Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego w tych wartościach. :hmm:
Moim zdaniem, zanim zaczniesz ochoczo ładować do przyczepy te 262 kg w postaci różnego wyposażenia, to powinieneś wcześniej podjechać na wagę i sprawdzić RMW, aby mieć świadomość, jak ma się wpis w dowodzie z rzeczywistością.
Akurat w Twoim przypadku, wartość może się okazać bardzo zbliżona, z czego będziesz się mógł tylko cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, 

Weekend minął. Przyczepa przeholowana, przegląd zrobiony, piecząteczka w dowodzie jest na kolejny rok. A teraz najlepsze. Wjechałem na wagę do ważenia materiałów budowlanych w składzie budowlanym( skład opału był dalej i nie po drodze). Aż się zatrząsłem......... 1740 kg i to tylko na osi, bo nie odpinałem przyczepy z haka dla oszczędności czasu. Nacisk na hak sprawdziłem wcześniej wagą łazienkową przed zapięciem- 60 kg. Czyli cały "szpej" na pobyt stacjonarny na pięć miesięcy to wychodziłoby 450kg.( Przypominam MW 1350, DMC 1500 kg). Nie do wiary. Nie miałem czasu na więcej, ale zacząłem ważyć pewne sprzęty na próbę i zrobię sobie spis i podliczę wszystko, wtedy uzupełnię informację. Niemniej jednak mogę teraz dodać, że to jest niemal pewnik, że :"Twoja budka waży więcej niż myślisz". Zabieram się za spisywanie, a rezultat w dniach najbliższych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rzekłem, spiszę i oznajmię...  Nie mogłem w to uwierzyć w pierwszej chwili, ale dużo jest miejsca w przyczepie, bakisty przepastne, więc....... 

MW w dokumentach jest 1350, ale śmiem wątpić.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rzekłem, spiszę i oznajmię...  Nie mogłem w to uwierzyć w pierwszej chwili, ale dużo jest miejsca w przyczepie, bakisty przepastne, więc....... 

MW w dokumentach jest 1350, ale śmiem wątpić.... 

Otóż i jest zgodnie z obietnicą: 

 

Jak widać jest co wyrzucać. Wagi są deczko orientacyjne, ale mogłem o kilku rzeczach zapomnieć( węgiel na grill i podpałka). Zdaję sobie sprawę, że niektórzy po prostu mnie tu zakrzyczą, że profanuję( np kawałki płyt chodnikowych pod łapy), ale warunki w jakich przyczepa ma stać przez 5 miesięcy, mogą być różne(np wiatr o sile 35-40 węzłów- zdarzało się), więc trzeba zabezpieczyć sprzęt, żeby się nie ruszył, a z drugiej strony ma być pełen komfort( stąd np dodatkowo piekarnik zewnętrzny ).   

Za powyższego wychodzi, że jest możliwe, że nasza buda ma MW około 1350, ale DMC 1500 łatwo przekroczyć....

Edytowane przez Madbar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie typowe na karawaning stacjonarny. Jak stoi gdzieś pół roku to problemu właściwie nie masz. Wrzucisz większość na chwilę do samochodu (na czas podróży) i po sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem co można wozić :look:  dobrze że jestem totalnym minimalistą :]

No właśnie o to chodzi, że nie wozić..... Używać przez sezon jak najbardziej......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie zaczynam mieć kompleksy  :smirk: .

Ale tak serio: majówkę spędziłem na campie24 Międzyzdroje. I ku mojemu kompletnemu zaskoczeniu widziałem (a widziałem jeszcze bardzo niewiele) Pana który urządzał w koło swojej przyczepy ogród : mnóstwo wielkich donic z roślinami, paliki, gruba lina jako ozdoba itp... pewnie i płyty chodnikowe. Ale... Jak dowiedziałem się ten Pan przyjeżdża tam na całe wakacje- 5 m-cy ( z Berlina) a że lubi "badyle". To ma to co lubi i już.

Zwozi ten cały majdan ze sobą i jest przeszczęśliwy.

Rozumiem. Pamiętajmy tylko o BHP na drodze.

Tylko tyle albo aż tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyszła pora na mnie :)

 

Przyczepa Tabbert Da Vinci. Masa własna 1120kg i DMC 1500 kg.

 

Ważenie po zakupie - wynik 1240kg :

 

- koło zapasowe (30kg)

- 2 puste butle z gazem 11kg (ok 25kg)

- markiza w pokrowcu (ok 18kg)

- telewizor z uchwytem (ok 15kg)

- (pierdoły typu stopień, przedłużacz, przejściówki elektr, antena sat itd - 15kg)

 

razem MW 1120 + 103 kg - 1223kg czyli podobnie to co pokazała waga. Dodatkowo nie wiem czy moja lodówka jest ujęta w MW przyczepy - bo nie spotkałem drugiego takiego Tabberta a lodówka była dokładana na zamówienie i mogli MW nie zmienić ??

 

Ważenie dzisiaj  - 1540kg - na 3 wagach wynik co do kilograma równy:

 

- koło zapasowe (30kg)

- 1 pełna butla z gazem 11kg (ok 25kg)

- markiza kasetowa (ok 22kg)

- telewizor z uchwytem (ok 15kg)

- klimatyzacja dachowa (24kg)

- akumulator (30kg)

- mover (35kg)

- bagażnik z rowerami (42kg)

- butla do kuchenki (5kg)

- stolik, krzesła, grill elektryczny, kuchenka gazowa zewn,  stopień metalowy, przedłużacz x 2, przejściówki elektr, antena sat itd -  (ok 80 kg - mocno szacunkowe)

- całe wyposażenie kuchni ( garnki, talerze, sztućce, deski itp - 15kg?)

- ubrania dla 2+1 - wersja na zimną majówkę ( ok 30kg - 50 kg)

- chemia, kosmetyki, elektronika - (20kg)

 

Wyposażenie na dzień dzisiejszy podałem mocno przybliżone i nie zamierzam się w nie zagłębiać. Chciałem tylko pokazać, że nie zawsze jest tak źle. Po dołożeniu do przyczepy kilku bardzo ciężkich dodatków minimalnie przekroczyłem DMC. Wynik szybko poprawię zmieniając butlę lpg na 5kg, a koło zapasowe trafi do bagażnika samochodu. 

 

Całość ważona tak jak wróciła z majówki, za miesiąc wczasy, na które wypakujemy minimum 20kg ubrań i pozbędziemy się nie do końca potrzebnych elementów.

 

Dodam, że minimum 1/3 szafek wiszących - pod sufitem jest pusta i spokojnie zapakowałbym tam jeszcze minimum 50kg, schowki w łóżkach tylnych - za osią są puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kurcze zaczynam sie martwić, ciekawa jestem ile moja czepka wazy... :miga:  aż strach na wagę jechać... :nono:  ale bd musiała któregoś pięknego dnia... :ee:

Pozdrawiam Wszystkich...

Olka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam teraz pytanie techniczne. Jak wygląda słynne ważenie w Austrii.

 

Po 1 - czy zatrzymalibyście się widząc taką bramkę jak na załączonym obrazku : czyli rysunek ciężarówki z dopisanym 3,5T ??

 

zakładając jazdę holownikiem o dmc 2505kg i budką 1500kg ? czyli zestaw powyżej 3,5 tony ?

 

jest kilka filmików na youtubie, na których widać, że zestawy z przyczepami omijają te bramki bez zastanowienia i nie zjeżdżają na kontrolę.

 

w końcu nie jadą przecież ciężarówką...

 

Po 2 - czy podczas ważenia rozpina się przyczepę od auta, czy jedynie kołami przyczepy wjeżdża się na wagę ? (taki filmik kiedyś był pokazywany na forum)

 

takie mam małe rozterki jak się zachować podczas kontroli, bo wiem, że na miejscu ciężko mi się będzie dogadać w razie kontroli....

 

Moja budka na wyjazd ma być zapakowana idealnie w granicach DMC, jednak w Austrii nie ma marginesu błędu, niby czasami przymykają oko na przekroczenie o 2% co u mnie daje ok 30kg....

 

post-8007-0-19926700-1401359357_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przynam że właśnie w Austrii nie zastosowałem się do znaków i nie zjechałem na dodatkowy prawy pas gdzie kierowane były auta pow 3,5t i grzecznie czekały w kolejeczce Zrobiłem to z premedytacją bo auto ma niecałe 3t DMC i tak bym sie tłumaczył jak by co ... W końcu ich interesuje auto a nie zestaw, tak samo jak przy kupnie winiety Wtedy jechałem z kempingiem i DMC zestawu było ponad 4t

 

W niemczech zjechałem kiedyś na znaki pow 3,5t ale byłem z towarówką a policjant z lotu mnie skierował na autostrade Chyba też o samo auto im chodziło bo nawet zatrzymac się nie musiałem z celu okazania papierów

 

To tylko moje zdarzenia i nie muszą być zgodne z prawem itd radze sie tym nie sugerować ale pisze tylko jako pogląd na sprawe a konkretnie może się wypowie ktos kto ma doświadczenie i pewne informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.