Skocz do zawartości

Przygotowanie do zimy


xcwacek

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróć uwagę, że dach przyczepy jest dwuspadowy, tak więc w zasadzie nie ma potrzeby ustawiania przyczepy inaczej niż poziomo, ale ja ustawiam delikatnie opuszczoną tyłem ww dół, aby zwiekszyć kąt pod którym ustawiona jest dłuższa część dachu. Jeśli coś takiego Ci się przytrafiło to sądzę, że nie była przyczepa właściwie podparta, ale nawet jeśli to nie powinno nic się odkształcić chyba? Moze cos tam miałeś zrobione przy drzwiach na sztukę i przy takim ustawieniu po prostu nie wytrzymało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 A sprawdź mocowanie ramy drzwi, może było tam kiedyś mokro i wkręty po prostu wylazły, nie miałeś zacieków wokół drzwi? Drzewo jest zdrowe? Odkręć listwę progową i sprawdż, wykręć wkręt mocujący ramę drzwi najbliżej miejsca w którym odeszło i zobacz czy czasem nie jest zardzewiały?,

Masz pokrowiec na zimę?

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo faktycznie posprawdzam - dzięki :)

a co do pokrowca to ... postawiłem cepę tuż koło ściany garażu na "zawietrznej" od strony Wsch, dziobem na Pd

wiec pomyślałem ze może nie trzeba ... ??

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicik, ja mam nowy pokrowiec, poprzedni po kilki miesiącach został poszarpany z tylu przez dzikie zwierzę, ale można to pozszywać. Podjedź do mnie to Ci go dam. Sam pocerujesz albo dasz jakiejś krawcowej. Kilka stówek zostanie Ci w kieszeni :) Długość pokrowca 5 metrów, przy Twojej przyczepce to pewnie będzie go można po prostu skrócić. Zapłacisz krrawciowej parę złotych i będziesz miał jak znalazł.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Na dworze mamy prawie zimę,pierwsze mrozy za nami,więc odświezam temat dot.zimowania Waszych(naszych) domków na kółkach.Jakie macie patenty na przezimowanie cepki w jak najlepszych warunkach nie posiadając odpowiedniego pomieszceniaChętnie poczytam Wasze posty n/t,moze ktos cos podpowie?

                       Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma możliwości parkowania gdzieś w pewnym miejscu pod chmurką bez kosztów i tak czy inaczej trzeba co miesiąc oddać jakaś kwotę, to ja polecam czysta kalkulacje. Koszt zimowania pod wiatą od grudnia do końca kwietnia x 3 (zakładam okres 3 zim) wynosi to jakaś konkretna sumę. Po 2guej stronie stawiamy jednorazowy wydatek na pokrowiec plus 3 x koszt postoju od grudnia do końca kwietnia pod tzw chmurką. Proponuje przeliczyć podstawiajac własne dane. Może się okazać jak w moim przypadku ze przez te 3 zimy taniej jednak wstawić gdzieś pod wiatę :) a jak czytamy niejednokrotnie na forum, to pokrowce tez super trwałego nie są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma możliwości parkowania gdzieś w pewnym miejscu pod chmurką bez kosztów i tak czy inaczej trzeba co miesiąc oddać jakaś kwotę, to ja polecam czysta kalkulacje. Koszt zimowania pod wiatą od grudnia do końca kwietnia x 3 (zakładam okres 3 zim) wynosi to jakaś konkretna sumę. Po 2guej stronie stawiamy jednorazowy wydatek na pokrowiec plus 3 x koszt postoju od grudnia do końca kwietnia pod tzw chmurką. Proponuje przeliczyć podstawiajac własne dane. Może się okazać jak w moim przypadku ze przez te 3 zimy taniej jednak wstawić gdzieś pod wiatę :) a jak czytamy niejednokrotnie na forum, to pokrowce tez super trwałego nie są...

Zgodzę sie  z twoją kalkulacja jednak przyczepa pod pokrowcem jest czysta ijest mniej narazona na uszkodzenia (biegające dzieciaki ) pod wiatą zimą gdy wieje wiatr bardzo śię kurzy i srają wróble Ja parkuje z boku domu i zrobiłem osobny wjazd ,niestety jest tylko 3 m szeroki ale kto wie może kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ...

po przeczytaniu wątku (tego i innych o zimowaniu) ustawiłem przyczepę w taki sposób iż dyszel jest (był) znacznie niżej (ze niby woda łatwiej z dachu scieka a potem snieg spływa) , generalnie dziobem w dół.

podparłem nóżkami i tak stała prawie 2 miesiące. wczoraj wszedłem do przyczepy zeby sprawdzić czy nie ma myszy

i jak sie zdziwiłem bo drzwi mi wykrzywiło !! ... tzn. przy otwieraniu dolna czesc oddzieliła sie od górnej - taki luz na 1-1,5cm sie zrobił.

teraz ustawiłem ją poziomo - ale nie udało mi sie wypoziomować idealnie na boki (tj. mam taki paro % przechył na lewą burtę :) )

i pytnaie ...

czy moze znowu sie powyginać - tym razem w inną stronę??

i czy aby przyczepa postawiona na dłuzej nie powinna byc jednak idealnie wypoziomowana ??

Niepokojący jest ten opis. Sugeruję następujące działanie. Ustaw przyczepę poziomo. Wyznacz po przekątnej obu bocznych ścian punkty pomiarowe - jak najbardziej odległe od siebie. Zmierz odległości między nimi. Na szczelinę między drzwiami a "ościeżnicą" naklej po całym obwodzie kilka (oznacz je A,B,C... itd) pasków papieru ( dobra jest malarska taśma maskująca). Sfotografuj te paski. Potem wykonaj te wszystkie pomiary i obserwacje-zdjęcia dla przyczepy przechylonej maksymalnie na tył i na przód. Można by te obserwacje zrobić równie dla przechyłów na boki ale będzie to trudniejsze. Wnioski z obserwacji i pomiarów powinny dać odpowiedź na pytanie - czy z konstrukcją dzieje się coś bardzo złego. Przedstawiona propozycja jest teoretyczna ( na zasadzie - co bym zrobił gdyby) - doświadczeń własnych brak. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sugeruję następujące działanie.

dzieki za podpowiedz. Przyczepa stoi juz pare tyg wypoziomowana i wlasnie dzisiaj ją oglądałem - wsio ok!

widocznie za bardzo wtedy ją powyginałem i nie należycie podparłem na nóżkach.

ps,

korzystają z okazji chciałbym publicznie podziękować koledze Adamowi za podarowanie pokrowca na zime :)

po paru drobnych poprawkach krawieckich :) jest juz na budzie i ma sie świetnie.

post-14520-0-18110800-1418292784_thumb.jpgpost-14520-0-04940400-1418292842_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.