Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Tak grall tę przyczepę porównywałem....

4 godziny temu, filipert napisał(a):

W tych Hobby szczególnie trzeba obadać przednią ścianę od zewnątrz, czy nie ma spękań, bo jak pajączki idą pod listwy, to po nich idzie woda, sprawdź dokładnie całą bakistę, od środka dokładnie i od spodu. Chyba te roczniki miały słabe odprowadzanie wody na tylnej ścianie i podłoga podciągała deszczówkę, koniecznie tam też zwróć szczególną uwagę

Dzięki za merytoryczne uwagi, gdzie ten  model ma słabe punkty:)

A co do wypożyczenia/ zakupu tańszej to: jak już pisałem Autem z opcją spania(na dziko i nie tylko) podróżowaliśmy przez 8 lat w każde możliwe wolne, majówka w Elblągu, czerwcówka w górach. A że nigdy nie wiem kiedy będę mógł wyjechać to najem odpada. A zakup starszej, jak kupie to będę chciał doinwestować, jak doinwestuję to będzie żal sprzedawać, jak będzie stara to będzie strach jechać 4/5 tyś km, a kręcenie się po Polsce fajne jest na weekendy B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie pastwmy się już nad tą z Gniezna ;D

Chcę podjechać i tak zobaczyć ją na żywo (bo daleko nie mam)...oczywiście z czasem gorzej.

Tu inna Hobby

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-de-luxe-400-zarejestrowana-w-polsce-przyczepa-kempingowa-hobby-de-luxe-400-ID6ETudF.html

wygląda lepiej i rok młodsza i ściany jakby wszystkie oryginalne. Ta naklejka KMX24 to jakaś wypożyczalnia?? czy wersja specjalna??

Układ w tej jest inny z zamkniętą łazienką i umywalką.

 

P.S rozumiem że, do tamtej Chateau Caratt 430 za dużo po zdjęciach doczepić się nie można było:D czyli zostaje na oględziny organoleptyczne.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, calmus83 napisał(a):

Dlaczego każda przyczepa musi mieć wgniecenie w blacie, mam 3 przyczepę i każda miała takie wgniecenie, natomiast mi przez 16 lat użytkowanie nie zdąrzyło się zrobić takiego defektu. 

Strasznie mnie irytuje takie niedbalstwo. 

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, calmus83 napisał(a):

A że nigdy nie wiem kiedy będę mógł wyjechać to najem odpada

Jesteś z Wlkp. to podjedź do Mańczaka koło Stęszewa, wynajmuje przyczepy na cały sezon. Dwa lata temu nówkę w rozmiarze XXL można było wynająć za 10k i nawet organizował transport nad morze ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, calmus83 napisał(a):

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-de-luxe-400-zarejestrowana-w-polsce-przyczepa-kempingowa-hobby-de-luxe-400-ID6ETudF.html

wygląda lepiej i rok młodsza i ściany jakby wszystkie oryginalne. Ta naklejka KMX24 to jakaś wypożyczalnia?? czy wersja specjalna??

Prawy blend plastikowy z przodu pęknięty przy bakiście (nity) w okolicy okna i w górnej części widać tez jakieś nity czy śruby. Jeśli to "tylko ten blend plastikowy" to można dostać na wymianę (cena w okolicach 2k) ale pytanie co jest pod spodem tego plastiku (bo mogła tam dostać ta cepka "dzwonka")

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, calmus83 napisał(a):

Ile masz wzrostu?

Spanie w poprzek przyczepy bywa w pewnym momencie uciążliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kleo77 napisał(a):

Prawy blend plastikowy z przodu pęknięty przy bakiście (nity) w okolicy okna i w górnej części widać tez jakieś nity czy śruby.

na dole też są jakieś "śrubki", tego po prawej nie widziałem.

"Filipert" jesteśmy z Żoną dość kompaktowi, 170cm w kapeluszu :D

image;s=1080x720 2.jpg

21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, calmus83 napisał(a):

na dole też są jakieś "śrubki", tego po prawej nie widziałem.

Ten cały przód jest mocno podejrzany. Do bardzo dokładnych oględzin. Ale ja osobiście bym takiej nitowanej nie kupował (chyba że komuś to kompletnie nie przeszkadza) - no i nawet gdyby tam pod spodem było super (w co wątpię) to przy odsprzedaży późniejszej też Ci będą się tego drutowania czepiać.

kolejna rzecz na - na osłonie dyszla powinna być plastikowa maskownica (można nawet na niej stawać) , więc to kolejny powód że coś musiało ją z tego dyszla zdmuchnąć.

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamil89 napisał(a):

pojawiła się na sprzedaż kolejna przyczepa hobby.

Mam wrażenie, że w łazience ścianka lewa na dole nad brodzikiem jest chyba po jakiś przejściach - do dokładnego obejrzenia.

Pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,wybieram się pierwszy raz na oględziny przyczepy.Na pierwszy ogień pójdzie takie hobby

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-440-de-lux-1200-dmc-przedsionek-2008-super-stan-ID6Feg7l.html

Czy ktoś z forum może taką użytkuje?Czy ktoś ma wiedzę na temat jakichś słabych punktów tego modelu?Na co zwrócić szczególną uwagę przy tym konkretnym egzemplarzu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, żabol napisał(a):

Cześć,wybieram się pierwszy raz na oględziny przyczepy.Na pierwszy ogień pójdzie takie hobby

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-440-de-lux-1200-dmc-przedsionek-2008-super-stan-ID6Feg7l.html

Czy ktoś z forum może taką użytkuje?Czy ktoś ma wiedzę na temat jakichś słabych punktów tego modelu?Na co zwrócić szczególną uwagę przy tym konkretnym egzemplarzu.

Pozdrawiam

Moim zdaniem , to jeden z gorszych wyborów jakie istnieją . Jakość  plastików przedniej ściany to jakiś żart. Poszukaj jakiegoś Knausa , Fendt'a czy nawet Adrii...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Pierzasty napisał(a):

Moim zdaniem , to jeden z gorszych wyborów jakie istnieją . Jakość  plastików przedniej ściany to jakiś żart. Poszukaj jakiegoś Knausa , Fendt'a czy nawet Adrii...

 

Jaki problem jest z plastikami w przedniej ścianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pierzasty napisał(a):

Moim zdaniem , to jeden z gorszych wyborów jakie istnieją

Pozwolę się nie zgodzić. Jak kupujesz, używaną leciwą przyczepę to niestety najczęściej nie ma dokładnie marki i układu (który Ciebie interesuje) do tego jeszcze w idealnym stanie technicznym. Dlatego kup taką która spełnia twoje założenia pod względem układu/ ceny i jak będzie w super stanie technicznym to nie będzie miało znaczenia czy to Hobby , Knaus czy jeszcze inna z tu wymienionych marek. Szukanie na siłę jakiejś konkretnej marki jest w wielu przypadkach skazane na niepowodzenie albo kończy się zakupem jakiegoś trupa (ale przecież mam tą wymarzoną markę)

Na zdjęciach nie specjalnie widać coś niepokojącego - trzeba oglądać na żywo

- na zdjęciu 30 - ściana nad półkami (ale może to cień)

- toaleta jakieś takie ma ponadnormatywne szczeliny

- a i okno dachowe jest wymienione na nowe (znacznie lepsze) w oryginale było takie na korbkę ale tam padały naciągi - jeśli tylko dlatego wymienione to super ale trzeba zobaczyć czy poprzednie nie leciało (zacieki)

 

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pierzasty napisał(a):

Moim zdaniem , to jeden z gorszych wyborów jakie istnieją . Jakość  plastików przedniej ściany to jakiś żart. Poszukaj jakiegoś Knausa , Fendt'a czy nawet Adrii...

 

Zwrócę uwagę na te plastiki czy są całe ale nie bardzo wiem o co chodzi z ich słabą jakością. Pękają od słońca, naprężeń czy są bardzo delikatne na wystrzały kamyczków spod kół?Czy pod wpływem jakiejś innej siły lub nacisku pękają?

5 minut temu, kleo77 napisał(a):

Pozwolę się nie zgodzić. Jak kupujesz, używaną leciwą przyczepę to niestety najczęściej nie ma dokładnie marki i układu (który Ciebie interesuje) do tego jeszcze w idealnym stanie technicznym. Dlatego kup taką która spełnia twoje założenia pod względem układu/ ceny i jak będzie w super stanie technicznym to nie będzie miało znaczenia czy to Hobby , Knaus czy jeszcze inna z tu wymienionych marek. Szukanie na siłę jakiejś konkretnej marki jest w wielu przypadkach skazane na niepowodzenie albo kończy się zakupem jakiegoś trupa (ale przecież mam tą wymarzoną markę)

Na zdjęciach nie specjalnie widać coś niepokojącego - trzeba oglądać na żywo

Najbardziej w poszukiwaniach ogranicza mnie dmc bo max 1200kg a wszystkie które rzucą mi się w oczy mają 1300kg lub 1350kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.