Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

No to niby 2% do tych 1400 możesz doliczyć, ale to tylko 28 kg, a jak zapakujesz lodówkę to i tak to się zgubi...

Tak czy siak - prawie 100 kg do odchudzenia... Powodzenia;-)

Ja też mam teraz myślenicę i układam w głowie na czym zaoszczędzić, a do wyjazdu został tydzień. Mover, aku, solar zrobiły swoje;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Jaśki napisał:

wyszło równo 1500kg (przy DMC 1400 :( )

Czy Ty wszystko musisz klonować ?

:hehe:

 

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lbuster napisał:

Czy Ty wszystko musisz klonować ?

:hehe:

No co ja poradzę :niewiem: cepki prawie identyczne...dużo fajnych rozwiązań "sprzedałeś" na forum, które skopiowałem....to tak jakoś wyszło :miga:

Teraz się zastanawiam jak to odchudzić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, danielpoz napisał:

Przedsionek, podłogę i klime wpakować do auta. Jedzenia nie zabierać, wszystko kupisz świerze na miejscu. 

Na pewno na pierwszy ogień pójdzie jedna butla (bo bo co w lecie wozić dwie...dwie to przydają się na początku i końcu sezonu :) ), i spuszczenie wody ze spłuczki. tylko t dwie rzeczy to już ok 20 kg. Do tego nie wiedzieć czemu wożę ze sobą prawie wszystkie narzędzia...więc tutaj też będzie redukcja...

Jedzenie zawsze kupujemy na miejscu, więc z tym nie będzie problemu...

Najgorzej jest z klimą. KIA Sportage ma za mały bagażnik aby ona tam weszła. Praktycznie jedyne miejsce gdzie mogę ją wsadzić to...kibelek. Poniżej zdjęcie ze starej cepki...ale w tej tak samo chciałem... 

IMG-20180702-WA0004.thumb.jpeg.03e56f3162a38cef04d871187e639cfe.jpeg

 

No cóż...mam teraz dobry argument aby nie siedzieć w domu tylko w cepce...bo zawsze mogę powiedzieć: "Kochanie idę odchudzać przyczepę" ?

Na szczęście nie instalowałem bagażników rowerowych na cepce...tylko kupiłem na dach auta :) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaśki napisał:

Teraz się zastanawiam jak to odchudzić :)

Ja na szczęście mam fabryczne DMC cepki 1500 kg, więc cepka raczej wytrzyma. A jak będę leciał na zachód, to mam co wyciągać - koło zapasowe, jedna butla stalowa, ciężkie kolumny, nie zalewanie wody, wyciągnięcie setek dziecięcych zabawek, nie zabieranie jedzenia jak danielpoz napisał i tylko jedna skrzynka pifa :'( Jest jeszcze wiele lekkich rzeczy, takich jak osprzęt satelitarny, sprzęt do wyjazdów na dziko itp.

Już zdemontowałem drzwi przesuwne i pozbyłem się parę innych pierdół, które tylko się kurzyły.

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Nie mów, że byłeś na wadze, i tylko 1500 kg Ci wyszło :P

Już gdzieś o tym pisałem (może nie o szczegółach).

W zeszłym roku byłem na wadze po wyjeździe do Ziołowego Zakątka. Cepka w pełni załadowana bez żarcia i tylko część ciuchów - 1500 kg. Samochód pusty także 1500 kg :P

Tak więc tylko na tej podstawie zdecydowałem się mover. Wszystko co ciężkie idzie do bagażnika. Rowery na dach.

 

Jedyne, czego się boję to nacisk na hak - mam 85-90kg a powinienem mieć 75. Będę musiał z tym powalczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaśki napisał:

Na pewno na pierwszy ogień pójdzie jedna butla (bo bo co w lecie wozić dwie...dwie to przydają się na początku i końcu sezonu :) ), i spuszczenie wody ze spłuczki. tylko t dwie rzeczy to już ok 20 kg. Do tego nie wiedzieć czemu wożę ze sobą prawie wszystkie narzędzia...więc tutaj też będzie redukcja...

- narzędzia - zabierasz tylko kilka trytytek i masz jakieś 10 dkg,

- ubrania - kemping FKK i zabieracie tylko coś do samochodu, żeby na stacji benzynowej nie było sensacji i w razie kontroli, żebyście nie dostali dodatkowego mandatu za nieobyczajny wybryk czy coś w tym stylu - 30 dkg,

- klima - 2 mini-wiatraczki - cirka ebałt 120 dkg,

- przedsionek - of kors ałt,

no i jeszcze zostanie sporo luuuzuuu...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym pakowaniem do auta to też trzeba uważać, bo jak pisałem wcześniej różnie bywa

moje auto (suv) ma MW w DR 1640kg, na wadze wyszło 1860kg - skąd ponad 200kg nadwagi ?

mam trochę gratów (narzędzia, fotelik itd) + instalacja LPG, plus ja to 150kg, ale dalej brakuje 50-70kg

i do DMC też nie zostaje dużo bo z 200kg po odliczeniu osób 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lbuster napisał:

@Zulos, po Twoim tekście przypomniał mi się Jaś Fasola i jego pakowanie się do walizki :hehe:

Hehe - no właśnie - wszystko to ciul, ważne żeby miś się zmieścił (albo chociaż korpus misia)...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, konrad_b napisał:

z tym pakowaniem do auta to też trzeba uważać, bo jak pisałem wcześniej różnie bywa, moje auto (suv) ma MW w DR 1640kg, na wadze wyszło 1860kg - skąd ponad 200kg nadwagi ?

U mnie choć bydle duże też szału nie ma  1640/2400 a rzeczywista czort ja wie pewnie jak u Ciebie no może trochę mniejsza różnica bo to klekot i nie ma LPG jednak duży zbiornik z LPG waży sporo
Owszem jeżdżąc max 3os+pies mam spoko zapas ale jakby tak włożyć 7 tęższych luda jak Sharan może to praktycznie na bagaż zostaje mi jak w tanich liniach lotniczych.

Według mnie  - nie po to jest buda żeby budziane graty pchać w auto.
Żarcie, picie - zgoda - ja zwykle biorę tylko zapas rozruchowy żebym zaraz po przyjeździe Biedry czy Lidla nie  musiał szuka:
Woda pitna i sanitarna w kiblu - nie na max ale na podróż i start  musi trochę być - chce mi się kawy staję robię, idę w drodze na posiedzenie też nie będę latał z mineralną z bagażnika aby tron  spłukać 
Przedsionek - ok tu mogę sie zgodzić że do bagażnika
Przedsionek czy  całkiem out - to zależy - życie kempingowe właśnie w nim się toczy a nie w budzie, jak ktoś ma dzieciaki i pobytowo na dłużej też potrzebny zwłaszcza w rejonach  niepewnej pogody

Jedno jest pewne - następnej budy nie kupię bez 250kg ładowności i może nawet wagi rzeczywistej przed zakupem - bo dla mnie karawaning ma być przyjemnością i wolnością a nie dopychaniem kolanem budzianych gratów do auta - np. ładować rowery na dach dosyć wysokiego Sharana no owszem mogę tylko uważam że jest to kuku jak na budzie jest wygodny niski bagażnik, wypinać rezerwę budy i dawać do bagażnika podobnie - a kurde jakoś mandatów za DMC ani przeładunku na wadze nie lubię - znam ciekawsze i przyjemniejsze sposoby wydawania pieniędzy i spędzania czasu

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.