Skocz do zawartości

Przygotowanie do zimy


xcwacek

Rekomendowane odpowiedzi

Cepka byla dobrze przewietrzona, poza tym lufciki sa otwartem a na dachu lezy styropian - wydaje mi sie, ze zabezpieczenie jest jak najbardziej ok i zgodne ze sztuka...

 

Lufciki otwarte pod plandeką? Może masz z jakąś " sztuką" ale nie z fizyką ;) Parowanie i skraplanie - taki naturalny cykl spotęgowany w warunkach szklarniowych jakie zapewniłeś swej cepce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeden z naszych kolegow na forum opatulal od lat zwyklymi plandekami i nie bylo sladow po zmatowialym lakierze czy porysowanych szybach. Ta plandeka na prawde musialaby ostro z wiatrem chulac by cos narobila. Jesli wmiare dobrze przylega do budy i nie ma mozliwosci ruchu nic budzie nie zrobi.

Z wlasnej praktyki to niewiadowke rodzicow opatulalem przez ostatnie 2 lata. Nie zauwazylem nic zlego.

 

Jedynym zmartwieniem moze byc pozostawienie zawilgoconej budy. Nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z naszych kolegow na forum opatulal od lat zwyklymi plandekami i nie bylo sladow po zmatowialym lakierze czy porysowanych szybach. Ta plandeka na prawde musialaby ostro z wiatrem chulac by cos narobila. Jesli wmiare dobrze przylega do budy i nie ma mozliwosci ruchu nic budzie nie zrobi.

Z wlasnej praktyki to niewiadowke rodzicow opatulalem przez ostatnie 2 lata. Nie zauwazylem nic zlego.

 

Jedynym zmartwieniem moze byc pozostawienie zawilgoconej budy. Nic wiecej.

 

No widzisz. A ja kupiłem raz cepe co była tak opatulona tylko na kilka tygodni, czasu malowania przyległej elewacji budynku i szyby musiałem robić nowe. Ranty bakisty spolerowane do czystego włókna. Jednemu wieje i telepie po szybach innym nie i są szczęśliwi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z naszych kolegow na forum opatulal od lat zwyklymi plandekami i nie bylo sladow po zmatowialym lakierze czy porysowanych szybach.

 

Był też kolega który opatulił stosunkowo nowe Hobby i na rybiej łusce zostały niebieskie ślady. Zmatowione szyby można niby spolerować, ale ile to roboty jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam ja przechowuję w Stodole u rodziny. Podnoszę delikatnie na stopach, następnie podkładam dodatkowo pod ramę w 4 miejscach drewniane kwadraciaki pod ramę opuszczam tak aby opony miały kontakt w podłożem. Ale moja ma tylko 750 KG. 

Pozdrawiam wszystkich :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nikt nie powie czy lepiej pod plandeką czy bez niczego, bo to zależy od wielu rzeczy (jak założona plandeka, jak wysuszona przyczepa, jaka będzie pogoda i wiatr itd. Ale uważam, że lepiej pod fachowym pokrowcem niż bez niczego. Taki pokrowiec nie przepuszcza wody, ale wypuszcza parę. Jest ok.

Widze, że u nas z forum są już użytkownicy pokrowców z Jula i podobnie na CamperTeam. Może warto pomyśleć o pokrowcu? Ja mam i sobie chwalę od kilku sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 7 lat nie okrywałem, co roku używałem mocniejszej chemii żeby domyć przyczepę. W tym roku przetestuję pokrowiec. http://forum.karawaning.pl/topic/13828-pokrowiec-na-przyczepę-sprawdzian-po-zimie/page-5 za godzinkę będzie video z testu rozkładania taniego pokrowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod wiatą, więc jestem mądrala  :] ale kiedyś trzymałem pod chmurką i jakoś było. Plandeka fajna rzecz ale może odparzyć cepę.... poza tym, jak się brud pod plandeką wgryzie, to potem może być problem  :niewiem: Jak nie miałem wiaty, to stała bez plandeki  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan co ty gadasz jakie odparzyć ;) to nie pupa dziecka ! Te plandeki są hyper, super oddychające ... Okrywa się po to żeby łatwiej było domyć po zimie i żeby te wszystkie promienie uv-cośtam nie utleniały tak szybko kolorków. Generalnie temat można olać, ale jest jedna z rzeczy, którą można zrobić dla swojej pasji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 2010 roku przyczepę trzymam pod chmurką i nie zakrywam żadną plandeką, kół nie zdejmuję.

Moje przygotowanie do zimy wygląda tak:

ustawianie przyczepy na podporach

spuszczenie wody ze zbiornika

przedmuchanie węży wodnych pod ciśnieniem

uchylenie wszystkich szafek i schowków

otwarta lodówka

nasmarowanie uszczelek okiennych

nasmarowanie dyszla i zakrycie go

W okresie zimowym wietrzenie przyczepy

Opony po sezonie zimowym opony są dobre jak i łożyska

W mojej przyczepie takie przygotowanie się sprawdza

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan co ty gadasz jakie odparzyć ;) to nie pupa dziecka ! Te plandeki są hyper, super oddychające ... Okrywa się po to żeby łatwiej było domyć po zimie i żeby te wszystkie promienie uv-cośtam nie utleniały tak szybko kolorków. Generalnie temat można olać, ale jest jedna z rzeczy, którą można zrobić dla swojej pasji ;)

 

Witus. Pod pojęciem plandeka, rozumiem kawał płachty, którą ktoś przykrył cepę. Stąd obawy o odparzenie. Ty myślisz o jakimś swoim wypasionym pokrowcu  :] Nie każda plandeka jest oddychająca i UV-coś tam  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 2010 roku przyczepę trzymam pod chmurką i nie zakrywam żadną plandeką, kół nie zdejmuję.

Moje przygotowanie do zimy wygląda tak:

ustawianie przyczepy na podporach

spuszczenie wody ze zbiornika

przedmuchanie węży wodnych pod ciśnieniem

uchylenie wszystkich szafek i schowków

otwarta lodówka

nasmarowanie uszczelek okiennych

nasmarowanie dyszla i zakrycie go

W okresie zimowym wietrzenie przyczepy

Opony po sezonie zimowym opony są dobre jak i łożyska

W mojej przyczepie takie przygotowanie się sprawdza

Czy przed zimą trzeba coś robić z ogrzewaniem TRUMATIC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed zimą trzeba coś robić z ogrzewaniem TRUMATIC?

 

Raczej nie :) Tam nie ma co spuszczać ani konserwować.... 

 

Nie.

 

Tym razem byłeś oszczędny w słowach  :] Czyżbyś zaczął wyznawać zasadę, że milczenie jest złotem  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.