Skocz do zawartości

Jakieś rady?


dorotak97

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby była troszkę krótsza to byłoby idealnie.No i gdyby cena zatrzymała się na 11000zł to już idealnie :-]

A ten Knaus był już na forum dyskutowany, bo się pogubiłem?

 

 

http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,10,produkt,54.html

 

Co prawda przód jak na mój gust był robiony, ale jeśli dobrze, to czemu nie wziąć pod uwagę tej przyczepy. Jest krótsza niż model 8404 (tak jak chce Dorota) i cena oraz rocznik strawne.

Może warto się zastanowić. Szkoda, że zdjęcia takie marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc :piwo:

Ile ludzi, tyle opinii i mam mętlik w głowie :bzik:

Ale jak mawiają ziomale:spoko :ok:

Mam pieniądze w kieszeni,a raczej w banku, więc ja decyduje :-]

Przyczepa, taka jak ostatnio podany link do Knausa, byłaby idealna!!!!Tylko z 0,5-1m krótsza :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pieniądze w kieszeni,a raczej w banku, więc ja decyduje :-]

Przyczepa, taka jak ostatnio podany link do Knausa, byłaby idealna!!!!Tylko z 0,5-1m krótsza :ok:

 

Dorota !

Czyli co, interesuje Cię jednak salonka :niewiem:

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* tak się często zdarza jak licytuje się swoim drugim kontem lub kolesiem ;)

.

 

* a wszystko to zależy czy gdzieć na PW wpadnie oferta lepsza niż ta na aukcji lub niż się oczekuje

.

 

* patrz ad1 ;)

 

Nie ze mną te numery a innych uczulam na "zabiegi". Nie chodzi o przedmiot a o uczciwość.

.

.

 

Dorota, Kristofer i Koledzy muszę coś sprostować. Kilka dni mnie tu nie było a 2 strony wcześniej -w nawiązaniu do mojej wypowiedzi,

żyłem tam niewłaściwego słowa "spontanicznie".

 

Miałem na myśli zakup zdrowej p-py, nie złomu , wraka i beleczego. Dokładnie na odwrót to zrozumieliście, ale to z mojej winy.

Jak ktoś nie ma sprecyzowanych potrzeb układu wnętrza i wyposażenia to wyłącznie pod tym kątem zakup miałby być spontonem=dowolnością, by potem wyklarowały się oczekiwania. Absolutnie wykluczam tu zakup śmierdziela.

 

Wojtku - :ok:

 

.

.

.

... no i "kamień z serca" :]

Już się zaczynałem zastanawiać skąd u Ciebie taka rada :miga:

 

Czy to aby nie wynik nocy Sylwestrowej :pub::lol:

Szczęśliwie nie zawiodłem się na Twojej osobie :ok:

:hej: :hej: :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knaus z ostatniego linka (post inhalta) to salonka.

Mnie chodziło o Knausa z wcześniejszego linku.Tego oto http://allegro.pl/knaus-country-8404-namiot-2-spania-wc-bcm-i2017929144.html

konrad_b zapodał link a nie inhalt.Tyle propozycji że się pogubiłam :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa, taka jak ostatnio podany link do Knausa, byłaby idealna!!!!Tylko z 0,5-1m krótsza :ok:

Knaus 8404, który podrzucił konrad_b ma długość mieszkalną 450 cm. Pod odjęciu 1 m z tej długości zostaje 350 cm, czyli miejsca na salonkę i to raczej małą. Zasadniczo bez szans na osobną sypialnię - nawet małą.Teściowa na wakacje jednak nie pojedzie.

Dla porównania niewiadówka n126n ma 305 cm i jest przyczepą dosć małą i ciasną: http://www.fanklub-n...instrukcje.html

 

 

Nie bardzo rozumiem, dlaczego wyznacznikiem ma być długość przyczepy, a nie jej rozkład zapewniajacy spełnienie oczekiwań, albo chociaż DMC (to jest czasami uzasadnione, że ktoś szuka DMC pod holownik). Ale długość :niewiem:. Może masz garaż lub wiatę o jakiejś długości. To zmienia postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knaus 8404, który podrzucił konrad_b ma długość mieszkalną 450 cm. Pod odjęciu 1 m z tej długości zostaje 350 cm, czyli miejsca na salonkę i to raczej małą. Zasadniczo bez szans na osobną sypialnię - nawet małą.Teściowa na wakacje jednak nie pojedzie.

Dla porównania niewiadówka n126n ma 305 cm i jest przyczepą dosć małą i ciasną: http://www.fanklub-n...instrukcje.html

 

 

Nie bardzo rozumiem, dlaczego wyznacznikiem ma być długość przyczepy, a nie jej rozkład zapewniajacy spełnienie oczekiwań, albo chociaż DMC (to jest czasami uzasadnione, że ktoś szuka DMC pod holownik). Ale długość :niewiem:. Może masz garaż lub wiatę o jakiejś długości. To zmienia postać rzeczy.

 

ale już model 400 może mieć dodatkowe łóżko. a Dorotka pisała 0,5 - 1 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knaus 8404, który podrzucił konrad_b ma długość mieszkalną 450 cm. Pod odjęciu 1 m z tej długości zostaje 350 cm, czyli miejsca na salonkę i to raczej małą. Zasadniczo bez szans na osobną sypialnię - nawet małą.Teściowa na wakacje jednak nie pojedzie.

Dla porównania niewiadówka n126n ma 305 cm i jest przyczepą dosć małą i ciasną: http://www.fanklub-n...instrukcje.html

 

 

Nie bardzo rozumiem, dlaczego wyznacznikiem ma być długość przyczepy, a nie jej rozkład zapewniajacy spełnienie oczekiwań, albo chociaż DMC (to jest czasami uzasadnione, że ktoś szuka DMC pod holownik). Ale długość :niewiem:. Może masz garaż lub wiatę o jakiejś długości. To zmienia postać rzeczy.

W opisie jest 495cm.Z dyszlem 615.

Chodzi o manewrowanie.Wolałabym mniejsze przyczepki.Ale nie Niewiadów.Kiedyś taką wynajmowaliśmy.Mniejsza jak nasz namiot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)W opisie jest 495cm.Z dyszlem 615.

nie Niewiadów

 

 

495 budy, ale wewnątrz 450, bo reszta to przednia bakista. Czyli zabudowa mieszkalna mieści się na 450 cm.

 

A niewiadówki nie proponowałem tylko rzuciłem dla porównania. 0,5 metra różnicy to bardzo dużo. Szczególnie gdy to jest +/-0,5 metra przy długości ok 4 m (czyli 3,5-4,5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest 495cm.Z dyszlem 615.

 

właśnie nie wiadomo jak to jest mierzone :niewiem:

auto masz dość spore, myślę że z taką budką da sobie radę :ok:

DMC się mieści, dość stara budka więc jeszcze nie ciężka

 

moim zdaniem jest to jeden z najlepszych układów jaki może być, chętnie bym zamienił swój na taki ;)

w zamykanej przedniej sypialni śpią dzieciaki/mama, a Wy na tej podkowie - duże wygodne spanie

jak jedziecie we dwójkę to masz spanie zamykane, a na tyle salon z dobrym dostępem,

choć dla dwóch osób to faktycznie coś klasy 400-420 było by OK

 

Tu musisz zdecydować czy jednak będziesz jeździć głównie z kimś, czy sama (we dwoje)

 

co do długości, moja ma prawie 6m, do tej pory nie miałem problemów z wjazdem na kempingi

myślę że te 20cm tu nic nie zmieni, 420 ma 583cm z dyszlem, więc 30cm mniej

:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie wiadomo jak to jest mierzone :niewiem:

 

Właśnie tak jak napisałem. 5 m sama buda na zewnątrz i 4,5 m część mieszkalna wewnątrz.

Akurat mam dokładnie model 8404 i dlatego ośmieliłem się napisać, że tak własnie jest na 100%. Bo sam mierzyłem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto masz dość spore, myślę że z taką budką da sobie radę :ok:

 

Oczywiście - :ok:

 

moim zdaniem jest to jeden z najlepszych układów jaki może być, chętnie bym zamienił swój na taki ;)

w zamykanej przedniej sypialni śpią dzieciaki/mama, a Wy na tej podkowie - duże wygodne spanie

jak jedziecie we dwójkę to masz spanie zamykane, a na tyle salon z dobrym dostępem,

 

Dorota, o tym aspekcie już Ci pisałem i Konrad to potwierdza.

Nie warto ograniczać sobie przestrzeni życiowej w czasie urlopowych wojaży smirk%281%29.gif

 

co do długości, moja ma prawie 6m, do tej pory nie miałem problemów z wjazdem na kempingi

myślę że te 20cm tu nic nie zmieni, 420 ma 583cm z dyszlem, więc 30cm mniej

:niewiem:

 

Mój zestaw ma prawie 12 m i też nie ma problemu z wjazdami na kempingi. Oczywiście trzeba tylko trochę bardziej uważać w trasie, ale z każdą przyczepą trzeba uważać jadąc :hmm:

Moim zdaniem czy przyczepka ma 4,5 m, czy 5 m, to przy manewrowaniu nie ma tak dużej różnicy, natomiast jest kolosalna w wypoczynku :ok: i możliwości załadunku (więcej szafek itp.).

Szukajcie takiej przyczepy, której nie będziecie musieli zmieniać po pierwszym wyjeździe.

Budka musi być trochę na wyrost, bo z reguły później okazuje się, że wymagania były zbyt skromne.

:hej:

 

495 budy, ale wewnątrz 450, bo reszta to przednia bakista. Czyli zabudowa mieszkalna mieści się na 450 cm.

A niewiadówki nie proponowałem tylko rzuciłem dla porównania. 0,5 metra różnicy to bardzo dużo. Szczególnie gdy to jest +/-0,5 metra przy długości ok 4 m (czyli 3,5-4,5).

 

... no właśnie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój zestaw ma prawie 12 m i też nie ma problemu z wjazdami na kempingi. Oczywiście trzeba tylko trochę bardziej uważać w trasie, ale z każdą przyczepą trzeba uważać jadąc :hmm:

Moim zdaniem czy przyczepka ma 4,5 m, czy 5 m, to przy manewrowaniu nie ma tak dużej różnicy, natomiast jest kolosalna w wypoczynku :ok: i możliwości załadunku (więcej szafek itp.).

Szukajcie takiej przyczepy, której nie będziecie musieli zmieniać po pierwszym wyjeździe.

Budka musi być trochę na wyrost, bo z reguły później okazuje się, że wymagania były zbyt skromne.

:hej:

 

 

dokładnie..

 

mój zestaw ma 11,5 m :] i jest to pierwsza przyczepa, z którą kiedykolwiek jechałem - nie tylko kamping, na pole namiotowe jeszcze nie wjeżdżałem ale myślę że +/- 1 metr nie robi tu różnicy w manewrowaniu, a za to metr w środku to jest już coś - moja ma ok 500 części mieszkalnej i powiem, że też szukaliśmy małej przyczepy - zaczynaliśmy od 430 - były takie angielki na 2 "sypialnie" - skończyło się na 6,6 z dyszlem + jeszcze bagażnik na rowery na tyle przyczepy..

 

jak teraz bywamy w przyczepie - średnio raz na tydzień, ciągle mierząc co innego - a to szafki, a to jaką zasłonkę do łazienki itd.. albo coś przerabiając - mamy wszyscy wrażenie, że przyczepa jest na styk dla naszej 2+1 rodzinki...może zmieni się to po dokupieniu przedsionka - lada dzień - co prawda rozłożymy go dopiero wiosną ale myślę, że wtedy będziemy zadowoleni.

 

P.S przy zakupie szukałbym przyczepy z pochyloną przednią ścianą - jak najbardziej - sprawa spalania auta, oraz domagaj się lub negocjuj o wszystko : 2 zbiorniki na wodę, min 1 stół rozkładany, pompki wody, przewody, stopień, zasłonki, przedsionek itd.. ewentualnie akumulator itd.

 

ja z podstaw to nie dostałem zbiorników na wodę, przedsionka dużego - mam namiot na pół przyczepy, który wiosną chyba rozstawię i wystawię na forum do sprzedania.

 

zostawcie sobie zapas $$$ - ja zrobiłem listę na której jest odłożone 1000zł na konserwację podłogi i przegląd u Andrewa1 oraz 1200 na przedsionek + tona szpargałów jak przetwornica, stopień, podłoga do przedsionka, garki, sztućce i setki małych rzeczy - lista w sumie już przekracza 4300zł a jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa.... także albo dobrze licytuj - za braki w przyczepie albo zostaw duuużą rezerwę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.