Skocz do zawartości

Przyłączenie przyczepy do sieci 230 V - gniazda, wtyki, przejściówki, oznaczenia, wymagania.


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.05.2021 o 13:50, Piotrekm13 napisał:

Mam i ja:

image.png.1c101370479a05599b2439b26226c819.png

Jednak tak średnio to pasuje. Aby włożyć do końca, to wtyk w przyczepie musi być maksymalnie odchylony w górę. W efekcie klapka gniazda nie ma możliwości zaczepić o rygiel i wtyczka może się wysuwać. Po drugie to klapka gniazda trzyma w maksymalnie otwartym położeniu klapkę wnęki, a fajnie by było jak by ta klapka osłaniała całość przed deszczem.

Jak to u was wygląda, z tą wtyczką kątową?

Utnij tą niebieską klapkę i wtedy klapka z przyczepy zakryje wtyczkę ; ,, wylatać " nie będzie bo te  bolce trzymają jak  jak cholera , ja mam gniazdo w przyczepie proste i zwykła wtyczka za bardzo wystaje , szukam kątowej ale bez dodatkowego gniazda bo obok mam zwykłe na przyczepie ; może ktoś coś - gdzie to nabyć ?

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 godzin temu, janm napisał:

Utnij tą niebieską klapkę i wtedy klapka z przyczepy zakryje wtyczkę ; ,, wylatać " nie będzie bo te  bolce trzymają jak  jak cholera , ja mam gniazdo w przyczepie proste i zwykła wtyczka za bardzo wystaje , szukam kątowej ale bez dodatkowego gniazda bo obok mam zwykłe na przyczepie ; może ktoś coś - gdzie to nabyć ?

Pozdrowionka

Sprawa załatwiona już rok temu. Zrobiłem zwrot, i oddałem kątową wtyczkę, a w to miejsce zrobiłem sobie przejściówkę na kawałku kabla z dodatkowym odgałęzieniem i gniazdem shuko. Jak rozkładam przedsionek, to aby mieć w nim prąd to podłączam tam  dodatkowy przedłużacz i przerzucam pod przyczepą. 

 

Kątowej wtyczki CEE bez dodatkowego gniazda nie kojarzę, ale ogólnie to gniazdo w niczym przecież nie przeszkadza. No może oprócz tego że nie za bardzo ma jakąś szczelność. W moim przypadku klapka nie miała żadnej uszczelki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro spokojnie znajdziesz wtyczkę kątową.

Proszszsz... :)

https://allegro.pl/oferta/wtyczka-katowa-meska-cee-16a-230v-kamper-przyczepa-11910410984

Edytowane przez Kooba (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kooba napisał:

Na allegro spokojnie znajdziesz wtyczkę kątową.

Proszszsz... :)

https://allegro.pl/oferta/wtyczka-katowa-meska-cee-16a-230v-kamper-przyczepa-11910410984

No masz a ja nie mogłem namierzyć  - dzięki Kooba - Niewiadówki górą :hehe::hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2022 o 21:59, janm napisał:

No masz a ja nie mogłem namierzyć  - dzięki Kooba - Niewiadówki górą :hehe::hej:

Mam nadzieję, że jeszcze nie kupiłeś bo to nie taka ;)

Przecież do przyczepy musi być żeńska. Tu masz prawidłową

https://allegro.pl/oferta/wtyczka-katowa-przyczepa-kamper-cee-230v-germany-10613082160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kooba napisał:

Mam nadzieję, że jeszcze nie kupiłeś bo to nie taka ;)

Przecież do przyczepy musi być żeńska. Tu masz prawidłową

https://allegro.pl/oferta/wtyczka-katowa-przyczepa-kamper-cee-230v-germany-10613082160

No nie, dwie żeńskie to bym jeszcze zrozumiał, ale dwie męskie to nie przejdzie. Proszę o unikanie takich pomyłek :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kooba napisał:

Mam nadzieję, że jeszcze nie kupiłeś bo to nie taka ;)

Przecież do przyczepy musi być żeńska. Tu masz prawidłową

https://allegro.pl/oferta/wtyczka-katowa-przyczepa-kamper-cee-230v-germany-10613082160

No jak nie jak tak , zakupiłem nawet 3 szt właśnie dzisiaj mają dostarczyć :lol: :mlot: też ze mnie fujara bo nie zastanawiając się kliknąłem w link i po sprawie ale to nic też gdzieś się przydadzą  ; już się poprawiam i zamawiam właściwe :) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, janm napisał:

No jak nie jak tak , zakupiłem nawet 3 szt właśnie dzisiaj mają dostarczyć :lol: :mlot: też ze mnie fujara bo nie zastanawiając się kliknąłem w link i po sprawie ale to nic też gdzieś się przydadzą  ; już się poprawiam i zamawiam właściwe :) :hej:

Jeśli zamówione z serwisu na "A" oraz przesyłka Smart, a już całkiem idealnie jak paczkomat, to wystarczy ich nie odebrać z paczkomatu, wypełnić formularz zwrotu i po sprawie. Ewentualnie kontakt ze sprzedającym że tak będzie robiony zwrot.

 

 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamówione z serwisu na "A" oraz przesyłka Smart, a już całkiem idealnie jak paczkomat, to wystarczy ich nie odebrać z paczkomatu, wypełnić formularz zwrotu i po sprawie. Ewentualnie kontakt ze sprzedającym że tak będzie robiony zwrot.
 
 
Lepiej odebrać i nadać zwrot. Bo jak nie odbierzesz to 2 dni będą leżeć w paczkomacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za porady ; już dzwoniłem do sprzedawcy i jest ok ; przesyłki za pobraniem nie odbieram , kurier robi zwrot do nadawcy , ja wpłacam im na konto tylko za zwrotną przesyłkę. :) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jacek00 napisał:
Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:
Jeśli zamówione z serwisu na "A" oraz przesyłka Smart, a już całkiem idealnie jak paczkomat, to wystarczy ich nie odebrać z paczkomatu, wypełnić formularz zwrotu i po sprawie. Ewentualnie kontakt ze sprzedającym że tak będzie robiony zwrot.
 
 

Lepiej odebrać i nadać zwrot. Bo jak nie odbierzesz to 2 dni będą leżeć w paczkomacie.

Jeśli ich nie potrzebuje to dwa dni mi nie robi różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.