Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, vrs napisał:

 

@Commander

Myślę że niedługo nasze samochody zaczną drożeć zamiast tanieć :]

Silniki 1.5, haka nie można zamontować... haha

Chciałbyś . Zgniją i pójdą na złom .

A w Disco w bonusie jeszcze silnik wybuchnie przed zezłomowaniem .

Taka kolej rzeczy. samochody to nie skrzypce :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tutaj jest kwestia nie że haka nie można, tylko że nie do każdego.

Swoją drogą tak sobie myślę że dealerzy VAG w droższych autach (pomijam jakieś Polo, Fabie itp) do auta na stanie będą dobierali ten pakiet przygotowania pod montaż haka, bo nie jest to duży koszt te ok.800zł, a przy ewentualnym chętnym na takie auto nie będzie problemu że do danej sztuki nie można zamontować haka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Chciałbyś . Zgniją i pójdą na złom .

A w Disco w bonusie jeszcze silnik wybuchnie przed zezłomowaniem .

Taka kolej rzeczy. samochody to nie skrzypce :-]

Zdziwiłbyś się.

Spotkałem ostatnio osobę bardzo głęboko siedząca w temacie „prawdziwych” terenówek.  

I taką teorię usłyszałem. Dla mnie to chyba nie ma znaczenia. 

Po prostu prawdziwych samochodów terenowych już nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vrs napisał:

Silniki 1.5, haka nie można zamontować... haha

Przeglądając ostatnio konfiguratory nowych aut różnych marek natknąłem się przy jakiejś hybrydzie na opcję - uwaga! hak do przewozu platformy na rowery. Nie do holowania :puk: Nie pamiętam niestety, który koncern to ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, golob napisał:

Swoją drogą tak sobie myślę że dealerzy VAG w droższych autach (pomijam jakieś Polo, Fabie itp) do auta na stanie będą dobierali ten pakiet przygotowania pod montaż haka, bo nie jest to duży koszt te ok.800zł, a przy ewentualnym chętnym na takie auto nie będzie problemu że do danej sztuki nie można zamontować haka.

a ja zdziwiłbym się gdyby domawiali, dla szukających okazji te 800,- zł zrobi różnicę, 15300,- wygląda lepiej niż 15100,- :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, cosik3 napisał:

a ja zdziwił bym się gdyby domawiali, dla szukających okazji te 800,- zł zrobi różnicę, 15300,- wygląda lepiej niż 15100,-

niby masz rację, choc przykładowo te 800zł właśnie wieksza roznice robi w mały/tanszym aucie, jak ktos wydaje 154/155k to nie jest wiele

Ale kwestia jest jak bardzo hak jest popularny, obecnie zwłaszcza w większych, rodzinnych autach, z moich obserwacji wynika że chociażby ze względu na bagażnik rowerowy na hak, sporo ludzi go zamawia, bo sam karawaning to jednak pewnie wciąż nie duży odsetek, także zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, golob napisał:

bo sam karawaning to jednak pewnie wciąż nie duży odsetek

Zobacz ile ludzie targają towarówek, głównie z wypożyczalni. Przyczepa jako taka ( niekoniecznie kempingowa ) jest ostatnio bardzo popularna. Szczególnie dwuosiówka DMC 750 do mikro holownika :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BUMERANG napisał:

Przeglądając ostatnio konfiguratory nowych aut różnych marek natknąłem się przy jakiejś hybrydzie na opcję - uwaga! hak do przewozu platformy na rowery. Nie do holowania :puk: Nie pamiętam niestety, który koncern to ma.

Zapewne Toyota, tam są takie cyrki, że hak może służy tylko jako platforma na rowery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vrs napisał:

Zdziwił byś się.

Spotkałem ostatnio osobę bardzo głęboko siedząca w temacie „prawdziwych” terenówek.  

I taką teorię usłyszałem. Dla mnie to chyba nie ma znaczenia. 

Po prostu prawdziwych samochodów terenowych już nie robią.

całkowita prawda, terenówek już nie ma .

zastanawiam się czym za kilka/ kilkanaście lat będą ludzie jeździć szczególnie w górach , leśnicy , drwale itd.

co do cen to i owszem tylko problem z tymi terenówkami jest taki że w większości te które są na rynku są już wyeksploatowane i kupić dobrą sztukę z niskim przebiegiem to będzie jak wygrać w totka.

I takie sztuki faktycznie będą coraz droższe, tylko że to promil ,  reszta na złom .ruda zje wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

 

zastanawiam się czym za kilka/ kilkanaście lat będą ludzie jeździć szczególnie w górach , leśnicy , drwale itd.

 

 

Mnie zastanawia jak będzie wyglądał transport ludzi ,którzy to korzystają z busów. Takich firm w Polsce jest od groma.

Taki przejazd, powiedzmy z miasta ,który jest przy granicy z DE do NL to jest około + - 800 km a jak ma podstawić każdą osobę  pod adres  to już mamy prawie tysiąc.

A gdy mamy przejazd z głębi kraju to te 1500 km w jedną stronę nie jest czymś nadzwyczajnym. Jeszcze jest powrót do kraju.

Jak to ogarną jak zostaną tylko auta elektryczne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maras napisał:

Mnie zastanawia jak będzie wyglądał transport ludzi ,którzy to korzystają z busów. Takich firm w Polsce jest od groma.

Taki przejazd, powiedzmy z miasta ,który jest przy granicy z DE do NL to jest około + - 800 km a jak ma podstawić każdą osobę  pod adres  to już mamy prawie tysiąc.

A gdy mamy przejazd z głębi kraju to te 1500 km w jedną stronę nie jest czymś nadzwyczajnym. Jeszcze jest powrót do kraju.

Jak to ogarną jak zostaną tylko auta elektryczne ? 

Taki temat wejdzie kiedy zrobią nowe baterie. Przecież inaczej gospodarka padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maras napisał:

Mnie zastanawia jak będzie wyglądał transport ludzi ,którzy to korzystają z busów. Takich firm w Polsce jest od groma.

Taki przejazd, powiedzmy z miasta ,który jest przy granicy z DE do NL to jest około + - 800 km a jak ma podstawić każdą osobę  pod adres  to już mamy prawie tysiąc.

A gdy mamy przejazd z głębi kraju to te 1500 km w jedną stronę nie jest czymś nadzwyczajnym. Jeszcze jest powrót do kraju.

Jak to ogarną jak zostaną tylko auta elektryczne ? 

obstawiam że elektryki w obecnej formie to ślepa uliczka.

tzn auto z silnikiem elektrycznym jak najbardziej tak ale zamiast baterii jak obecnie  ,  ogniwa paliwowe np wodór.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprintera jak nie wyposażysz w hak przy konfiguracji, to potem o haku możesz pomarzyć:jump:

7 godzin temu, vrs napisał:

Po prostu prawdziwych samochodów terenowych już nie robią.

Przepraszam a Navara ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

obstawiam że elektryki w obecnej formie to ślepa uliczka.

Coś w tym jest. Ja ponawiam pytanie. Dlaczego elektryki nie są wyposażone w panele fotovoltaiczne :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.