Skocz do zawartości

Jakieś rady?


dorotak97

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za cenne rady :ok: Oczywiście cały czas oglądam i analizuję.Myślę że za rok,góra dwa będziemy jeździć z mężem sami.Już teraz na weekendowe wypady córka nie chce z nami jeździć:(

inhalt czy przyczepka była z bagażnikiem rowerowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam Dorota ma tylko nastoletnią córkę, więc kwestia kotarki, drzwi, zasuwki itp dla jej spania jest chyba mniej istotna. Bynajmniej do sugerowanych przez inhalt"a celów :)

 

 

 

(...)

Już teraz na weekendowe wypady córka nie chce z nami jeździć:(

(...)

 

Ja właśnie już na tym etapie jestem stąd ochota na kampera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem układ z takim układem (jedno łóżko wzdłuż budki). Jak rozłoży się łóżko - to robi się ciasno. Układ jaki mam teraz (identyczny jak Inhalta) - jest korzystniejszy.

Ale jak za chwilę będziecie jeździć tylko we dwoje, to taki układ będzie ok. W zasadzie nawet salonka będzie wystarczająca :-)

 

Dorota - Kolega Latin kupił nowszą budkę i będzie sprzedawał swoją Hobby 420. Z tym, że budka z 1989. Być może będzie ciekawa. Nie widziałem...

http://forum.karawaning.pl/topic/10166-moja-druga-przyczepa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przyczepka była z bagażnikiem rowerowym?

Nie - bez bagażnika (ale ten jest już zamówiony).

Jeśli masz ochotę zobaczyć to zajrzyj: http://forum.karawan...s-country-1993/

 

Natomiast przypominam koleżeństwu, że Dorota przebąkiwała (cóż za urocze słowo) również o wyjazdach z mamą. Oczywiście nie zawsze, ale jeśli jednak taka ewentualność wchodzi w grę to proponuję jednak wersję z dwoma sypialniami (choćby jedna mała) i zamknięciem (choćby drzwiami harmonijkowymi bądź dorobioną własnoręcznie zasłonką).

Moja żona nie czyta forum więc mogę szczerze powiedzieć, że zdecydowanie wolałbym, aby moja teściowa na ew. wspólnym wyjeździe nie musiała się przebierać w koszulę nocną w mojej obecności. Pomyślcie o mężu-osiłku (legenda rośnie w siłę), który musi nie tylko cieszyć się z obecności teściowej na wakacjach (to oczywiste, że się cieszy - moja "mamusia" też jest kochana), ale jeszcze oglądać jej "desusy". Odrobina intymności podczas dłubania w nosie też jest potrzebna na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, też jest to jakieś rozwiązanie.

 

Ja mam namiot z Decathlonu za bardzo przyzwoite pieniądze, do tego sam sięrozkłada i jeśli go wrzucić do przedsionka, to nie trzeba nawet przypinać zadną szpilką. Można zawsze rozważyć wersję sypialni w przedsionku, ale raczej dla młodszego brata albo szwagra (ja takich akurat mam) ale nie dla mamy.

 

Niech zgadnę! Jeśli Dorota kupi salonkę (np. Chateau z Biłegostoku, bo jest na oko ładna) i do tego sypialnię przedsionkową, to podczas wyjazdu w przedsionku wyladuje mąż (czy muszę dodawać mąż-osiłek :skromny:).

 

P.S. Mężu Doroty - nie gniewaj się, nie jestem zwykle złośliwy, ale jakoś wyszło, że mnie taki nastrój dość dopadł wesoły i niewinne żarty się mnie trzymają. Obiecuję nie poruszać już kwestii predyspozycji fizycznych (aż do następnego razu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam ...:skromny:

Dorota - nie obraź się, ale Twoje doświadczenia karawaningowe są żadne :oslabiony: .

Dlaczego o tym wspominam ? Dlatego, że na podstawie Twoich dotychczasowych doświadczeń (oraz Twojego męża), zakup wszystkiego, co chociaż odrobinę będzie lepsze od namiotu, będzie w/g Was dobrą inwestycją :niewiem: . Napisałem tak, ponieważ zauważyłem jak stopniowo rezygnujesz z pewnych, pierwotnie przyjętych założeń (np. WC może nie być itd.) Tak nie można :nono: .

Nie Wy macie dostosować wymagania do ofert, tylko oferta ma spełnić Wasze wymagania :ok: .

Wszystkie w/w rady są bardzo cenne i warto je przemyśleć.

Powiem tak: jeśli stać Was (nie tylko finansowo, myślę o zaangażowaniu czasu itd.) na to, aby np. za rok czy dwa zmieniać przyczepę na kolejną, to oczywiście możecie kupić teraz, na próbę (inaczej tego nie umiem określić) "przyczepkę - kompromis" - cena, układ, WC, kolor itd. Raczej wcześniej, niż później, tym się właśnie okaże Jeżeli jednak wolicie kupić coś na dłuższy czas i być z tego zadowolonym, jeśli nie macie parcia na zakup natychmiast - tak mi się wydaje (pisałaś, że najwyżej jeszcze jedne wakacje będą z namiotem), to wyjście jest tylko jedno: dłuższe poszukiwanie i zakup przyczepki spełniającej wszystkie Wasze potrzeby - wierz mi, że warto. Różne są opinie na temat WC, ale uważam, że stałe WC w przyczepie, jest bardziej potrzebne niż, powiedzmy prysznic. Dla mnie np., nie mniej ważną rzeczą, było osobne spanie dla dwóch osób, którego bym nie musiał każdego dnia składać, rozkładać, ścielić itd. (to na podstawie dotychczasowych i wieloletnich doświadczeń z małą przyczepą), a z przyczepki korzystam tylko z żoną (i kot :] ) !

Piszesz, że już lada chwila, będziecie podróżować najczęściej tylko we dwoje.

To nie jest argument, aby rezygnować z dodatkowego łóżka. IMHO - najlepszy układ to taki, kiedy można jedną część przeznaczoną na spanie, pozostawić w ciągu dnia z rozłożoną pościelą. Może jestem zbyt wygodny (czytaj: leniwy), ale fakt składania i rozkładania łóżka w przyczepie dwa razy dziennie, każdego dnia był dla mnie bardzo irytujący beksa.gif .

Kupując pierwszą przyczepkę, miałem identyczne doświadczenia, jak Wasze (wieloletnie podróże z namiotem). Wówczas wydawało mi się, że np. Niewiadówka zaspokoi wszystkie moje wymagania i to z nawiązką. Niestety, po pierwszym i dosyć krótkim okresie zauroczenia, życie szybko je zweryfikowało, pokazując wszelkie niedostatki i uciążliwości małej i ubogo wyposażonej przyczepy. Właściwie, nasze biwakowanie różniło się tylko tym, że nie musieliśmy już rozkładać namiotu i czekać na słoneczko z jego zwijaniem.

Myśląc o przyczepie i przeznaczając na nią (aż lub tylko, w tych rozważaniach nie ma znaczenia) np. 10 tys. zł. oczekujecie raczej czegoś więcej, niż tylko wyżej wspomnianej różnicy.

Z tego, co napisałem, wniosek jest taki: ustalcie górny pułap cenowy (z założeniem, że możecie np. jeszcze jakiś czas poczekać), zastanówcie się nad wszystkimi Waszymi potrzebami i pod tym kątem wybierzcie jeden układ przyczepy (i drugi alternatywny), koniecznie z zabudowanym WC !!! (to moja rada) + kolor mebli (jeśli jest istotny) i ...

Szukajcie, szukajcie, cierpliwie szukajcie. Darujcie sobie kompromisy od tych najważniejszych założeń. Cała reszta, jeśli okaże się potrzebna (zbiornik na wodę, zasilanie z Akku, podgrzewanie wody) jest zawsze do dołożenia w przyszłości.

Przyczepa ma dać Wam zadowolenie i możliwość komfortowego wypoczynku na długie lata. Wydaje mi się, że nie szukacie tylko przysłowiowego "dachu nad głową". Czytajcie wszystkie rady, ale ustalcie własne priorytety i się ich trzymajcie :ok: .

Nie zdecydujemy za Was o takim, czy innym układzie mebli, o potrzebie stacjonarnego WC (tekst wyżej :ok: ) i wielu innych rzeczach.

Rozwiązań na rynku przyczep jest tyle, ile przyczep - odpowiednich dla Was, może nie być tylko w danej chwili, ale ogólnie są, dlatego szukajcie i obserwujcie. Jak zauważyłaś, może to potrwać, ale można mieć też czsem szczęście i trafić szybko.

We wstępnej ocenie interesującej Cię oferty, Wszyscy pomożemy.

P.S.

Tylko nie te pierwsze z brzegu propozycje np. Jak Wam się podoba ta, a może ta ..., a może jeszcze taka ?

Niech to będą oferty, które wstępnie dobrze przemyślałaś, które odpowiadają Ci pod każdym względem i gdzie jedyną przeszkodą w Twoim wyjeździe na oględziny jest brak wstępnej oceny na Forum.

Trzymam kciuki, uda Ci się (patrz przykład Ewy).

Dużo pomyślności i udanych poszukiwań, zakończonych sukcesem :bukiet:

 

:ok::hej::hej::hej::hej::hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer nie obrażam się ,bo nie ma za co.

Wydawało mi się że jakieś tam doświadczenie(może nie karawaningowe a raczej namiotowe) mam B)

Czy mam parcie na zakup?Chyba już w tym roku tak.Dlaczego?Ponieważ mój mąż-osiłek ;) ma zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz bóle rwy kulszowej.

W zeszłym roku przez 10dni robił sobie dwa razy dziennie zastrzyki przeciwbólowe i przeciwzapalne.I ta gimnastyka w namiocie nie była wskazana.

Dodatkowo przez dwa tygodnie lało,zbieraliśmy wodę z podłogi w namiocie,z dachu bo się fajnie zbierała i robił się taki ciężki lej.

Wiem na pewno, że możemy przeznaczyć na przyczepkę nie więcej niż 12000zł.

Wiem,że będą w niej dwa łóżka(2+1).

Wiem, że chciałabym wc kasetowe.

Wolałabym aby przyczepka była lekka 600-750kg i DMC 1000kg.Kolor mebli?Wolę jasne wnętrza,ciemne działają na mnie przygnębiająco.

Inhalt Chateau strasznie mi się podobała.Ale to jedno łóżko :rolleyes: Małżonka do przedsionka nie wywalę(bóle pleców)

Bardzo dziękuję Wam wszystkim za zaangażowanie się w mój problem.Będę nękać Was pytaniami i prosić o rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doroto. Nie chcę się przesadnie wymądrzać, bo jak wiesz sam niedawno szukałem i pytałem o rady mądrzejszych. Ale dla mnie pieniądze wydawane na przyczepę były relatywnie duże. Dlatego obawa przed ich utopieniem w zgniłka była (jest?) też duża. Z tego powodu szczególnie zwracałem uwagę na oferty sprzedawców o dobrej opinii. Takie opinie na forum można przeczytać np. o p. Darku z Częstochowy (nie widziałem nigdy człowieka na oczy, ale sama poczytaj na forum, bo jest kilka osób posiadajacych przyczepy od niego). Podobnie firma kawawaning.net też ma pozytywne opinie (też nie kupowałem, ale z korespondencji z Adamem - też forowiczem - odniosłem wrażenie, że nie stara się nic wciskać na siłę, tylko stawia sprawę uczciwie, a nawet mnie studził z niektórych moich głupich pomysłów). Może zatem zerknij na takie przyczepy:

 

http://allegro.pl/ho...2022538870.html - rozmiar w sam raz dla 2-3 osób, a do jazdy i manewrowania powinno być wygodnie, bo długość całkowita rozsądna.

 

http://karawaning.net/regent.htm (http://karawaning.ne...adarka_zdjec=-0) - tutaj brak toalety kasetowej, ale jest przenośna i marka pierwszorzędna (w dość starym już modelu masa jest niezbyt duża).

 

Niech zgadnę, że doświadczeni koledzy mogą obejrzeć zdjęcia i ocenić, czy nic niepokojącego nie rzuca się w oczy.

 

A jeszcze możesz powiedziać jaki masz holownik? Jakoś nie rzuciło mi sie to w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ho...2022538870.html - rozmiar w sam raz dla 2-3 osób, a do jazdy i manewrowania powinno być wygodnie, bo długość całkowita rozsądna.

 

ta przyczepka sprzedaje się dość długo :niewiem:

warto by zapytać co z nią nie tak ;)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ho...2022538870.html - rozmiar w sam raz dla 2-3 osób, a do jazdy i manewrowania powinno być wygodnie, bo długość całkowita rozsądna.

Fajna tylko dlaczego tak daleko????:oslabiony:

 

 

A jeszcze możesz powiedziać jaki masz holownik? Jakoś nie rzuciło mi sie to w oko.

Fiat Stilo 1,9JTD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna tylko dlaczego tak daleko????:oslabiony:

 

Fiat Stilo 1,9JTD

 

dla mnie to tylko 10 kilometrów :P - jak chcesz - umówię się z gościem, zrobię parę fotek dodatkowych - co prawda aktualnie mniej czasu ale dałbym rade w ciągu kilku dni.

 

 

do tego w Cz-wie jest Andrewa1 - On ma jeszcze bliżej i do tego fachowiec....

 

a przyciągnięcie przyczepy nawet przez całą Polskę - jedna dniówka i dacie radę :]

 

muszę przyznać racje kolegom - nie idź na kompromisy - najpóźniej na wiosnę będzie masa nowych ofert - znajdziecie coś uszyte dokładnie dla Was...

 

P.S

 

Oglądałem poprzednią przyczepę u tego sprzedającego - różniła się chyba tylko kolorem mebli i przedsionkiem - na moje oko nie wprawionego ale jednak poszukiwacza - była w b.dobrym stanie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat Stilo 1,9JTD

Bardzo dobry silnik. Da radę z wieloma przyczepami.

Podaj jeszcze z dow. rej. pozycję O1 i O2, a także F2 i F3. Ważne, żebyś pamiętała o współczynniku 1,33 przy holowaniu przyczepy z hamulcem najazdowym (DMC przyczepy ma być mniejsze niż DMC samochodu podzielone przez 1,33). Jak doświadczenia pokoleń (opisane na forum) pokazują, wiele osób nie wie jaką max. przyczepę mogą ciągnąć swoim samochodem. Przy Stilo nie spodziewam się kłopotów z przyczepą około tony, ale warto sprawdzić wcześniej, żeby wiedzieć czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.