Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi światłami to w ogóle ciekawa sprawa jest bo np Zenek niby musi być automatycznie poziomowany a w jednym samochodzie miałem ksenony bez poziomowania LR D3 ( co prawda poziomowało sie zawieszenie i wg producenta podobno to wystarczy ) a w drugim mam ksenon ale z manualnym poziomowaniem (Ford Tourneo Connect) i już nie rozumiem co poeta miał na myśli i jak to przeszło homologację.

W obu przypadkach oryginalne lampy

i weź tu bądź mądry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lbuster napisał:

Jaki może być koszt dodatkowej wymiany oleju i filtra po 1000-2000 km w ASO?

Pytaj w różnych, w jednym ASO za wymianę oleju i filtra wołali 700 z hakiem, a w drugim, kawałek dalej płaciłem coś 300 z hakiem ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jacek00 napisał:

Ja bym rozważył całoroczne, ale to ja :P

Do Mazdy to bym z chęcią założył, ale szkoda mi dwóch kompletów felg, ale do podstawowego chcę mieć jak najlepszą trakcję, i w zimie i co najważniejsze w lecie. Dodatkowo w xDrive powinienem stosować opony z gwiazdką, czyli dopuszczone przez BMW, by nie mieć problemu z 4x4. Nie wiem, czy takie są - musiałbym poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vrs pisałem wcześniej o 2 tyś lumenów:

https://www.auto-swiat.pl/uwaga-absurd-producenci-nabijaja-nas-w-butelke/8geb5eq

Z tego względu, między innymi, pytam się o te LED'y, bo jak mają poniżej 2tyś lumenów to też nie wymagają samopoziomowania i mogą oślepiać po podłączeniu cepki. No ale wtedy powinno być pokrętło w kabinie. Skoro Jacek nie ma, to musi być samopoziomowanie - nie wyobrażam sobie braku samopoziomowania i braku manualnej korekty świateł (no chyba że samopoziomowanie nadwozia).

27 minut temu, jacekzoo napisał:

Pytaj w różnych, w jednym ASO za wymianę oleju i filtra wołali 700 z hakiem, a w drugim, kawałek dalej płaciłem coś 300 z hakiem ??

 

Dzięki - będę musiał popytać.

50 minut temu, danielpoz napisał:

Badziewane LEDy nie muszą mieć spryskiwaczy i poziomowania. Z tym że to raczej w tańszych autach.

Może to ta kwestia, co wyżej, czyli tańsze i słabsze.

9 minut temu, dudek_t napisał:

Przy takim 4x4 jak będziesz miał w BMW istotne z oponami jest aby zużywały się równomiernie. Cała reszta to urban legends.

Gdzieś czytałem, że fabrycznie nowe opony mogą mieć nawet parę procent różnicy w obwodzie i być może dlatego przy spięciu przodu z tyłem mogą się sypać napędy.

Sam nie wiem, co o tym myśleć :niewiem: Oczywiście przekładki kół przód-tył na bank będę robił i dlatego łatwo mi będzie przy okazji robić podmianę letnich na zimowe i na odwrót.

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lbuster napisał:

Z tego względu, między innymi, pytam się o te LED'y, bo jak mają poniżej 2tyś lumenów to też nie wymagają samopoziomowania i mogą oślepiać po podłączeniu cepki. No ale wtedy powinno być pokrętło w kabinie. Skoro Jacek nie ma, to musi być samopoziomowanie - nie wyobrażam sobie braku samopoziomowania i braku manualnej korekty świateł (no chyba że samopoziomowanie nadwozia).

Skoda Kodiaq przy ledach (ale nie matrix czyli nie adaptacyjne) też ma samopoziomowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, dzięki @golob - im więcej takich głosów, tym bardziej jestem przekonany, że też tak powinienem mieć ;) I mniej będę płakał do adaptacyjnych :) 

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lbuster napisał:

Do Mazdy to bym z chęcią założył, ale szkoda mi dwóch kompletów felg, ale do podstawowego chcę mieć jak najlepszą trakcję, i w zimie i co najważniejsze w lecie. Dodatkowo w xDrive powinienem stosować opony z gwiazdką, czyli dopuszczone przez BMW, by nie mieć problemu z 4x4. Nie wiem, czy takie są - musiałbym poszukać.

A po co Ci dwa komplety felg? I co to są opony z gwiazdką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lbuster napisał:

@vrs pisałem wcześniej o 2 tyś lumenów:

https://www.auto-swiat.pl/uwaga-absurd-producenci-nabijaja-nas-w-butelke/8geb5eq

Z tego względu, między innymi, pytam się o te LED'y, bo jak mają poniżej 2tyś lumenów to też nie wymagają samopoziomowania i mogą oślepiać po podłączeniu cepki. No ale wtedy powinno być pokrętło w kabinie. Skoro Jacek nie ma, to musi być samopoziomowanie - nie wyobrażam sobie braku samopoziomowania i braku manualnej korekty świateł (no chyba że samopoziomowanie nadwozia).

No u mnie jest na pewno samopoziomowanie. Tak wynika z instrukcji auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, danielpoz napisał:

Koncerny dają "autoryzację" na stosowanie danych modeli opon. 

No ok, ale jak założymy opony w homologowanym rozmiarze to w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

pier**** dziadostwo. Znowu sposoby na wyciągnięcie pieniędzy  z  naszych kieszeni. U mnie w S-maxie przez 7 lat i 120.000km ksenon się nie spalił, pewnie był za dobrej jakości :) Nawet świecił super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

A po co Ci dwa komplety felg?

Bym nie czekał na termin w wulkanizacji tylko w każdym momencie podjeżdżam do Teścia i wymieniam sobie całe koła na letnie/zimowe. Nie niszczę felg przy przekładce, nie płacę przy wymianie jakiś 100PLN. Nie uszkodzą mi czujników ciśnienia, co się zdarza. Wada to inwestycja w drugi komplet kół i przechowywanie, jednak same opony tyle samo miejsca zajmują. A chyba nawet więcej, bo je należy przechowywać w pionie i obracać a całe koła w poziomie.

5 minut temu, jacek00 napisał:

I co to są opony z gwiazdką?

Opony gwarantujące poprawną pracę z xDrive. BMW nie zaleca używania innych opon. Np. pierwszy post

Czyli jak Ci walną napędy a będę niehomologowane opony to producent może się na Ciebie wypiąć. Dla mnie wniosek jest jeden, na pierwszy strzał trzeba raczej kupić z gwiazdką a potem to już tylko pilnować rozmiarów na obu osiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.