Skocz do zawartości

Przygotowanie do zimy


xcwacek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie stoi budka trochę dźwignięta na podporach, więc hamulca nie ma sensu zaciągać. Poza tym, też uważam, że by się mogło coś zapiec. Pokrowiec domowej roboty...  :] Aaa. I na jedno koło mam zrobiony podkop, żeby łatwiej wypoziomować. Więc tym bardziej ręczny nie potrzebny  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Janusz, jakie "płyny" w WC zimą masz na myśli :look:   :] - rozcieńczone zamarzają :hop1:

 

Już zupełnie poważnie, to tu masz wszystko

Kupiłem 2 plastikowe 1 litrowe BUTELKI. Jeszcze nie napełniłem i nie używałem WC. Ale te przysłowiowe butelki są w budce /TEC 560 K1 2006 r./ a teraz niby zima?

Za link dziękuję, skorzystam. Pozdr. JG

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przebnięciu 8 stron... stwierdziłem że, musze w swojej cepce odblokować, kurde człowiek nie raz nie myśli...

Wode z całego układu spuściłem "grawitacyjnie", a że mam dostep do kompresora i zima jak narazie nie atakowała to powiedzcie doświadczeni koledzy, jak najlepiej przeprowadzić przedmuchanie układu (mój pierwszy sezon zimowy :P

Najbardziej martwi mnie bojler, wsumie to nawet nie wiem czy to jest mały bojler, na pewno podgrzewacz gazowy wody, ale na 90% jestem pewny że z 5-10l zbiornik ma. Zrobiłem tak że po odłączeniu pompki (angielka) puszczałem cały czas ciepłą wodę aż przestało lecieć (czy to wystarczy???) 

 

Co do najszeżej opisywanych zabezpieczeń, to przykryłem tylko dach plandeką z liroy merlin rozstawiłem łapy, bez podnoszenia kół w powietrze (powiedzmy że lekko je odciążyłem) Systematycznie sprawdzam wilgotność w cepce (zboczenie zawodowe :P zajmuje się osuszaniem :) ) pilnuje by była dobra wymiana wilgotnośći i wsumie to wszystko. Mam nadzieje że wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... rozstawiłem łapy, bez podnoszenia kół w powietrze (powiedzmy że lekko je odciążyłem)

Prawie we wszystkich przyczepach nie podnosi się ich podporami tak, aby koła unosiły się nad ziemię :nono:

W większości przyczep nie można, a tylko nieliczne rozwiązania takie możliwości mają.

Podpory są wyłącznie do ustabilizowania przyczepki (bez naprężeń), aby się nie "kiwała" w różne strony. Oczywiście przyczepę ustawiasz kołami tak, aby możliwe było jej dobre poziomowanie poprzeczne i podłużne.

Po przebnięciu 8 stron... stwierdziłem że, musze w swojej cepce odblokować, kurde człowiek nie raz nie myśli...

Wode z całego układu spuściłem "grawitacyjnie", a że mam dostep do kompresora i zima jak narazie nie atakowała to powiedzcie doświadczeni koledzy, jak najlepiej przeprowadzić przedmuchanie układu (mój pierwszy sezon zimowy :P

Najbardziej martwi mnie bojler, wsumie to nawet nie wiem czy to jest mały bojler, na pewno podgrzewacz gazowy wody, ale na 90% jestem pewny że z 5-10l zbiornik ma. Zrobiłem tak że po odłączeniu pompki (angielka) puszczałem cały czas ciepłą wodę aż przestało lecieć (czy to

 

Poczytaj np.:

http://forum.karawaning.pl/topic/3824-bojler-gazowy-carver-cascade-2/?hl=bojler

 

http://forum.karawaning.pl/topic/9596-spuszczenie-wody-na-zim%C4%99/?hl=%2Bspuszczanie+%2Bwody&do=findComment&comment=226007

 

http://forum.karawaning.pl/topic/2819-spuszczanie-wody-z-instalacji-na-zim%C4%99/?hl=%2Bspuszczanie+%2Bwody

 

http://forum.karawaning.pl/topic/14490-padł-bojler/?p=339594

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosi - mając dostęp do kompresora - przedmuchaj układ. Ale nie byłbym tutaj zwolennikiem prostego podpięcia kompresora. Obniż ciśnienie wyjściowe! Inaczej, jak dobrze dmuchniesz, to mogą Ci się złączki porozpinać. Ale przedmuchać warto. Nawet, jak wydaje się, że już nie cieknie, to woda pozostaje w zakamarkach. Mnie się zdarzyło, że na wiosnę jedna z baterii była pęknięta. Najprawdopodobniej nie przedmuchana bateria miała pozostawioną jakąś drobinę wody, która nawet grawitacyjnie nie uciekła. Gdybym wtedy przedmuchał, to mogłem wydmuchać, ale... Weź kompresor, przykręć ciśnienie i dmuchaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy do miesiaca juz odbiore moja pierwsza przyczepe bedzie stala na parkingu strzezonym ale pod chmurka co myslicie o kupnie tego czy wart z gory dziekuje za odp http://tanicaravaning.pl/pl/p/Pokrowiec-na-kampera-do-57-m/1778

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy do miesiaca juz odbiore moja pierwsza przyczepe bedzie stala na parkingu strzezonym ale pod chmurka co myslicie o kupnie tego czy wart z gory dziekuje za odp http://tanicaravaning.pl/pl/p/Pokrowiec-na-kampera-do-57-m/1778

 

Na forum temat pokrowców był poruszany ---> poczytaj :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon tegoroczny już rozpoczęty wyprawą czterodniową i dystansem 500 kilometrów w Świętokrzyskie ,ale na zimę zabezpieczyć cepkę trzeba i dopuki wiata nie stanie tak ją zabezpieczam:

post-8250-0-53031800-1390058269_thumb.jpgOczywiście wszystkie okna uchylone,wywietrzniki dachowe również,szafki ,lodówka dla lepszej wentylacji również.Namiot kiedy był nowy należał do nieprzemakalnych i oddychających,teraz jest tylko oddychający.post-8250-0-32688500-1390058454_thumb.jpgDlatego dodatkowo nakładam na namiot czarną folię ,którą owijam folią streczową-aby mi foli wiatr nie zerwał.Dodatkowo przyczepa jest celowo ustawiona przodem w dół aby woda i śnieg mogły łatwiej spadać w dół.

Jak zaobserwowałem podczas wiejącego wiatru wentylacja pod folią na dachu jest co wskazuje lekkie podnoszenie i opadanie pokrycia dachu.Po dwóch sezonach takiego zimowania ,po rozpakowaniu przyczepy wewnątrz nie zaobserwowałem,żadnej wilgoci oraz obcych zapachów.

Więc uważam ,że sposób się sprawdza.

post-8250-0-16235400-1390058250_thumb.jpg

post-8250-0-06738200-1390058438_thumb.jpg

post-8250-0-51209300-1390058470_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy,za dwa tygodnie odbieram przyczepke i mam dylemat,a mianowicie czy warto jeszcze kupowac pokrowiec na koncowke zimy,czy moze lepiej dopiero na jesien. A tak wogole jaki jest naprawde dobry jakosciowo pokrowiec oraz warty swojej ceny,. moze jakis polecicie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,za dwa tygodnie odbieram przyczepke i mam dylemat,a mianowicie czy warto jeszcze kupowac pokrowiec na koncowke zimy,czy moze lepiej dopiero na jesien. A tak wogole jaki jest naprawde dobry jakosciowo pokrowiec oraz warty swojej ceny,. moze jakis polecicie .

 

Wiatę sobie postaw koło domu, bo zakładam, żę w bloku nie mieszkasz, skoro taką budkę sobie sprawiasz  :]  :]  Moim zdaniem lepsza najmarniejsza wiata, bo przewiewna, niż najdroższy pokrowiec :) Ale może się mylę  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatę sobie postaw koło domu, bo zakładam, żę w bloku nie mieszkasz, skoro taką budkę sobie sprawiasz  :]  :]  Moim zdaniem lepsza najmarniejsza wiata, bo przewiewna, niż najdroższy pokrowiec :)Ale może się mylę  :hmm:

 

Nie mylisz się, też tak myślę, jak i wielu innych Forumowiczów mających odpowiednie warunki na postawienie takowej.

Są nawet różne przykłady i opisy na forum.

Witam koledzy,za dwa tygodnie odbieram przyczepke i mam dylemat,a mianowicie czy warto jeszcze kupowac pokrowiec na koncowke zimy,czy moze lepiej dopiero na jesien. A tak wogole jaki jest naprawde dobry jakosciowo pokrowiec oraz warty swojej ceny,. moze jakis polecicie .

 

Odpowiedziałem już tu:

http://forum.karawaning.pl/topic/13828-pokrowiec-na-przyczepę-sprawdzian-po-zimie/?p=350587

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

koledzy ...

po przeczytaniu wątku (tego i innych o zimowaniu) ustawiłem przyczepę w taki sposób iż dyszel jest (był) znacznie niżej (ze niby woda łatwiej z dachu scieka a potem snieg spływa) , generalnie dziobem w dół.

podparłem nóżkami i tak stała prawie 2 miesiące. wczoraj wszedłem do przyczepy zeby sprawdzić czy nie ma myszy

i jak sie zdziwiłem bo drzwi mi wykrzywiło !! ... tzn. przy otwieraniu dolna czesc oddzieliła sie od górnej - taki luz na 1-1,5cm sie zrobił.

teraz ustawiłem ją poziomo - ale nie udało mi sie wypoziomować idealnie na boki (tj. mam taki paro % przechył na lewą burtę :) )

i pytnaie ...

czy moze znowu sie powyginać - tym razem w inną stronę??

i czy aby przyczepa postawiona na dłuzej nie powinna byc jednak idealnie wypoziomowana ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.