ja ma co wspominać...

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.