Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, jacekzoo napisał:

aaaa ? po miniaturce skojarzyłem że masz hobby. A nie spojrzałem w profil

 

w hobby kosztowało mnie coś ok 300zl z przeglądem i nowym dr, dlatego się zdziwiłem że 800. W knausie tak ceni ?

Ale 300 zł to chyba bez udziału dealera Hobby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

29 minut temu, bw81 napisał:

Ale 300 zł to chyba bez udziału dealera Hobby? 

Tak, napisałem do hobby do niemiec, coś 50e za tabliczke i papiery. Tylko knaus nie wysyła, odsyłają do pro campu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej Hobby własnie skończyłem podnoszenie z 1400 na 1500. Hobby wysłało papiery i tabliczkę. Papiery do tłumaczenia. Dodatkowo potrzebowałem od sprzedawcy w PL oświadczenie o warunkach technicznych. Miękki dowód już mam. Urząd straszy, że ITS może mieć jakiś problem, bo w homologacji mojej przyczepy jest 1550, 1750 i wspomniane 1400. Nigdzie nie ma wersji z 1500, a taką własnie rekomenduje teraz Hobby... kurde... zobaczymy co dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, olas1 napisał:

Ja w swojej Hobby własnie skończyłem podnoszenie z 1400 na 1500. Hobby wysłało papiery i tabliczkę. Papiery do tłumaczenia. Dodatkowo potrzebowałem od sprzedawcy w PL oświadczenie o warunkach technicznych. Miękki dowód już mam. Urząd straszy, że ITS może mieć jakiś problem, bo w homologacji mojej przyczepy jest 1550, 1750 i wspomniane 1400. Nigdzie nie ma wersji z 1500, a taką własnie rekomenduje teraz Hobby... kurde... zobaczymy co dalej. 

A co ma its do tego? Jak już masz miękki dowód to już masz zmienione. Nie słyszałem żeby po wydaniu miękkiego był problem z twardym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

A co ma its do tego? Jak już masz miękki dowód to już masz zmienione. Nie słyszałem żeby po wydaniu miękkiego był problem z twardym

Właśnie po to jest pozwolenie czasowe, aby zweryfikować różne rzeczy. No to mam problem... its odrzuciło dokumenty. Hobby chyba coś porąbało z homologacjami, bo mój typ przyczepy ma inne wartości niż to co jest w homologacjach... 

Napisałem do hobby, ale jaki będzie efekt to nie wiem :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze słyszę o tym że cofnęli. To faktycznie problem, po staremu nie zostawisz bo już masz zmienione, po nowemu też nie bo odrzucili. Chyba że na 1550 które hobby dopuszcza, tylko że znowu koszty się robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

A co ma its do tego? Jak już masz miękki dowód to już masz zmienione. Nie słyszałem żeby po wydaniu miękkiego był problem z twardym

Nieee. Miękki dowód to tylko dowod tymczasowy wydawany na 30 dni. A to czas dla urzędu na sprawdzenie czy wszystko się zgadza, a jak się zgadza to wystawiają twardy DR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jacek00 napisał:

Nieee. Miękki dowód to tylko dowod tymczasowy wydawany na 30 dni. A to czas dla urzędu na sprawdzenie czy wszystko się zgadza, a jak się zgadza to wystawiają twardy DR. 

To nie wiedziałem, nigdy się nie spotkałem z odrzuceniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem ze swoją babiną na wagę i okazało się, że moja budka też waży więcej niż myślę  :( . Owszem dosyć ostro ją doposażyłem , ale twardo liczyłem kilogramy. A miało być tak pięknie :( Niestety trochę się przeliczyłem. W sumie aż takiej tragedii nie ma, ale za nic nie mogę  doliczyć się ok. 100 kg w swojej  przyczepie.  Nie wiem tylko czy koło zapasowe oraz jego sanki są już wliczone w wagę fabryczną czy nie.Miałem niby do dyspozycji 310 kg. Fabrycznie mam MW  podobno 690 kg. DMC - 1000kg. Zliczyłem dosłownie wszystko, każda rzecz  z budy poleciała na wagę i za nic nie mogę się doliczyć 100 kg, a na dodatek zdemontowałem suwane drzwi sypialni czyli odciążyłem niby budkę z MW o 12 kg.  Dziś byłem na wadze i budka prawie gotowa do jazdy już z pełną butlą gazu, garami, materacami, z większością ciuchów tylko bez wody w kibelku oraz wody w zbiorniku i bez kilku jeszcze ciuchów i pościeli waży dokładnie 960 kg.  Trochę mnie wygło , ale po powrocie z wagi udało mi się opróżnić budkę z trochę niepotrzebnego szpeju o 40 kg. Jednym słowem  mam ok. 80 kg rezerwy na pełną lodówkę, troszkę ciuchów, pościel, wodę w spłuczce i trochę wody w zbiorniku. Niby mało , ale najgorzej nie jest. Problem w tym - gdzie te moje 100 kg, których nie mogę się doliczyć? Wychodzi na to, że fabryka kłamie :( 

Najpierw cały  zestaw :

IMG_20190416_134854.thumb.jpg.c3bae3a6f5472486ba2c53e87f310fd0.jpg

 

IMG_20190416_134829.thumb.jpg.bd3ba62e587a767ba19717da143b18d6.jpg

 

 

Potem sama buda - odczepiona :) 

 

IMG_20190416_135117.thumb.jpg.0f663d8d7748b8e3f83e9fab92cec356.jpg

 

IMG_20190416_135058.thumb.jpg.28b4187ab034c119df01e7854858e359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź mój przykład - zważył całkowitego golasa (bez butli, płynów, a nawet materacy), po doposażeniu w mover, solar i aku (razem 60 kg) i wyszło mi 1040, a MW fabryczne to 920 kg... Heloooł!;-)

Powiedzmy, że 20 kg to wyposażenie na Polskę (solidniejsze łapy, poszerzenie łóżka, zasłonka prysznica i prysznic), ale wciąż brakuje 40 kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zulos napisał:

Weź mój przykład - zważył całkowitego golasa (bez butli, płynów, a nawet materacy), po doposażeniu w mover, solar i aku (razem 60 kg) i wyszło mi 1040, a MW fabryczne to 920 kg... Heloooł!;-)

Powiedzmy, że 20 kg to wyposażenie na Polskę (solidniejsze łapy, poszerzenie łóżka, zasłonka prysznica i prysznic), ale wciąż brakuje 40 kg...

Weżcie może też pod uwagę dokładność pomiaru wagi.Duże wagi  dla aut ciężarowych są często rozkalibrowane(czasem celowo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.