Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, calmus83 napisał(a):

mam wrażenie że, ta ścianka działowa po lewej ma "zaciek". 

Wrażenie masz o tyle dobre, że takie zaciemnienie drewna jest to ewidentnie skutek wilgoci - a skąd ta wilgoć to inne story - trzeba by bliżej się temu przyjrzeć, ale to już w naturze.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przychylam do opinii tych, którzy zachęcają do wypożyczenia na próbę.  Też byłem sceptyczny, też się odważyłem, ale nie żałuję, dużo mi to dało w kontekście zakupu swojej, a aż takiej fortuny nie kosztowało.  Wypożyczałem w lipcu w Wałczu na 10 dni i wyszło 1120zł, przyczepka leciwa, bo jeśli dobrze pamiętam to jakoś koło 30-letnia.

Bardzo też jestem wdzięczny za spotkanie z @Bury Kocur, który pokazał mi Swoją przyczepę i dał dużo cennych rad :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mctomac napisał(a):

Bardzo też jestem wdzięczny za spotkanie z @Bury Kocur, który pokazał mi Swoją przyczepę i dał dużo cennych rad 

Przyjemność także po mojej stronie - cieszę się, że w czymś pomogłem...

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działowa po lewej? A na zdjęciu po prawj może, ta przy kuchni? Szybciej rant ściany pociągnął parę wodną z gotowania, ścianka przy samej kuchence, niech by to był tylko wrzątek, ale po pewnym czasie naciągnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, calmus83 napisał(a):

Po zdjęciach nie wiele widać ale tak:

1. Zastanawia mnie ta listwa (co to i do czego) oraz wrażenie sfalowania nad nią blachy- na pewno nie standard oraz do czego to

2. Dokładane lampki (może ktoś lubił świątecznie) ale robienie dziur żeby zamontować te okrągłe odblaski :niewiem:

3. Wewnątrz przy oknie dachowym taki mały jakby grzybek (też nie wiem co to ma być ) - jakiś czujnik?

hobby.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza moja przyczepa to był Kaus 500 t z 1990 więc juz dość leciwy z układem podkowa i sypialnia zamykana drzwiami przesuwnymi  z poprzecznym łózkiem. Uważam że umywalka poza łazienką jest jakimś nieporozumieniem koło łózka tzw łóżka farancuskiego. Chlapie się na podłogę w trakcie mycia na owe łóżko bez sensu i ogólnie mało miejsca. Małem z tym układem Fendta 470 i po paru latach użytkowania sprzedałem . Kupiem tez Fedta ale 490 2004r  układem jak ma B. Kocur i to jest jalepszy uład oczywiscie moim zdaniem i mojej małżowiny. A wybór należy do ciebie. A 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, calmus83 napisał(a):

A gdzie to ma piecyk???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kleo77 napisał(a):

3. Wewnątrz przy oknie dachowym taki mały jakby grzybek (też nie wiem co to ma być ) - jakiś czujnik?

Ten grzybek jak to nazwałeś to element lampy wiszacej tego typu, jest tam wtyk oraz można sobie regulować wysokość zawieszenia tego abażuru:

image.png.935f7d4dc30cfa86fcd82f4eb7a90866.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czyś napisał(a):

A na zdjęciu po prawj może, ta przy kuchni?

Dzięki, masz racje o to po prawej chodziło, dobrze wiedzieć że mogło to być zamoczenie od wewnątrz.

Dzięki Kleo77

 te odblaski tak naturalnie wyglądają że, na pewno nie zwrócił bym na nie uwagi, może czujnik dymu??

 przyjrzę się jak będę na miejscu (chyba że odpadnie w przedbiegach, bo ktoś zauważy jeszcze jakieś defekty), teraz tak myślę może odblaski są przyklejone i niema tam dziur na wylot... ani wkrętów które za pół roku zardzewieją i będą zaciągać wodę....

A to pofalowanie do oceny na miejscu....

9 minut temu, golob napisał(a):

Ten grzybek jak to nazwałeś to element lampy wiszacej tego typu, jest tam wtyk oraz można sobie regulować wysokość zawieszenia tego abażuru:

Dzięki kolego za rozwiązanie zagadki "grzybka".

 

P.S Żona jest pod wrażeniem jak sprawnie działa forum:D, Dziękujemy może się uda i nie kupimy "zgniłka" tylko Cepkę na kilka lat :D

Edytowane przez calmus83 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kleo77 napisał(a):

1. Zastanawia mnie ta listwa (co to i do czego) oraz wrażenie sfalowania nad nią blachy- na pewno nie standard oraz do czego to

Otworzyłem sobie taką samą przyczepę u innego sprzedawcy i zrozumiałem o co chodzi...(początkowo listwa mnie nie martwiła co najwyżej to pofalowanie) ale po przemyśleniu, może ktoś kiedyś wymieniał/ naprawiał tę ścianę od listwy w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej od listwy w górę i na ścianie nie udawało mu się osiągnąć równego „zaprasowania” łączeń poszycia i piało, blacha przy wysiłkach pomięta, wiec listwa na zasadzie docisku. Trudno bez wprawy to zrobić dobrze bez zdjęcia poszycia z całej ściany, a jak klej już złapie blachę (albo nie złapie miejscami w ogóle) trudno poprawiać. Przyjrzyj się listwom krawędziowym na tej ścianie, czy nie ma śladów grzebania, wymiany uszczelnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, calmus83 napisał(a):

A to pofalowanie do oceny na miejscu....

Koniecznie również cała ściana od wewnątrz, spasowanie mebli, czy np. drzwiczki szafek dają się otwierać bez otarć.

W tych Hobby szczególnie trzeba obadać przednią ścianę od zewnątrz, czy nie ma spękań, bo jak pajączki idą pod listwy, to po nich idzie woda, sprawdź dokładnie całą bakistę, od środka dokładnie i od spodu. Chyba te roczniki miały słabe odprowadzanie wody na tylnej ścianie i podłoga podciągała deszczówkę, koniecznie tam też zwróć szczególną uwagę.

 

Przyłączam się do koleżeństwa i też namawiam na wypożyczenie. 

Albo polecam mój wariant, pierwszą przyczepę kupiłem za niewielkie pieniądze, właśnie na posmakowanie karawaningu, wybadanie czy i jaki układ nam odpowiada, ale to były czasy kiedy za 5-10k można było kupić przyczepę w dość przyzwoitym stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, calmus83 napisał(a):

Otworzyłem sobie taką samą przyczepę u innego sprzedawcy i zrozumiałem o co chodzi...(początkowo listwa mnie nie martwiła co najwyżej to pofalowanie) ale po przemyśleniu, może ktoś kiedyś wymieniał/ naprawiał tę ścianę od listwy w dół?

Pod tym linkiem masz przyczepę z tego samego roku.

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-460-de-luxe-przyczepa-kempingowa-ID6FdOnL.html

Sprzedawca sprawdzony, więc możesz te zdjęcia mieć jako odnośnik do tej przyczepy co oglądasz. Przyczepy różnią się środkiem z uwagi na różne wersje De Lux i Excellent.

Jednak z zewnątrz wygląd powinien być taki sam (chodzi o lewą stronę z listwą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.