Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, kalapan napisał:

Dzisiaj pojechałem ze swoją babiną na wagę i okazało się, że moja budka też waży więcej niż myślę  :( . Owszem dosyć ostro ją doposażyłem , ale twardo liczyłem kilogramy. A miało być tak pięknie :( Niestety trochę się przeliczyłem. W sumie aż takiej tragedii nie ma, ale za nic nie mogę  doliczyć się ok. 100 kg w swojej  przyczepie.  Nie wiem tylko czy koło zapasowe oraz jego sanki są już wliczone w wagę fabryczną czy nie.Miałem niby do dyspozycji 310 kg. Fabrycznie mam MW  podobno 690 kg. DMC - 1000kg. Zliczyłem dosłownie wszystko, każda rzecz  z budy poleciała na wagę i za nic nie mogę się doliczyć 100 kg, a na dodatek zdemontowałem suwane drzwi sypialni czyli odciążyłem niby budkę z MW o 12 kg.  Dziś byłem na wadze i budka prawie gotowa do jazdy już z pełną butlą gazu, garami, materacami, z większością ciuchów tylko bez wody w kibelku oraz wody w zbiorniku i bez kilku jeszcze ciuchów i pościeli waży dokładnie 960 kg.  Trochę mnie wygło , ale po powrocie z wagi udało mi się opróżnić budkę z trochę niepotrzebnego szpeju o 40 kg. Jednym słowem  mam ok. 80 kg rezerwy na pełną lodówkę, troszkę ciuchów, pościel, wodę w spłuczce i trochę wody w zbiorniku. Niby mało , ale najgorzej nie jest. Problem w tym - gdzie te moje 100 kg, których nie mogę się doliczyć? Wychodzi na to, że fabryka kłamie :( 

Najpierw cały  zestaw :

IMG_20190416_134854.thumb.jpg.c3bae3a6f5472486ba2c53e87f310fd0.jpg

 

IMG_20190416_134829.thumb.jpg.bd3ba62e587a767ba19717da143b18d6.jpg

 

 

Potem sama buda - odczepiona :) 

 

IMG_20190416_135117.thumb.jpg.0f663d8d7748b8e3f83e9fab92cec356.jpg

 

IMG_20190416_135058.thumb.jpg.28b4187ab034c119df01e7854858e359.jpg

Cosik mi tutaj nie pasuje.

Jeżeli zestaw ma 2460 a budka 960 to Xks ma w tym momencie MR (bez kierowcy zakładam) ale za to z jakims twoim podręcznym szpejem - 1500kg.

Z moich papierów wynika że Xks ma MW 1600kg lub 1650kg (nie mam ich przy sobie)."

W tym układzie albo przedlift był dużo lżejszy (wątpię), albo twój szpej wypełniony jest helem ;) (wątpię), albo ta waga jest mega niedokładna (obstawiam tą opcję).

 

Naprawdę coś mi tu nie pasuje z tymi wagami. 

Sprawdź może jeszcze na jakiejś innej, może wcale cepka nie ma żadnej nadwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Xtrail w starej budzie z beznzyniakiem miał MW z tego co pamiętam ok. 1500 kg  i np. wg danych tu https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/nissan/x-trail/i/silnik-benzynowy-2.0-140km-2001-2007/ podają 1540 kg, a że masa własna podawana jest z pełnymi zbiornikami, gotowego do jazdy, więc te 1500 kg nie dziwi mnie specjalnie. Mało paliwa w zbiorniku, mało płynu do spryskiwaczy, i już jest to możliwe. 

A waga tzw. bebechów między wersjami jest spora, np. u mnie silnik 1.4 zamiast 1.8, i już parę kilo na silniku, ale przez to też inna skrzynia (większa i cięższa), inne półosie i przeguby, i w wadze jest +100 kg. I to nie jest jeszcze przeskok z beznyny na diesla, a trochę większa benzyna, która ze względu na moment obrotowy wymaga innej, mocniejszej skrzyni i półosi/przegubów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas rozregulowanych wag już raczej minął...

Teraz musi być legalizacja  o roku...

A różnice wagi auta w zależności od wyposażenia (dodatkowego czy silnika) potrafi być kolosalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, strus251 napisał:

Cosik mi tutaj nie pasuje.

Jeżeli zestaw ma 2460 a budka 960 to Xks ma w tym momencie MR (bez kierowcy zakładam) ale za to z jakims twoim podręcznym szpejem - 1500kg.

Z moich papierów wynika że Xks ma MW 1600kg lub 1650kg (nie mam ich przy sobie)."

W tym układzie albo przedlift był dużo lżejszy (wątpię), albo twój szpej wypełniony jest helem ;) (wątpię), albo ta waga jest mega niedokładna (obstawiam tą opcję).

 

Naprawdę coś mi tu nie pasuje z tymi wagami. 

Sprawdź może jeszcze na jakiejś innej, może wcale cepka nie ma żadnej nadwagi. 

 

No niestety nie masz racji, ja jestem upierdliwcem do bólu i jak coś podaję, to musi to się zgadzać, innej opcji nie ma :) :)

Mój Felix waży w/g fabryki 1490kg i to ma wbite w dowodzie. Na dodatek  mam nawet wyjęte wszystkie 3 zagłówki z tyłu, bo coś przewoziłem i musiałem siedzenia poskładać. W aucie prócz koła zapasowego, gaśnicy i apteczki nie mam nic, może dodatkowo leżą gumy pod nogami. Wszystko wyjąłem jak na wagę jechałem (bagażnik puściutki). Więc waga  auta dokładnie 1500 kg  się zgadza (sprawdzałem to już kiedyś). X-trail diesel waży pewnie więcej - ja mam benzyniaka.

 

IMG_20190419_161538.thumb.jpg.b461f72bfd66ec990d6aefc4272e2bc3.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misio napisał:

Teraz musi być legalizacja  o r

Teoria... ja przez 10 lat miałem tylko jedną kontrolę wagi i to przypadkiem przy otwarciu nowego punktu gdzie była nowa waga ze świeżą homologacją. Jakbym nie miał to mandat i konieczność zrobienia. Jakby ktoś chciał można bez problemu na tym wałki robić

i to mandat nie jest jakoś wygórowany 

http://www.gum.com.pl/kompedium-metrologiczne/kara-za-brak-legalizacji-na-jakiej-podstawie-sa-nakladane/

te 500zl na takim składzie opału mogą sobie odbić na jednym transporcie ? 

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kalapan napisał:
1 godzinę temu, kalapan napisał:

X-trail diesel waży pewnie więcej - ja mam benzyniaka.

 

I racja, nie zauważylem przez telefon że masz wersję Pb.

U mnie przy dieslu MW= 1615kg w dowodzie. Właśnie zerknąłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem - jakby nie patrzeć dalej będę szukał tych swoich 100 kg. Ja rozumiem ze 20 kg różnicy, ale 100 kg to już nie przelewki - tym bardziej gdy budkę na początku odchudziłem o 12 kg rozbierając drzwi przesuwane.Czyli powinienem szukać teraz 112 kg.To trochę dużo. Jak już pisałem - nie wiem tylko czy koło zapasowe i sanki od niego wchodzą w wagę fabryczną.To jednak trochę waży. Ktoś mógłby napisać, że może buda nabrała już ze 100 kg wody w siebie :) Ale tak nie jest - buda jest sucha jak wiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem pisać o wadze wilgoci...;-)

Ale zapas i sanki na 100% nie jest ujęty w MW, jaką podaje producent.

MW PRAWIE zawsze dotyczy absolutnego golasa, bez żadnego wyposażenia (nawet np. bez prysznica i zasłonki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma sensu szukać. Jako masę własną mogli podać masę zupełnie bazowego modelu, odartego ze wszystkiego, tyle, żeby się dało jechać, a całe wyposażenie dodatkowe szło  ładowność, przykładowo:

- bez sanek i koła (prawie 30 kg)

- bez akumulatora (następne prawie 30 kg

- bez stabilizatora (ze zwykłym zaczepem), a to też 2-3 kg, powiedzmy "wypełniacz" do dwóch "prawie"

- z mniejszą liczbą okien

- bez butli i reduktora 

Niewykluczone, że było też kilka wariantów zabudowy wnętrza, różniących się wagą.

Wreszcie, nie jestem pewny czy wszyscy producenci do MW wliczali takie elementy wyposażenia, jak piec i komin, gdy np. oferowali "w podstawie" możliwość zakupu cepy bez tego, tym bardziej w mniejszych, lżejszych modelach.

Dawniej było trochę luzu w kwestii wagi, więc podawano wagę zupełnego "golca" z dok. homologacyjnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zulos napisał:

Właśnie chciałem pisać o wadze wilgoci...;-)

Ale zapas i sanki na 100% nie jest ujęty w MW, jaką podaje producent.

MW PRAWIE zawsze dotyczy absolutnego golasa, bez żadnego wyposażenia (nawet np. bez prysznica i zasłonki).

MW to przyczepa gotowa do jazdy przynajmniej w Hobby do MW wchodzi butla 11kg przedłużacz i zbiornik zalany w 100% jest to około 75 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MW to przyczepa gotowa do jazdy przynajmniej w Hobby do MW wchodzi butla 11kg przedłużacz i zbiornik zalany w 100% jest to około 75 kg
Kiedyś było inaczej i wpisywano wagę z powietrza. Teraz faktycznie do DR leci waga przyczepy gotowej do jazdy. U mnie jest taki paradoks że przyczepa na pusto (bez wody) waży owszem tyle ile wynosi MW w DR, ale już z moverem i Aku :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co się czepiać nomenklatury - wiadomo o co chodzi, a każdy określa sobie jak chce.

Knaus podaje dwie wagi:

- masa pojazdu pustego - czyli masa własna,

- masa w stanie mobilnym - czyli masa pojazdu gotowego do jazdy.

W ten sposób mój golas powinien ważyć odpowiednio 920 i 990.

A różnice w masach są takie:

Masse des Fahrzeugs mit Standardausrüstung gem. Herstellerangaben
+ Stahl‐Flüssiggasflasche (11 kg) zu 100% gefüllt (entspricht 23 kg Gesamtmasse)
+ Frischwassertank (100% gefüllt)
+ Toiletten‐Spültank (100 % gefüllt)
+ Frischwassererhitzer (100% gefüllt)
= Masse in fahrbereitem Zustand

Ale w DR wbijają faktycznie masę "w stanie mobilnym", choć nie każdy wozi wodę wszędzie i to 100% zapełnienia:-)

Ja mam na ten przykład w DR 1016 - to by się nawet zgadzało, bo wg. fabryki niby 990, ale to wyposażenie dodatkowe "pakiet na Polskę" może ważyć te dodatkowe 26 kg...

A fakt, że wszystko tyje - nie tylko samochody, ale i cepki też - potwierdza to, że obecna identyczna cepka rocznik 2019 już ma masy 950 i 1020 - czyli mimo identycznych wymiarów i układu, przybyło jej 30 kg na wstępie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.