Skocz do zawartości

Przygotowanie do zimy


xcwacek

Rekomendowane odpowiedzi

post-3287-0-24361900-1351956634_thumb.jpgpost-3287-0-12496700-1351956851_thumb.jpgpost-3287-0-51354600-1351958577_thumb.jpg

Budę do zimy należy przyzwyczajać powoli, od pierwszych jesiennych przymrozków :look:

 

dobre :-] też trochę śmigam po stokach, i gdy pierwszy raz zobaczyłem Twoje wyprawy z budą w zimie....:slina: super sprawa ! szkoda że nie mam 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego r_apa oczywiście jeżeli zarzucasz mi, że nie wiem jaka jest długa, wysoka i szeroka moja przyczepa, to wybacz, że nie do końca wiesz. Moja cepka To Lunar Clubman 540-4. I jak sam typ wskazuje ma 540 cm w środku, więc do tego dodaj jeszcze dyszel i to co zostało z tyłu. :lol2: , Do tego z tyłu mam jeszcze zamontowany bagażnik rowerowy. Więc jak myślisz, że jak to wszystko zsumujesz to nie będzie 685 cm.:jump:

 

Pasjonat właśnie całkowicie się z tobą zgadzam, bez wnikania w szczeóły, że blachy cieńsze itp. Niemniej jednak potwierdzam fakt, że kiedyś projektowano w większości solidniej.

Tak się składa że nic ci nie zarzucam tylko masz 540 wymiar większy raczej nie występuje na jednej osi dlatego byłem ciekawy czasami może coś jest czego jeszcze nie widziałem a tu żadna rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że nic ci nie zarzucam tylko masz 540 wymiar większy raczej nie występuje na jednej osi dlatego byłem ciekawy czasami może coś jest czego jeszcze nie widziałem a tu żadna rewelacja

 

Oj występuje , występuje wiele przyczep dłuższych na jednej osi

Przykładowo

knaus 450 1994r długość 598cm

Fendt Platin 2004r, długość 6m

Czy mój Knaus Passat we wsztskich wersjach zabudowy długość 608cm

 

a z nowych choćby cała seria wilków od np.2010r do dziś

czyli: Vida 450,Vida 490, S3 550 , Sento - wszystkie od 6,5m do 7,5m

albo najnowszy longer Fendt'a Opal 560 z 2012r o długość 772cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj występuje , występuje wiele przyczep dłuższych na jednej osi

Przykładowo

knaus 450 1994r długość 598cm

Fendt Platin 2004r, długość 6m

Czy mój Knaus Passat we wsztskich wersjach zabudowy długość 608cm

 

a z nowych choćby cała seria wilków od np.2010r do dziś

czyli: Vida 450,Vida 490, S3 550 , Sento - wszystkie od 6,5m do 7,5m

albo najnowszy longer Fendt'a Opal 560 z 2012r o długość 772cm

. Rozumiem że podałeś długości samej cepy bez dyszla i dodatków nie biorę pod uwagę najnowszych technologi tych jest naprawdę niewiele w zasięgu naszego narodu -pomijam móc mieć na żecz mieć Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r_apa, przecież dyszel czy urządzenie najazdowe, są integralną częścią pojazdu (przyczepy). A każdy kierujący, który porusza się pojazdem, z czy bez przyczepy powinien znać jego wymiary, bo ma taki obowiązek. Oczywiście kierowcy osobówki raczej jest to na codzień niepotrzebne, ale w chwili kiedy zakłada np. rowery na dach w/w osobówki czy jak w naszym przypadku przyczepy kempingowej to powinien znać, przynajmniej szerokość i wysokość. Aby nie okazało się gdzieś w drodze, że zabrakło mu np 2 cm. :policja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie interesuje, co to wszystko ma wspólnego z przygotowaniem do zimy :niewiem:

 

 

 

 

wydawało sie że prosta sprawa a rozrosła sie co do wielkosci cepy :sciana: , tak :hmm: co to ma wspólnego z tematem zima - dlugość z dyszlem czy bez ilość śniegu do odśniezenia :] a jak dołozymy jeszcze cholownik to moze to byc całkiem sporo :hej:OJJJ zapomnialem dodać dotyczy sniegu pod zestawem :hehe:

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tak sobie to czytam , bo czeka mnie pierwszy sezon zimowy mojej cepki ( Avondale perle Ullyses 1997) , dobrze że poczytałem o tej wodzie. Tak mi przyszedł do głowy temat tych łożysk kół. W zakładzie , w którym pracował mój ojciec (zakład ogrzewania miasta) są pompy wody o bardzo dużych silnikach elektrycznych , występuje tam jakieś dziwne zjawisko niszczenia się łożysk kiedy pompy nie pracują (latem). W sezonie grzewczym kiedy pompy idą 24h/24h ten problem nie występuje., postoją całe lato i nagle przy pierwszym rozruchem pompy w sezonie grzewczym okazuje się że łożyska tak wyją ,że trzeba wstrzymać pracę pomp ,a obsługa ma 1 dzień na wymianę łożysk żeby mogły dalej chodzić bo idzie zimno i muszą chodzić bezawaryjnie. Co się okazało po przyjechaniu eksperta z Kraśnika : " łożyska kulkowe przy takim dużym obciążeniu wirnika w momencie kiedy nie pracują , to w bieżniach zostają odciśnięte ślady od kulek" - rozwiązanie- albo coroczna przedsezonowa wymiana łożysk ,albo częste włączanie silników w sezonie letnim . Dla świętego spokoju te łożyska co jesień wymieniają.

Tak sobie pomyślałem ,że będę moją stawiał na klockach pod osią, w jej najmocniejszym punkcie, a łapki będę lekko tylko naciągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopatrzylem cudow do zbierania wilgoci np tez czytam a sie nie dopatrzylem cudow do zbierania wilgoci np pochlaniacz_1.jpg(obrazek przykladowy)

Czyzby nikt nie uzywal?Jesienia i wczesna wiosna bardzo sie przydaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopatrzylem cudow do zbierania wilgoci np tez czytam a sie nie dopatrzylem cudow do zbierania wilgoci np pochlaniacz_1.jpg(obrazek przykladowy)

Czyzby nikt nie uzywal?Jesienia i wczesna wiosna bardzo sie przydaje....

 

Mam pochłaniacze wilgoci ale innej firmy, są również dobre ale nie kosztują nawet połowę tego co METYLAN.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do tego co napisał Dawidknaus jeszcze dodam pytanko czy zabezpieczyłeś szyby przed tą plandeką ? bo jej stały ruch od wiatru po szybach spowoduje ich zmatowanie .

Do takiego otulania plandekami dobrze jest okleić czyby folią transportową i wówczas niema obawy.

 

Wczesną wiosną lepiej leć i zdejmij ten kokon szybko bo Ci się cała cepa zaparzy.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.