Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Maras napisał:

plus zapas okoł o15kg

Dołóż. Gołe sanki ważą w przedziale 7-8 kg. Koło zapasowe? Zależy jaki rozmiar, ale dużo od 20kg nie odejmiesz. Zatem tylko na tym elemencie wyposażenia możesz mieć błąd w granicach 12-15 kg.

3 godziny temu, Maras napisał:

15kg dodatkowych gratów niezbędnych które były w przyczepie

Pytanie - ważyłeś czy tylko szacujesz? ?
Sprawdzałeś na innej wadze? Stałeś osią na środku pola wagi? Różnice potrafią być dla caravaningowca spore, dla złomu czy węgla marginalne.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

13 minut temu, Marcin T napisał:

Dołóż. Gołe sanki ważą w przedziale 7-8 kg. Koło zapasowe? Zależy jaki rozmiar, ale dużo od 20kg nie odejmiesz. Zatem tylko na tym elemencie wyposażenia możesz mieć błąd w granicach 12-15 kg.

Pytanie - ważyłeś czy tylko szacujesz? ?
Sprawdzałeś na innej wadze? Stałeś osią na środku pola wagi? Różnice potrafią być dla caravaningowca spore, dla złomu czy węgla marginalne.

Marcin coś z tym cytowaniem chyba nie zagrało :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

1mm wody na dachu przyczepy o wymiarach 5x2,5m to 12,5kg

Na ścianach raczej milimetra nie będzie, ale jakieś krople plus jakiś tam film wodny rzędu 0,2mm może być więc zakładam że może być drugie tyle kg przy tej powierzchni i już masz prawie 25kg.

Nie przecze że tak nie jest, ale idąc tym tokiem rozumowania to tej zimy mając na dachu 10cm mokrego śniegu to na dachu miałem ponad tonę.co daje że m2 przypadało 80kg,

W sumie może i coś w tym jest - zainspirowałeś mnie aby zważyć się ponownie jak będzie słoneczko :) - tak z czystej ciekawości i potwierdzenia że proste obliczenia czegoś czego kompletnie nie brałem pod uwagę mają wpływ na wagę rzeczywistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Jaśki w trasie napisał:

Nie przecze że tak nie jest, ale idąc tym tokiem rozumowania to tej zimy mając na dachu 10cm mokrego śniegu to na dachu miałem ponad tonę.co daje że m2 przypadało 80kg,

W sumie może i coś w tym jest - zainspirowałeś mnie aby zważyć się ponownie jak będzie słoneczko :) - tak z czystej ciekawości i potwierdzenia że proste obliczenia czegoś czego kompletnie nie brałem pod uwagę mają wpływ na wagę rzeczywistą.

Raczej śnieg aż tyle nie waży. W mojej szerokości geograficznej (pomorze) przyjmuje się do obliczeń (w dużym uproszczeniu) 90kg/m obciążenia śniegiem jako maksymalne na płaski dach, przy projektowaniu budynków.

Jak zważysz "na sucho" to napisz tutaj. Sam jestem ciekawy swojej teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja puściutka (nawet butli nie było) + 100 kg do tego co w dowodzie. Na wadze było 1060 kg - czyli zgodnie z towncarem. Wniosek, coś w dowodzie jest nie tak. Ponadto wg. towcara moja możne mieć 1500 DMC, a ma 1300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją ważyłem po wyjeżdzie od dealera. Pusta - bez wody, butli i koła zapasowego. Ważyła prawie 100 kg mniej. Po załadowaniu nie sięgam MW.

Nie dziwię się. Większość kocha movery - są zupełnie zbędne,  wyjątkowo mogą być potrzebne przy garażowaniu.  Wymontować , sprzedać  będzie szukane 50 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, AdamH napisał:

Swoją ważyłem po wyjeżdzie od dealera. Pusta - bez wody, butli i koła zapasowego. Ważyła prawie 100 kg mniej. Po załadowaniu nie sięgam MW.

Nie dziwię się. Większość kocha movery - są zupełnie zbędne,  wyjątkowo mogą być potrzebne przy garażowaniu.  Wymontować , sprzedać  będzie szukane 50 kg.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że movery są zupełnie zbędne? 

Jaką masz dmc budki i dokąd z nią jeździsz? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Lukson napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz, że movery są zupełnie zbędne? 

 

4 przyczepki campingowe ,40 lat jazdy, pewnie ze 300 -400 tys. km z przyczepkami towarowymi.  Nawet z 9 metrową dwuosiową uważałem, że mover zbędny, Tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, AdamH napisał:

4 przyczepki campingowe ,40 lat jazdy, pewnie ze 300 -400 tys. km z przyczepkami towarowymi.  Nawet z 9 metrową dwuosiową uważałem, że mover zbędny, Tak uważam.

To pewnie kwestia doświadczenia. Ja bym swojej 1500 nie ustawił na parceli w CRO bez movera. Mimo, że nie ma 9 metrów, to jest 550-tka. Nie mówiąc o wypoziomowaniu jej najazdem już na docelowym miejscu. 

Godzinę temu, AdamH napisał:

1700.  Raczej w cięższy teren.

W cięższym terenie zapewne możesz ją zaparkować autem, jak Ci pasuje. A na kempingu trzeba się złożyć na parcelę i ustawić budkę, wjeżdżając na najazd, żeby wypoziomować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.