Jump to content
Kristofer

Przyłączenie przyczepy do sieci 230 V - gniazda, wtyki, przejściówki, oznaczenia, wymagania.

Recommended Posts

jacek00
Teraz, Piotrekm13 napisał:

Jeśli ich nie potrzebuje to dwa dni mi nie robi różnicy. 

Tobie może nie robi różnicy, ale miejsce w paczkomacie blokujesz dla innych ;) 

czyś
Posted (edited)
3 godziny temu, janm napisał:

No jak nie jak tak , zakupiłem nawet 3 szt właśnie dzisiaj mają dostarczyć :lol: :mlot: też ze mnie fujara bo nie zastanawiając się kliknąłem w link i po sprawie ale to nic też gdzieś się przydadzą  ; już się poprawiam i zamawiam właściwe :) :hej:

Po prostu nie zrób przewodu z dwóch męskich wtyczek, bo jest dosłownie zabójczy (po podłączeniu do słupka na drugim końcu przewodu masz bolce na wierzchu). To nie są żarciki męsko-damskie, czy kwestia czy pasuje, a dosyć istotna kwestia dot. bezpieczeństwa. Już kilka razy spotkałem się - w realu - z taką radosną koncepcją, żeby coś spiąć - dwie męskie wtyczki na obu końach. Potencjalna nomionacja do nagrody Darwina, ale to się czasem dzieje naprawdę.

Edited by czyś (see edit history)

Piotrekm13
2 godziny temu, czyś napisał:

Już kilka razy spotkałem się - w realu - z taką radosną koncepcją, żeby coś spiąć - dwie męskie wtyczki na obu końach. Potencjalna nomionacja do nagrody Darwina, ale to się czasem dzieje naprawdę.

Widziałem na kempingu jak ktoś podłączał zasilanie cepy do gniazdka do oświetlenia zewnętrznego. Tłumaczył że nie ma takiego przedłużacza, a tak mu działa i jest ok. W trakcie jak mu pokazywałem że powinno być podłączenie tu i tu to mnie kopnął prąd, bo pod klapka na bolcach było napięcie, a ja głupi zacząłem mu palcami pokazywać i tłumaczyć. :mlot:

janm

Na budowach kiedyś często widywałem takie przedłużacze 3F , wtyczki x 2 ; kilkanaście lat temu był na budowie wypadek śmiertelny bo wtyczka leżała na prętach zbrojeniowych dotykając jednym bolcem do pręta i gostek jak się schylił po pręt to już nie wstał , prokurator , inspekcja itd  - szkoda tylko chłopa i osieroconej rodziny.

Lolejko

Panowie powiedzcie mi jak to jest? Auto zapięte pod przyczepę, a przyczepa podłączona pod 230v. Stanie się coś?

jacek00
21 minut temu, Lolejko napisał:

Panowie powiedzcie mi jak to jest? Auto zapięte pod przyczepę, a przyczepa podłączona pod 230v. Stanie się coś?

W teorii nic nie powinno się stać, ale w życiu bywa różnie. Był na forum przypadek, gdzie ktoś właśnie tak zostawił przyczepę podiętą do 230V i do auta. No i auto się zapaliło. Więc lepiej nie ryzykować.