Skocz do zawartości

Przygotowanie do zimy


xcwacek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie, nie pojechałem po mieszkańcach lubelszczyzny, a tylko po jednym, który twierdzi, że wystarczy rozejrzeć się po okolicy, bo przecież pełno w okolicy zarówno stodół jak i nieużywanych magazynów. O sobie wszystko, co napisał, to lubelszczyzna - więc stąd wniosek szerszy. Znam parę osób stamtąd i wiem, że potrafią spojrzeć trochę dalej niż 10 km wokół chałupy.

Hehehehe Michalc jedziesz mnie aż miło :D

Masz rację na górnym śląsku to problem, na moim terenie wręcz odwrotnie. Zapraszam  - pomogę przezimować za przysłowiowy kieliszek chleba ;)

I tak Cię dopadnę na Langoszach ;)  - musimy tę kwestię :pub: poważnie omówić hehehehe

3m się  :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem właśnie przygotowania do zimy tj. : zatkałem komin lodówki, uszczelniłem kawałkami karimaty wlot powietrza spod podłogi do lodówki, zrobiłem metalową płytę z aluminium, wyściełaną  gąbką poliuretanową, do zasłonięcia kratek wylotowych ciepłego powietrza znad lodówki. Wszystkie pozostałe otwory/wywietrzniki lodówki już miały swoje klapy. Dzięki tym zabiegom nie będzie mi halny po budzie grasował, niezależnie, jakim bokiem się ustawię. Jeszcze tylko nasmaruję grubo wazeliną uszczelkę szyberdachu z nadzieją, że nie przymarznie i czekam na dogodny moment, by jechać na narty.

W bakiście leżakują strategiczne zapasy parówek w słoikach, dań obiadowych w opakowaniach z folii alu., konserwy rybne, ryż i kasza w saszetkach, zagęszczone soki i takie tam jakieś flaszki.

Założyłem też na jedyne okno nad zlewem zasłonę z karimaty, by nie tracić ciepła i zmieścić się w jednej 11 kg butli na 10 dni zima z gotowaniem i grzaniem – to Donald zmusił mnie do tych kombinacji , zamiast do wykupienia turnusu na Majorce.

Jeszcze tylko doładowanie złodziejom Viatolla i czekam na święta z dreszczem emocji, czy będzie to Zakopane, czy Zieleniec ( dzielnica ponoć Duszników Zdroju ).

Żadne tam plandeki, bo mój Helmut ma na nie fobię po Stalingradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i , zamiast do wykupienia turnusu na Majorce.

Jeszcze tylko doładowanie złodziejom Viatolla i czekam na święta z dreszczem emocji, czy będzie to Zakopane, czy Zieleniec ( dzielnica ponoć Duszników Zdroju ).

Żadne tam plandeki, bo mój Helmut ma na nie fobię po Stalingradzie.

 hehe oby tylko Zakopane drożej nie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakopane kosztuje mnie tyle, co każde miejsce w Polsce, czyli paliwo, jedzenie, picie  :kawa:  + opłaty za wyciąg narciarski.

Układ jest prosty : załatwiam moim ukochanym Góralom, hej ! śnieg, a oni tolerują moje koczowanie na „krzywy ryj”.

Czasem się przydaję, jak tam jakiemu bacy zamarznie zamek w drzwiach samochodu – podgrzewam w kąpieli wodnej olej w aerozolu i po sprawie, a gdyby mnie nie było, to kicha i spacerkiem po nocy na hale, hej!

Kiedy już nie będzie się dało „dziadować” tym sposobem w żadnym miejscu w Polsce, bo wykupią ją ziomale z bliskiego wschodu za holokaust – wtedy będę latał na Majorkę i geszeftu na mnie nie zrobią :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj w realu widziałem snieg na dachu zabezpieczonej daszkiem przyczepy :)

 

A widziałeś, jakie tam sztuki się marnują bez osłony i żadnego zabezpieczenia??? Aż serce boli od patrzenia  :krzykacz:  :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko czy na zimę zostawiacie hamulec w przyczepie zaciagniety bo nie iwm czy bezpiecznie jest mieć go zaciagnietego czy nie zaciągać co by sie hamulce niebzapiekly przez zime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliny pod koła, podpory w dół i bez ręcznego. Co jakiś czas (np. jak sobie przypomnę) to ruszam dżwignią góra - dół żeby się wlaśnie nic nie zapiekło...

Na stabilizator, ręczny i kołko podporowe zakładam też pokrowiec. Koszt niewielki (35-50 zł) a samopoczucie człowieka inna, lepsz :skromny:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.