Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć, Nie chcę robić niepotrzebnego śmietnika...ale kilka osób w tym wątku dyskutowało nt zwiększenia DMC. Ja dzisiaj odebrałem juz nowy DR z urzędu i w moim przypadku wszystko przebiegło bezboleśnie. Zapewne dlatego, że podnosiłem DMC zgodnie z homologacją. Najbardziej się cieszę, że mam już te brakujące 100 kg :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem przyczepki o jak najniższej DMC, ponieważ mój ciągnik bez B+E pozwala tylko na 999kg. Z tego co tu czytam nie ma się co cieszyć, że kupowana przyczepa np. 4-5 osobowa jest zarejestrowana z DMC 800kg czy nawet jako lekka, ponieważ po wyjechaniu z placu może być już nielegalna (nie da się zmniejszyć masy własnej poniżej DMC w dowodzie)? Takie cuda tylko u nas... Czy te masy nie są brane przy rejestracji z jakiejś tabeli producenta albo tabliczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Misiek71 napisał:

Szukałem przyczepki o jak najniższej DMC, ponieważ mój ciągnik bez B+E pozwala tylko na 999kg.

Jakie masz auto? Jakie ma DMC? 

16 minut temu, Misiek71 napisał:

Z tego co tu czytam nie ma się co cieszyć, że kupowana przyczepa np. 4-5 osobowa jest zarejestrowana z DMC 800kg czy nawet jako lekka,

Jeśli to przekręt to tylko się prosi o kłopoty

16 minut temu, Misiek71 napisał:

ponieważ po wyjechaniu z placu może być już nielegalna (nie da się zmniejszyć masy własnej poniżej DMC w dowodzie)? Takie cuda tylko u nas... Czy te masy nie są brane przy rejestracji z jakiejś tabeli producenta albo tabliczki?

To angielka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Misiek71 napisał:
Mam Galaxy 2505 DMC, przyczepa ma drzwi po prawej więc nie GB - Caravelair Prestige 450 2000r. 

No to jeśli chcesz koniecznie zmieścić się w 3500 kg to przyczepa może ważyć maksymalnie 995 kg.

17 minut temu, Misiek71 napisał:
Caravelair Prestige 450 2000r. 

I ona jest zarejestrowana z DMC 800 kg? To wałek, nierealne aby miała takie DMC w rzeczywiśtości. Jej MW będzie większe. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jacek00 napisał:

No to jeśli chcesz koniecznie zmieścić się w 3500 kg to przyczepa może ważyć maksymalnie 995 kg.

I ona jest zarejestrowana z DMC 800 kg? To wałek, nierealne aby miała takie DMC w rzeczywiśtości. Jej MW będzie większe. 

Tego właśnie się obawiam. Nie znam się na tym, a ktoś pokazuje dowód i powinno być ok. A nie jest. Widziałem też taką, co obie masy na tabliczce miała 950kg. I jak tu kupić przyczepę do 995 kg DMC? Ważyć? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Misiek71 napisał:

Tego właśnie się obawiam. Nie znam się na tym, a ktoś pokazuje dowód i powinno być ok. A nie jest. Widziałem też taką, co obie masy na tabliczce miała 950kg. I jak tu kupić przyczepę do 995 kg DMC? Ważyć? ?

Ważyć! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie się obawiam. Nie znam się na tym, a ktoś pokazuje dowód i powinno być ok. A nie jest. Widziałem też taką, co obie masy na tabliczce miała 950kg. I jak tu kupić przyczepę do 995 kg DMC? Ważyć?
I prawidłowo. Jedna masa to DMC pojazdu, a druga masa to dopuszczalny nacisk na os. Jeśli jest jedna oś to oczywiste jest, że wtedy nacisk na oś będzie identyczny jak DMC przyczepy. Innej opcji nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, motylek napisał:

miałem Hobby 400, i miała 2x1000kg, ważyłem na stacji załadowaną do wyjazdu: 890kg. 

Kurka wodna - to jaką ona miała MW, że załadowana do wyjazdu ważyła 890??

U mnie rzeczy absolutnie pierwszej potrzeby - wszystko co zbędne usunięte - ważą ponad 200 kg (włączając w to butlę, trochę wody), przy czym wszystko co cięższe i się zmieści - jedzie w samochodzie...

No chyba, że wszystko jechało w holowniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:
6 godzin temu, Misiek71 napisał:
Tego właśnie się obawiam. Nie znam się na tym, a ktoś pokazuje dowód i powinno być ok. A nie jest. Widziałem też taką, co obie masy na tabliczce miała 950kg. I jak tu kupić przyczepę do 995 kg DMC? Ważyć? emoji16.png

I prawidłowo. Jedna masa to DMC pojazdu, a druga masa to dopuszczalny nacisk na os. Jeśli jest jedna oś to oczywiste jest, że wtedy nacisk na oś będzie identyczny jak DMC przyczepy. Innej opcji nie ma

To nie tak. Na tabliczce 950 w dwóch pozycjach, jedna nieoznaczona, druga z nr. 1. W dowodzie to masa własna i DMC, a ładowność 0kg.

Edytowane przez Misiek71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Na tabliczce 950 w dwóch pozycjach, jedna nieoznaczona, druga z nr. 1. W dowodzie to masa własna i DMC, a ładowność 0kg.
Na tabliczce nie ma masy własnej. Jest DMC, nacisk na oś i nacisk na hak. A co jest w DR to już inna sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zulos napisał:

Kurka wodna - to jaką ona miała MW, że załadowana do wyjazdu ważyła 890??

U mnie rzeczy absolutnie pierwszej potrzeby - wszystko co zbędne usunięte - ważą ponad 200 kg (włączając w to butlę, trochę wody), przy czym wszystko co cięższe i się zmieści - jedzie w samochodzie...

No chyba, że wszystko jechało w holowniku...

Zulos,

woziłem butlę 5kg, i tak wystarczała na dwa sezony - jeździliśmy tylko w ciepłe dni.
W bagażniku nie wożę nic - tylko napoje, wszystkie szpeje są na stałe spakowana w budzie, łącznie z zabawkami, ciuchami itd.
Przedsionek miał rurki kevlarove - rewelacja, tęsknię za nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.