Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, filipert napisał:

chcą podpisać nowa umowę?

Dokładnie tak, tylko usunięte niedostępne opcje i wciśnięta większa nawigacja z tymi, według mnie, kiepsko wyglądającymi zegarami cyfrowymi:

image.png.751067d8d28813cff45c892795a3aad1.png

O wiele bardziej wolę te tradycyjne z tańszą nawigacją:

image.png.dc2e719095fa8e01014145c8a8e7b8b1.png

Jedyne, czego żałuję to w tej droższej jest fajniejszy i większy ekran centralny ale cóż, nie można mieć wszystkiego :( 

18 minut temu, pjetko napisał:

OK, a gdybyś zrezygnował z tych opcji to w jakim czasie dostaniesz samochód?

No napisali, że na grudzień i tak są małe szanse, więc proponują zostawić tą klapę bagażnika, bo jest w pakiecie i i i ...

I tyle, żadnego konkretu :sciana:

4 minuty temu, dudek_t napisał:

Jak się uprzesz na Harmana to na przyszłoroczne wakacje jedziesz Mazdą.

Tylko, że gdybym się przy tym nie upierał, to samochód może bym już miał. Przypomnę, że jakoś w sierpniu czy we wrześniu dzwonili, że nie ma Harmana (tylko niego) i że bez niego samochód może być na październik a jak go chcę to grudzień. 

6 minut temu, dudek_t napisał:

Ja bym brał to co jest tylko nie dokładał w zamian żadnej większej navi.

No ja się też robię coraz bardziej "mjętki", choć kurka szkoda tego "wymarzonego" wyposażenia i roku czekania :'( Z założenia ten samochód miał być na lata, długie lata a już przed kupnem niedoróbki :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lbuster napisał:
42 minuty temu, filipert napisał:

chcą podpisać nowa umowę?

Dokładnie tak,

Ja bym na to nie poszedł. Jeśli już, to niech aneksują obecną umowę.

Pewnie @danielpoz ma rację, że dużego trudno kopnąć aby zabolało, ale kto wie, może jakieś pozwy zbiorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lbuster napisał:

Dokładnie tak, tylko usunięte niedostępne opcje i wciśnięta większa nawigacja z tymi, według mnie, kiepsko wyglądającymi zegarami cyfrowymi:

image.png.751067d8d28813cff45c892795a3aad1.png

O wiele bardziej wolę te tradycyjne z tańszą nawigacją:

 

Może jestem zacofany i staroświecki ale te cyfrowe zegary to jakiś koszmarek stylistyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, filipert napisał:

Ja bym na to nie poszedł. Jeśli już, to niech aneksują obecną umowę.

Na razie dali mi gorszą z mojego punktu widzenia umowę, delikatnie im zasugerowałem, żeby dali atrakcyjniejszą. Zobaczymy, co odpiszą. Jak dadzą rozsądną, to czemu nie. Oby znowu termin nie był na maj :( 

Z tym aneksowaniem to taki standard czy coś wymyślnego?

2 minuty temu, danielpoz napisał:

te cyfrowe zegary to jakiś koszmarek stylistyczny?

Jakby dali gratis, to może bym rozważył, ale dopłacać do tego :mlot: No i dlatego skończyła się tańsza i według mnie lepsza opcja nawigacji z tradycyjnymi zegarami :) 

18 minut temu, filipert napisał:

ale kto wie, może jakieś pozwy zbiorowe.

Śmiem wątpić, że jest duża skala takich, jak ja (z najmniejszym BMW dla "pospólstwa"). Zresztą szkoda walczyć, wolę ugodowe rozwiązania, jednak jakby co, to trzeba będzie się udać do prawnika po poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, danielpoz napisał:

Może jestem zacofany i staroświecki ale te cyfrowe zegary to jakiś koszmarek stylistyczny?

Jesteś zacofany :]
 

… ale nie jesteś sam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vrs napisał:

Jesteś zacofany :]
 

… ale nie jesteś sam ;)

 

jest nas więcej ;)

14 minut temu, lbuster napisał:

Z tym aneksowaniem to taki standard czy coś wymyślnego?

Chodzi o to, że teraz masz umowę i tam są zobowiązania dealera z których się nie wywiązuje, jak podpiszesz nową, to rozumiem, że dealer jest czysty i zegar tyka od nowa. 

2 minuty temu, jacek00 napisał:

No ten zegar akurat z BMW to nieczytelna tragedia. Ale są takie, które wyglądają normalnie. 

Kolega w Passacie miał opcję zmiany wyglądu i mógł ustawić też tradycyjny wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, filipert napisał:

jak podpiszesz nową, to rozumiem, że dealer jest czysty i zegar tyka od nowa.

Coś czuję, że tak.

Niestety, ale mam małe doświadczenie z takimi umowami i zerowe z takimi problemami. A umowę na samochód to pierwszy raz podpisywałem :) :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lbuster napisał:

Coś czuję, że tak.

Niestety, ale mam małe doświadczenie z takimi umowami i zerowe z takimi problemami. A umowę na samochód to pierwszy raz podpisywałem :) :( 

Ja żadnej na samochód nie podpisałem. Ale na logikę, po co im nowa umowa?

Dopóki masz w ręku umowę, możesz cokolwiek negocjować, jak chcą zmienić warunki, to od tego są aneksy do umowy a nie nowa umowa.

Przegadaj to z kimś mądrym, bo ja tylko teoretyzuję, gra idzie o sporą stawkę i nie chcę Cię wprowadzić w błąd. Jeśli już dostaniesz propozycję nowej umowy, to wtedy może nawet ze starą i nową udać się do radcy który na rzeczy się zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

Dokładnie tak, tylko usunięte niedostępne opcje i wciśnięta większa nawigacja

 

17 minut temu, lbuster napisał:

Niestety, ale mam małe doświadczenie z takimi umowami i zerowe z takimi problemami. A umowę na samochód to pierwszy raz podpisywałem :) :(

Absolutnie nie zgadzaj się na nową umowę. Jeśli zdecydujesz się na zmianę wyposażenia, a raczej na rezygnację z niektórych opcji, to tylko w formie aneksu, szczególnie, że samochód nie jest wpisany w plan produkcyjny, więc z takimi zmianami nie powinno być problemu. Jak rynek działa normalnie i auto wskoczy już w plan produkcyjny, to zazwyczaj (w zależności od marki) termin i wyposażenie są już "zamrożone" i nic się nie da zrobić - zmienić.

Godzinę temu, lbuster napisał:

Tylko, że gdybym się przy tym nie upierał, to samochód może bym już miał. Przypomnę, że jakoś w sierpniu czy we wrześniu dzwonili, że nie ma Harmana (tylko niego) i że bez niego samochód może być na październik a jak go chcę to grudzień. 

I tutaj zaczyna się największy ból. Rezygnując pół roku temu tylko z jednego elementu, zapewne byś już śmigał, a teraz, nie dość, że mnóstwo czasu "w plecy", to jeszcze większy kastrat a do tego i tak bez żadnej gwarancji terminu... :(

Godzinę temu, lbuster napisał:

No ja się też robię coraz bardziej "mjętki", choć kurka szkoda tego "wymarzonego" wyposażenia i roku czekania :'( Z założenia ten samochód miał być na lata, długie lata a już przed kupnem niedoróbki 

No właśnie, z jednej strony już byś chciał, ale jeśli ma być na lata, to słabo potem cały czas rozmyślać, że tyle szukania, konfigurowania itd., a i tak nie masz tego, czego chciałeś.

Trudna decyzja przed Tobą, czy czekać kolejne kilka miesięcy w nadziei, że w końcu będzie dokładnie taki jaki chciałeś, czy zrezygnować z czegoś i i tak nie mając pewności, że będzie szybciej... <_< Mnie najbardziej bolałyby światła adaptacyjne, albo inaczej, ja bym bez tego nowego samochodu po prostu nie kupił.

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filipert logicznie gadasz i być może masz rację.

4 minuty temu, pjetko napisał:

Absolutnie nie zgadzaj się na nową umowę. Jeśli zdecydujesz się na zmianę wyposażenia, a raczej na rezygnację z niektórych opcji, to tylko w formie aneksu

PS. Doczytałem teraz, że proponują zmianę specyfikacji, więc chyba nie umowy :niewiem: Być może to jest właśnie coś jak aneks :mellow:

5 minut temu, pjetko napisał:

Trudna decyzja przed Tobą

Szczerze mówiąc, to mógłbym na niego poczekać kolejny rok, jednak fajnie by było go już mieć na wiosnę, by go spokojnie w mieście dotrzeć. Pamiętam, jak dwa lata temu musiałem wziąć trzy dni urlopu dodatkowo przed głównym urlopem, bo trzy dni wcześniej odbierałem nowe Volvo i by go dotrzeć to musiałem się przejechać nad morze :) Wolałbym takiej sytuacji uniknąć.

Natomiast najbardziej boję się, że jak będę czekał na dokładnie ten samochód, to mogą mi wypowiedzieć umowę (nie wiem, czy mogą). Zresztą mogą ściemnić, że ta cześć już nie będzie produkowana i nie ma innego wyjścia, jak wybrać wykastrowaną wersję :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ściema. Nie dostaniesz auta jak będziesz się upierał przy swoim. Takie durne czasy. To nie jest wina dealera. Niestety na tem moment wygląda to tak że w 2022 będzie tylko gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Kolega w Passacie miał opcję zmiany wyglądu i mógł ustawić też tradycyjny wygląd.

Niestety tutaj nie ma takiej możliwości. Zegary się ciut zmieniają przy przełączaniu trybów jazdy (normal/sport/eko sreko)

Godzinę temu, dudek_t napisał:

To nie jest wina dealera.

Być może masz rację, a jeżeli tak, to to jest wina BMW - marki PREMIUM :) A twarzą jest dealer i przez Niego mam umowę z BMW.

Godzinę temu, dudek_t napisał:

Niestety na tem moment wygląda to tak że w 2022 będzie tylko gorzej.

Na to wygląda, więc tym bardziej muszę się trzymać tej opcji, być może pójść na ustępstwa :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pjetko napisał:

Znam takich, którzy przy zamawianiu samochodu wpłacają 20% zadatku. Wtedy dealer ma spory problem

Ja nie kupuję od tak naiwnych dilerów :) Tam z zasady nie pracują kretyni, spróbuj u rozgarniętego dilera dać na nowe auto zadatek ze skutkiem z art. 394 k.c., powodzenia. Tak było kiedyś, z 10 lat temu łapali się na takie numery. Gdyby dzisiaj doradca salonu łykał takie rozwiązanie, to w jakimś sensie sam obawiałbym się u niego kupować jeśli jest taki nieogarnięty. Potem np. zapomni odklikać w systemie pakiet serwisowy albo odklepie nie ten (w VAG umarł w butach, nie ma opcji zmiany). Sorry, znam takie przypadki, sam komuś pomagałem poodkręcać różne kwiatki, było wszystko superhiper, od extrasów i korzystnych warunków zakupu niby głowa bolała, dopóki nie okazało się że handlowiec to po prostu ciamajda, akceptował to, czego nie powinien, niestety pewne rzeczy ze szkodą dla klienta, ale zdążyliśmy wszystko wyprostować. Kierownik salonu dostał wytrzeszczu...

A nawet - na fajne konfiguracje przyjmują nawet 4-5 tys. pln. Dzisiaj nawet gdyby miał zwrócić taki zadatek x2, to i tak jest do przodu, bo sam zamawiał po starej cenie, a sprzeda klientowi, który wstrzeli się w zamowienie po cenie obecnej, wyższej. Gdybym tego nie widział, nie pisałbym.

A wymarzone opcje? Co must have, to must have, a inne które bez doznania zawału można odpuścić - czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Póki co widzę przed domem klamota ustrzelonego dwa tygodnie temu na placu i odebranego przedwczoraj. Na to czego nie ma, a chciałem, ale było drugorzędne, lub do pogodzenia się z brakiem, spadła zasłona milczenia :) Wszystkim się podoba, albo ich strzela, bo czekają albo dopiero będą zamawiać. Radocha chyba większa, niż np. z systemu audio :)

Jak zakup idzie np. na firmę, można spróbować przeciągnąć odbiór na 2022, więcej pójdzie w koszty w Polskim Ładzie, ale czy będzie to samochód z produkcji 2022 r. to nie wiem - są duże stocki na placach fabrycznych, które czekają na uzupełnienie braków. Wyślą info, ze zjechał już z taśmy, przed 31.12, i że czeka na transport, co im się zrobi?

2 godziny temu, lbuster napisał:

Jakby dali gratis, to może bym rozważył, ale dopłacać do tego :mlot: No i dlatego skończyła się tańsza i według mnie lepsza opcja nawigacji z tradycyjnymi zegarami :) 

Sprawdź, czy na zegary cyfrowe prawdopodobnie można rzucić nawigację, a to bardzo wygodne, taki plusik żeby pogodzić się z designem zegarów. Wbudowana nawigacja z taką możliwością to inna hakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, czyś napisał:

Póki co widzę przed domem klamota ustrzelonego dwa tygodnie temu na placu i odebranego przedwczoraj.

Dawaj foty, pochwal się.

41 minut temu, czyś napisał:

zegary cyfrowe prawdopodobnie można rzucić nawigację

Z tego co widziałem, to między tymi cyfrowymi zegarami wyświetla się fabryczna nawigacja. Za trzy lata wygaśnie licencja i zostanę z bezużyteczną navi :( 

Wolałbym, by można tam było wkomponować navi z telefonu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.