Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, peja76 napisał:

Przykro mi ale raczej nie, dwu letnia a już ruda jest na ramie:)

przynajmniej szczera odpowiedź usera  :yes:

a nie zaklinanie rzeczywistości :-]

znam to z autopsji bo kiedyś w jednym nissanie wziąłem się za remont blacharski , ale podszedłem do tego ambitnie i dociągnąłem do końca :)

zgłębiłem i skopiowałem technologię malowania pociągów w Bombardierze  i po odpowiednim przygotowaniu ramy poszły dwie trzy warstwy podkładu epoksydowego po 100 um

potem jeszcze dwie warstwy poliuretanu po 150 um i oczywiście pełna konserwacja profili zamkniętych.

Auto pewnie jeździ do dziś a ja do dziś żałuję że potem sprzedałem :(

21042010370.thumb.jpg.ab2bc3bd342a5419ae0423151e5078f4.jpg

20100415057.thumb.jpg.d4092bde5eef774fd4d4eaf1e98fbeea.jpg

20100415057.thumb.jpg.e7c7b62bfa375490006f460fd7773597.jpg

19042010354.thumb.jpg.c0a3e36688640d5eb45209827d5ce92e.jpg

20100417080.thumb.jpg.d8d91cdd98e09d3a06b906a6b8044eb5.jpg

20100508228.thumb.jpg.9259d805f3eef23c5bdc619bec5be310.jpg

20100508219.thumb.jpg.a219aad50043ae1777a5c9548e0c5f63.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

przynajmniej szczera odpowiedź usera  :yes:

a nie zaklinanie rzeczywistości :-]

znam to z autopsji bo kiedyś w jednym nissanie wziąłem się za remont blacharski , ale podszedłem do tego ambitnie i dociągnąłem do końca :)

zgłębiłem i skopiowałem technologię malowania pociągów w Bombardierze  i po odpowiednim przygotowaniu ramy poszły dwie trzy warstwy podkładu epoksydowego po 100 um

potem jeszcze dwie warstwy poliuretanu po 150 um i oczywiście pełna konserwacja profili zamkniętych.

Auto pewnie jeździ do dziś a ja do dziś żałuję że potem sprzedałem :(

Piękna robota:brawo:

 Tak to jest z tymi japońcami, dwa lata temu w rozliczeniu dostałem Toyote land Cruiser 120, auto mojego sąsiada, miał od nowego, było 14 letnie na tamten czas, mówię do żony zostawię sobie na zapas dużo nie kosztuje z pewnych rąk niech stoi, do lawety do kempa, jakiś lekki off road:D, kurna jak wszedłem do kanału i zobaczyłem ramę to się załamałem?, tydzień siedziałem i grzebałem, ładnie wyszła ale niesmak pozostał i poszła na sprzedaż.

Teraz niedawno był na podnośniku ML163, też kiedyś było to moje auto, kupił je mój kolega rolnik, jak zobaczyłem ramę to igła jak nowa, delikatnie z tyłu tylko przy haku ruda, a tak to się świeciła. Jednak można zrobić żeby długo wytrzymało a Ml 2001r, teraz przez ostatnie lata jedzie wszędzie i na pole i  na drogę.

Nie rozumiem tych Japończyków niby dobre auta produkują, niezawodne a oszczędzają można powiedzieć na takiej głupocie jak farba i konserwacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Więc albo potężne inwestycje w sieci energetyczne  i zmiana całej infrastuktury albo ogniwa paliwowe.

Te potężne inwestycje w sieci już są robione. Tylko po cichu i za pieniądze prywatne. Czyli fotovoltaika w domu i zagrodzie. :) Zobaczcie ile przybyło domów z panelami w zeszłym roku, a ile w tym. To będzie ze 1000% przyrostu. Więc zapas mocy przerobowych szybko rośnie. Za chwile to problem może być co robić z energią, a nie czy wystarczy. Także myślę, że elektryki na akumulatorach jeszcze długo będą w sprzedaży ku utrapieniu użytkowników.

46 minut temu, peja76 napisał:

Nie rozumiem tych Japończyków niby dobre auta produkują, niezawodne a oszczędzają można powiedzieć na takiej głupocie jak farba i konserwacja.

To jest celowe działanie. Komu by sprzedali nowe modele jakby stare nie zgniły. Przecież są niezawodne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BUMERANG napisał:

 

To jest celowe działanie. Komu by sprzedali nowe modele jakby stare nie zgniły. Przecież są niezawodne :D

A gdzie tu ekologia, nas malutkich to ganiają o byle papierek że wyrzucisz, a tu proszę najlepiej 5 lat i na śmietnik i z znowu nowe, ach brak słów.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał:

nas malutkich to ganiają o byle papierek że wyrzucisz, a tu proszę najlepiej 5 lat i na śmietnik

Bo duży może więcej. Ekologia to na papierze, a biznes musi się kręcić :niewiem: Niech mi ktoś wytłumaczy na ten przykład po jaką cholerę maluje się zderzaki. Kto jeździł pierwszym modelem Poldka z gumowymi zderzakami ten wie jak trudno było mu zrobić krzywdę. Czy Cegła Volvo z amortyzatorami w zderzaku. Ale nie zarysujesz i wio do lakiernika albo do sklepu po nowy :klnie: Ładna to ma być pasażerka, a auto wystarczy, że będzie praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielpoz napisał:

Po to masz gwarancje żeby się pierdołami nie przejmować?

Szkoda czasu, nawet wiem co mi odpowiedzą, to samo co mojemu sąsiadowi w Toyocie, że jest to rdza strukturalna i nie ma się co przejmować:jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał:

Piękna robota:brawo:

 Tak to jest z tymi japońcami, dwa lata temu w rozliczeniu dostałem Toyote land Cruiser 120, auto mojego sąsiada, miał od nowego, było 14 letnie na tamten czas, mówię do żony zostawię sobie na zapas dużo nie kosztuje z pewnych rąk niech stoi, do lawety do kempa, jakiś lekki off road:D, kurna jak wszedłem do kanału i zobaczyłem ramę to się załamałem?, tydzień siedziałem i grzebałem, ładnie wyszła ale niesmak pozostał i poszła na sprzedaż.

Teraz niedawno był na podnośniku ML163, też kiedyś było to moje auto, kupił je mój kolega rolnik, jak zobaczyłem ramę to igła jak nowa, delikatnie z tyłu tylko przy haku ruda, a tak to się świeciła. Jednak można zrobić żeby długo wytrzymało a Ml 2001r, teraz przez ostatnie lata jedzie wszędzie i na pole i  na drogę.

Nie rozumiem tych Japończyków niby dobre auta produkują, niezawodne a oszczędzają można powiedzieć na takiej głupocie jak farba i konserwacja.

 

Nie tylko, bo właśnie Mercedes w latach 95-00 wyprodukował jedną rdze i to w każdym modelu nawet s-ka za pół bańki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.