Skocz do zawartości

Przyłączenie przyczepy do sieci 230 V - gniazda, wtyki, przejściówki, oznaczenia, wymagania.


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Piotrekm13 napisał:

Jeśli ich nie potrzebuje to dwa dni mi nie robi różnicy. 

Tobie może nie robi różnicy, ale miejsce w paczkomacie blokujesz dla innych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, janm napisał:

No jak nie jak tak , zakupiłem nawet 3 szt właśnie dzisiaj mają dostarczyć :lol: :mlot: też ze mnie fujara bo nie zastanawiając się kliknąłem w link i po sprawie ale to nic też gdzieś się przydadzą  ; już się poprawiam i zamawiam właściwe :) :hej:

Po prostu nie zrób przewodu z dwóch męskich wtyczek, bo jest dosłownie zabójczy (po podłączeniu do słupka na drugim końcu przewodu masz bolce na wierzchu). To nie są żarciki męsko-damskie, czy kwestia czy pasuje, a dosyć istotna kwestia dot. bezpieczeństwa. Już kilka razy spotkałem się - w realu - z taką radosną koncepcją, żeby coś spiąć - dwie męskie wtyczki na obu końach. Potencjalna nomionacja do nagrody Darwina, ale to się czasem dzieje naprawdę.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czyś napisał:

Już kilka razy spotkałem się - w realu - z taką radosną koncepcją, żeby coś spiąć - dwie męskie wtyczki na obu końach. Potencjalna nomionacja do nagrody Darwina, ale to się czasem dzieje naprawdę.

Widziałem na kempingu jak ktoś podłączał zasilanie cepy do gniazdka do oświetlenia zewnętrznego. Tłumaczył że nie ma takiego przedłużacza, a tak mu działa i jest ok. W trakcie jak mu pokazywałem że powinno być podłączenie tu i tu to mnie kopnął prąd, bo pod klapka na bolcach było napięcie, a ja głupi zacząłem mu palcami pokazywać i tłumaczyć. :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowach kiedyś często widywałem takie przedłużacze 3F , wtyczki x 2 ; kilkanaście lat temu był na budowie wypadek śmiertelny bo wtyczka leżała na prętach zbrojeniowych dotykając jednym bolcem do pręta i gostek jak się schylił po pręt to już nie wstał , prokurator , inspekcja itd  - szkoda tylko chłopa i osieroconej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
21 minut temu, Lolejko napisał:

Panowie powiedzcie mi jak to jest? Auto zapięte pod przyczepę, a przyczepa podłączona pod 230v. Stanie się coś?

W teorii nic nie powinno się stać, ale w życiu bywa różnie. Był na forum przypadek, gdzie ktoś właśnie tak zostawił przyczepę podiętą do 230V i do auta. No i auto się zapaliło. Więc lepiej nie ryzykować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chce zamontować gniazdo zewnętrzne ma uszczelkę z jakiegoś materiału ale jakoś nie przemawia za mną ona montować z uszczelką uszczelniaczem czy bez uszczelki z uszczelniaczem ?13643c549f510ec93f5fef69d12c98a1.jpg796aabd7c8efac5473ef2f2dd05d2141.jpg08c6d3f89bf46f12701a7abd46f482bc.jpg4cad76907c83c929c753bfe25b29b289.jpg

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jakiś materiał, a mata butylowa. Nie musisz stosować żadnego dodatkowego środka. Tak też są gniazda montowane fabrycznie - prądowe, gazowe. Jeśli dane gniazdo występuje w komplecie z taką matą to tak jest montowane.

 

Natomiast jak masz wątpliwości i chcesz poprawić fabrykę to tam gdzie masz goły plastik daj butylu na około. Po dokręceniu i tak się wszystko dociśnie i nic nie będzie miało prawa przeciekać.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
[mention=19021]jacek00[/mention] ta pianka to mata butylowa? Chyba nie. W moim gnieździe wyglądała jak wycięta karimata. Wywaliłem to i dałem butyl
Jeszcze nie zamontowałem ale tez wydaje mi sie słaby to materiał .

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19021]jacek00[/mention] ta pianka to mata butylowa? Chyba nie. W moim gnieździe wyglądała jak wycięta karimata. Wywaliłem to i dałem butyl

Dokładnie to jest pianka/mata butylowa. One tak wyglądają właśnie. Są cienkie i grube. Ta jest cienka ale po dokręceniu gniazda do ściany się dociska i wszystko robi się szczelne.
Jeszcze nie zamontowałem ale tez wydaje mi sie słaby to materiał . Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka 

 

 

 

To jeszcze raz napiszę że tak są montowane gniazda fabrycznie, np. gniazdo przyłączeniowe przyczepy praktycznie zawsze jest tylko na tą piankę i wszystko jest ok.   

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 31.05.2022 o 11:08, Lolejko napisał(a):

Panowie powiedzcie mi jak to jest? Auto zapięte pod przyczepę, a przyczepa podłączona pod 230v. Stanie się coś?

W instrukcji do Hymer Nova545 jest wyraźnie podkreślone zalecenie, aby nie podłączać pod żadnym pozorem przyczepy do 230VAC, która nadal połączona jest wtykiem (tu:13pin) z autem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie już w innym temacie pisałem ale mam okazję kupić coś takiego pod sam mover niby sprawne cena 300 PLN. Bawić się w coś takiego czy wstawiać 100ah żel + prostownik? 

Zależy mi na czasie bo na decyzję czas mam do jutra 

339410777_914245666497996_7606040119025426018_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używka to bym się trzymał z daleka, jak nowe to porównał bym cenę z nowym akumulatorem o zbliżonej pojemności - coś mi się wydaje, że w tej cenie to można znacznie bardziej pojemny nowy akumulator dostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kup lepiej małe lifepo4, np 20Ah a beszie lepsze x razy. Cena co prawda X2 plus ładowarka. To co wyżej ma 8.8Ah i pewnie żel więc realnie 3Ah wyciągniesz. Imho 20 wystarczy już na wiele. A 10Ah lifepo4 kupisz już za 400PLN.

Diabli wiedzą ile cykli ma to za sobą. 

image.png.ae85ccf021e1798ff3f62ff856f45047.png

Edytowane przez PeeN (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.