Jump to content
Kristofer

Przyłączenie przyczepy do sieci 230 V - gniazda, wtyki, przejściówki, oznaczenia, wymagania.

Recommended Posts

Łza Włóczynutka
7 godzin temu, S&A napisał:

będzie wkładać do przedłużacza który zasila go w 230V to jakie jest zagrożenie?

To ja skomentuje: Skoro na internetach tak piszą to musi być prawda, dlaczego mieli by kłamać. 

Nagroda Elektrycznego Janusza - Darwina wędruje do Ciebie. 

https://goo.gl/images/Yng9Q3

Edited by Łza Włóczynutka (see edit history)

infer
??? a podaj chociaż jeden powód, dla którego to rozwiązanie jest złe ??? jestem bardzo ciekaw argumentacji...

Spisz sobie podlaczony do pradu, jakis dzieciak dla zabawy wyciąga wtyczkę od prądu i dzieciaka nie ma....

Dla mnie wystarczający argument

S&A

Nagroda Elektrycznego Janusza - Darwina wędruje do Ciebie. 

Zaproponowałem rozwiązanie do przemyślenia dla Ciebie, a nawet 2. Ryzyko zawsze istnieje... przecież dziecko może wyciągnąć wtyczkę i włożyć palce do kontaktu...
Z takimi argumentami się zgadzam, choć uważam, że istnieje szansa zminimalizowania ryzyka takiej sytuacji, ale szkoda bić piany.

Jedynie droga Łzo, skoro się z tym nie zgadzasz to uważam, że powyższy komentarz był bardzo nieuprzejmy.
Ciekawe czy również przez lekturą stosu odpowiedzi na Twoje pytanie byłabyś tak odważna....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

chris_66

...........włożyć palce do kontaktu........

Pokaż mi na jakimś zdjęciu kontakt do którego dziecko może włożyć palce ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

mktr
bo? Panowie, prosiłem o argumenty, a nie opinie...

Żeby nie było okazji, że kogoś pierdolnie. Polska norma to nie opinia.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Łosoś

Cześć Panowie, pomóżcie proszę laikowi (laiczce?) z pierwszą w życiu przyczepą - czytam temat i czytam, ale pogubić się można w gąszczu informacji...czy możecie zarzucić linkiem jaki kabel już z wtyczkami kupić, żeby podłączyć do prądu przyczepę? Stacjonarna, stoi i będzie stała na działce w Pl, skrzynkę mam powieszoną na słupie w odległości około 20m, czego potrzebuję? Używana będzie głównie lodówka, laptop, oświetlenie, mały czajnik elektryczny od czasu do czasu. Żadne pojazdy po kablu przejeżdżać nie będą. Z góry dzięki :)

danielpoz

Kabel w gumie 3x1.5 a lepiej 3x2.5 plus komplet koncówek. 

jacekzoo
34 minuty temu, Łosoś napisał:

Cześć Panowie, pomóżcie proszę laikowi (laiczce?) z pierwszą w życiu przyczepą - czytam temat i czytam, ale pogubić się można w gąszczu informacji...czy możecie zarzucić linkiem jaki kabel już z wtyczkami kupić, żeby podłączyć do prądu przyczepę? Stacjonarna, stoi i będzie stała na działce w Pl, skrzynkę mam powieszoną na słupie w odległości około 20m, czego potrzebuję? Używana będzie głównie lodówka, laptop, oświetlenie, mały czajnik elektryczny od czasu do czasu. Żadne pojazdy po kablu przejeżdżać nie będą. Z góry dzięki :)

Coś takiego

https://center-camp.pl/pl/p/Gniazdo-CEE-230V-katowe%2C-wtyczka-230-kabel%2C-przedluzacz-30m/1964

jacekzoo

U mnie pasuje ?

Kristofer
W dniu 15.07.2020 o 16:03, Łosoś napisał:

Oczekujesz konkretnej odpowiedzi, a nawet odnośnika do tego, co powinieneś kupić, to zrób tak samo ze swoim pytaniem. Brak zdjęć lub choćby dokładnego opisu, jakiego typu masz przyłącza (przyczepa i "skrzynka na słupie") pozwala jedynie na domysły. Ktoś może nie trafić z odpowiedzią i co wtedy :hmm:

W dniu 15.07.2020 o 16:09, danielpoz napisał:

Kabel w gumie 3x1.5 a lepiej 3x2.5 plus komplet koncówek.

:ok:

22 minuty temu, jacekzoo napisał:

U mnie pasuje ?

Rozumiem, że chcesz postawić swoją przyczepę na tej działce ... :brawo:

danielpoz
9 minut temu, Kristofer napisał:

Rozumiem, że chcesz postawić swoją przyczepę na tej działce ... :brawo:

Skoro kobieta to kto wie?

Kristofer

To jeszcze bym zrozumiał :D, ale w takim razie, po co stawiać dwie przyczepy :hmm:

Speedy

Przedłużacz typu wtyczka-wtyczka....hm interesujący koncept....wymagający dla użytkownika. Wystarczy jeden błąd w kolejności podłączenia końcówek oraz wilgotna trawa iiiii....ci co przeżyją mogą nie chcieć się kumplować

jacek00
Przedłużacz typu wtyczka-wtyczka....hm interesujący koncept....wymagający dla użytkownika. Wystarczy jeden błąd w kolejności podłączenia końcówek oraz wilgotna trawa iiiii....ci co przeżyją mogą nie chcieć się kumplować
Kiedyś to był chyba jakiś standard. Nawet w naszych Niewiadówkach fabrycznie tak to było rozwiązane