Jump to content
Kristofer

Przyłączenie przyczepy do sieci 230 V - gniazda, wtyki, przejściówki, oznaczenia, wymagania.

Recommended Posts

Piotrekm13
10 minut temu, filipert napisał:

Ja kupiłem przyczepę i dostałem kabel z dwóch stron CEE, więc warto z zakupami poczekać do czasu zakupu przyczepy :)

Ok,  rzeczywiście może na razie nie gonić. Na razie mam w pewnym znanym serwisie dodane do obserwowanych.

Maras

Zrób jeszcze sobie krótki przewód trzy żyłowy z w tyczką przelotową. Przyda się na pewno. Sam  mam takie dwie sztuki.

image.jpeg.69ec84ab84eebbd00f26e7bac49a6065.jpeg

Piotrekm13
23 minuty temu, Maras napisał:

Zrób jeszcze sobie krótki przewód trzy żyłowy z w tyczką przelotową. Przyda się na pewno. Sam  mam takie dwie sztuki.

image.jpeg.69ec84ab84eebbd00f26e7bac49a6065.jpeg

Dzięki. Dopisuję to sobie do zestawu.

Maras
1 minutę temu, Piotrekm13 napisał:

Dzięki. Dopisuję to sobie do zestawu.

IP jest nieznane więc raczej pod dachem się nadaje :)   

Piotrekm13

Jeszcze trochę podrąże...

Mam przejściówkę CEE - shuko - do podłączenia przyczepy, z kawałkiem kabla. Wymyśliłem (a właściwie wyczytałem) że dobrze by było mieć odgałęzienie, tak aby niepotrzebnie nie obciążać instalacji przyczepy, jeśli nie musimy czegoś podłączać w środku. Okazało się że podczas pierwszej wizyty na kempingu już by się przydało puścić pod przyczepą oddzielny przedłużacz do oświetlenia w przedsionku. Niestety ja musiałem ciągnąć kabel z wnętrza przyczepy, co nie było komfortowe.

A więc do rzeczy: Czy ktoś widział jakieś ładne pojedyncze lub podwójne gniazda z IP44 lub lepszym, które by ładnie wisiały na kablu? Z tego co przeglądałem to jak na razie to wchodzą w grę tylko natynkowe, pod warunkiem że mają podwójne dławnice, tak aby przepuścić kabel.

Proszę o namiary, jeśli ktoś ma coś lepszego, lub ewentualnie poprawkę jeśli to jest zły pomysł. Zastanawiam się, czy rozcinanie głównego kabla, aby wpiąć gniazdo, czy to dobry pomysł...

filipert
1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Jeszcze trochę podrąże...

Mam przejściówkę CEE - shuko - do podłączenia przyczepy, z kawałkiem kabla. Wymyśliłem (a właściwie wyczytałem) że dobrze by było mieć odgałęzienie, tak aby niepotrzebnie nie obciążać instalacji przyczepy, jeśli nie musimy czegoś podłączać w środku. Okazało się że podczas pierwszej wizyty na kempingu już by się przydało puścić pod przyczepą oddzielny przedłużacz do oświetlenia w przedsionku. Niestety ja musiałem ciągnąć kabel z wnętrza przyczepy, co nie było komfortowe.

A więc do rzeczy: Czy ktoś widział jakieś ładne pojedyncze lub podwójne gniazda z IP44 lub lepszym, które by ładnie wisiały na kablu? Z tego co przeglądałem to jak na razie to wchodzą w grę tylko natynkowe, pod warunkiem że mają podwójne dławnice, tak aby przepuścić kabel.

Proszę o namiary, jeśli ktoś ma coś lepszego, lub ewentualnie poprawkę jeśli to jest zły pomysł. Zastanawiam się, czy rozcinanie głównego kabla, aby wpiąć gniazdo, czy to dobry pomysł...

A może jak już masz coś kombinować, to zrób dodatkowe gniazdo zewnętrzne do przedsionka. Są takie 230V + 12V i nawet SAT

Piotrekm13
16 minut temu, filipert napisał:

A może jak już masz coś kombinować, to zrób dodatkowe gniazdo zewnętrzne do przedsionka. Są takie 230V + 12V i nawet SAT

Tak, ale to już ingerencja w poszycie, oraz idzie po instalacji przyczepy. 

filipert
16 minut temu, Piotrekm13 napisał:

No tak.

Czyli szukasz takiego czegoś 

image.png.241c7438db65e67b19cd572d37c48aad.png

DWÓJNIK GNIAZDO GUMOWE ROZGAŁĘŹNIK PODWÓJNY PCE (e-jan.pl)

do podmiany na Twojej przejściówce.

Commander
Posted (edited)
1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Do przyczepy załóż wtyczkę kątową....z klapką. W Casto są przedłużacze IP 44  , zrób do nich jakiś uchwy zdejmowany,t np przy kole.

Edited by Commander (see edit history)

steven
Do przyczepy załóż wtyczkę kątową....z klapką. W Casto są przedłużacze IP 44  , zrób do nich jakiś uchwy zdejmowany,t np przy kole.
Chodzi pewnie o coś takiego: https://sklep.kampi.pl/pl/p/Wtyczka-katowa-CEE-230V-do-przyczepy-kampera/207

Chyba najlepsze rozwiązanie.

Commander

Tak. Dziękuję za wyręczenie.

Kristofer

... i na dodatek wszystko jest w pierwszym poscie tematu :D

1.jpg

steven
... i na dodatek wszystko jest w pierwszym poscie tematu

1.thumb.jpg.672d03bba1afb355806bece274494630.jpg
Kto by tak daleko szukał...

Kristofer

Słyszałem, że są tacy, którzy zaczynają czytanie zagadkowej powieści od ostatniej strony, ale żeby w ten sam sposób czytać poradniki :hop1: