Skocz do zawartości

Jakieś rady?


dorotak97

Rekomendowane odpowiedzi

inhalt kupowałeś w komisie w Ignatkach(tak ze zdjęć wywnioskowałam)?

Jeśli chodzi o dzieci to moja córka ma 14 lat i raczej nie potrzebuje drzwi do sypialni.Jak do tej pory w namiocie mieliśmy jedną sypialnię i światło nikomu nie przeszkadzało.

Nastawiłam się na zakup w tym komisie http://www.przyczepy-campingowe.bialystok.pl/ bo na miejscu,ceny przyzwoite i dają gwarancję.Ale porozglądać się warto.Raczej nie pojadę 600km żeby obejrzeć budkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inhalt kupowałeś w komisie w Ignatkach

 

Tak. Ale byłaś tam przede mną (i nawet o tym napisałaś na forum więc się nie wykręcisz :bzik:), a skoro Knaus Ci nie leżał, to kupiłem ja.

 

 

A tak poważnie to czekam na opisanie komisu i transakcji do lata.

Skoro kupiłem, znaczy uznałem, że przyczepa jest warta swej ceny. Widzę jej wady (oby nic poważnego nie wyszło) i widzę zalety (życie zweryfikuje czy mam rację). Jeśli po zimie i kilku wiosennych wyjazdach wszystko będzie ok, to w dziale o sprzedawcach z przyjemnością napiszę pozytywną opinię. Nie chcę tego robić na wyrost. Mam nadzieję, że będę mógł taką pozytywną opinię napisać, a to byćmoże będzie wskazówką dla innych forowiczów. Zobaczymy. W każdym razie obsługa była taka, że dawno lepszej nie widziałem. Bez wchodzenia w d... ale bardzo miło, konkretnie, z chęcią do pomocy itd. Jeśli towar będzie taki jak obsługa to super. Jednak nie chcę chwalić bez testów na polu walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w Nowym Roku :)

Widzę że zaangażowane siły z pomocą wobec Dorci nie próżnują, zatem wypada mi życzyć trafionych uwag, decyzji i szybkiego zakupu.

Mi bardzo się spodobała ta KIP, miło jest popatrzeć na taką świeżo utrzymaną p-pkę mimo wskazania pewnego drobiazgu prze Grześka.

Popieram też zdanie Kolegów pod względem układu, naprawdę byłoby Ci wygodniej Dorota.

Caravelar wygląda na zgrabniutką , cieplejszym designem wnętrza ale zdaje się być bardzo delikatna.

Kip może nie powala zewnętrzną prezencją, ale to są bardzo solidne p-py a bynajmniej za takie uchodzą.

.

.

Autoedit:

Sorry że powtarzam Wasze treści, ja po prostu piszę powoli bo po Polsku, a międzyczasie pojawiają się nowe odpowiedzi :)

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inhalt kupowałeś w komisie w Ignatkach(tak ze zdjęć wywnioskowałam)?

Jeśli chodzi o dzieci to moja córka ma 14 lat i raczej nie potrzebuje drzwi do sypialni.Jak do tej pory w namiocie mieliśmy jedną sypialnię i światło nikomu nie przeszkadzało.

Nastawiłam się na zakup w tym komisie http://www.przyczepy...e.bialystok.pl/ bo na miejscu,ceny przyzwoite i dają gwarancję.Ale porozglądać się warto.Raczej nie pojadę 600km żeby obejrzeć budkę.

 

Witam, w KIPie brak kompletu do chowania papieru toaletowo, jest pusty otwór po prawej stronie muszli. Caravelair ma zaś komplet i można zobaczyć o co chodzi. Pozdrawiam E.T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego KIPa odpuść.

Wiem, że komuś udzielałęm opinii o tym konkretnie KIPie (mam prawie takiego samego) i po obejrzeniu na żywo przez zainteresowanego miał sporo wad.

Ogólnie to dobra budka, ale ten egzemplarz odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja nie rozumiem probelmu z układem, że KIP ma lepszy ?

mnie wszyscy odradzali taki układ, że właśnie jest kiepski i faktycznie rewelacji nie ma

rozumiem że dziecko chcecie położyć na tym spaniu wielkim z przodu, a starzy na tym małym ?

 

to ja już wolę układ z tej drugiej, taki mam u siebie, a zamykanie można dorobić

u mnie są drzwi suwane, ale równie dobrze można zrobić jakąś grubszą kotarę, zresztą na suficie chyba jest szyna ?

w KIPie też jest tylko harmonijka

 

ciężko jest trafić układ żeby zamykana sypialnia była na końcu dla dzieciaków, w bliżej wejścia wygodne spanie dla rodziców

tzn są, ale już budki w układzie podkowy czyli koło 4,50m

 

CARAVELAIR ma moim zdaniem fajny układ przy takiej małej budce, pełna łazienka, dwa spania plus piętro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko jest trafić układ żeby zamykana sypialnia była na końcu dla dzieciaków, w bliżej wejścia wygodne spanie dla rodziców

tzn są, ale już budki w układzie podkowy czyli koło 4,50m

 

Ja właśnie o takim układzie mówię i od niedawna taki mam. Budka 4,50 wewnątrz i drzwi usytuowane tak, że po lewej stronie (czyli z tyłu przyczepy) jest spanie 1.30x1.95, a po prawej stronie od wejścia (czyli w stronę przodu) jest kuchnia i naprzeciw łazienka, dalej drzwi przesuwane i za nimi spanie 1.35x1.95. Na tym dziobowym spaniu mam zamiar kłaść dzieci i zamykać (na kłódkę :ee: ) drzwi, a w reszcie przyczepy wówczas da się jeszcze żyć. Może nawet :calus: wchodzi w grę.

 

Nie twierdzę, ze KIP jest lepszy, tylko nieśmiało sugeruję, że warto poszukać przyczepy z rozkładem bardziej odpowiednim dla rodziny 2+2 niż omawiany Caravalier. W Kipie tez mi się nie podoba spanie dla rodziców na wąskiej kanapie skłądajacej się z mnóstwa małych materacy (rozjeżdżających się w nocy pod tyłkiem) i do tego tarasujących przejście do łazienki. Polecam układ klasyczny ze spaniami z przodu i tyłu, bo w nim jest cały środek do poruszania sie i od biedy nawet bez składania łóżek można spędzić tydzień albo dwa - o ile jest na tyle ciepło, że jesz w przedsionku.

 

Do Dotory: Knaus stał bezpośrednio za Chateau. Swoją drogą ta Chateau robi świetne wrażenie i jest naprawdę ładna, pachnąca i zadbana. Tylko rozkład jak dla rodziny bezdzietnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

Zaczynam intensywne poszukiwania przyczepki.

Również życzę wszystkiego najlepszego i szybkiego, udanego zakupu :hej:

 

A wracając do tematu - dałaś do porównania dwie budki, które ( pomijając stan i układ )

 

różni ponad metr długości. To w rzeczywistości ogromna przepaść.

 

Myślę, że przed podjęciem konkretnej decyzji powinnaś tak dla sportu pooglądać jak najwięcej

 

przyczep na żywo i zdecydować wstępnie czy wystarczy mała, a lekka i zwinna czy jednak szukasz

 

większej i cięższej. Żeby twój późniejszy zakup był bardziej świadomy.

No bo po co za rok szukać kolejnej cepki bo ta aktualna jest za mała albo np. za cięzka ( Kip ma DMC 1200, a dla twojego holownika DMC cepki to zdaje się 1300 - mimo diesla to już spore wyzwanie przy większych podjazdach czy manewrowaniu,a Caravelaira DMC 1000 ledwo poczujesz na haku ).

 

To takie moje przemyślenia na temat :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie o takim układzie mówię i od niedawna taki mam. Budka 4,50 wewnątrz i drzwi usytuowane tak, że po lewej stronie (czyli z tyłu przyczepy) jest spanie 1.30x1.95, a po prawej stronie od wejścia (czyli w stronę przodu) jest kuchnia i naprzeciw łazienka, dalej drzwi przesuwane i za nimi spanie 1.35x1.95. Na tym dziobowym spaniu mam zamiar kłaść dzieci i zamykać (na kłódkę :ee: ) drzwi, a w reszcie przyczepy wówczas da się jeszcze żyć. Może nawet :calus: wchodzi w grę.

 

u mnie jest tez podobny układ, tylne spanie 100cm plus pietro, przednie 140cm ale zamykane jest tylne,

http://forum.karawan...sza-hobby-430t/

w praktyce dwuletniej jazdy, moim zdaniem nie ma dużego znaczenia czy zamykane jest przednie czy tylne

jeśli chodzi o spanie dzieciaków, dla małego dziecka które śpi w dzień, ważne żeby coś takiego było

problem jest inny, układ z otwartym tyłem jest bardziej przestronny, u mnie wchodzisz i masz ścianę po lewej

a korzystanie ze stolika też jest mało wygodne.

Tylko tak jak pisałem, o takim układzie można dyskutować przy większych budkach, a nie niecałych 4m

 

więc tu zgadzam się z Kol beruang

Myślę, że przed podjęciem konkretnej decyzji powinnaś tak dla sportu pooglądać jak najwięcej

przyczep na żywo i zdecydować wstępnie czy wystarczy mała, a lekka i zwinna czy jednak szukasz

:niewiem:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na prowadzenie wysuwa się CARAVELAIR?

 

 

O nie nie nie :) KIP ma mniej wygodne wnętrze, ale jest solidniej wykonany.

 

 

Nie twierdzę, ze KIP jest lepszy, tylko nieśmiało sugeruję, że warto poszukać przyczepy z rozkładem bardziej odpowiednim dla rodziny 2+2 niż omawiany Caravalier. W Kipie tez mi się nie podoba spanie dla rodziców na wąskiej kanapie skłądajacej się z mnóstwa małych materacy (rozjeżdżających się w nocy pod tyłkiem) i do tego tarasujących przejście do łazienki. Polecam układ klasyczny ze spaniami z przodu i tyłu, bo w nim jest cały środek do poruszania sie i od biedy nawet bez składania łóżek można spędzić tydzień albo dwa - o ile jest na tyle ciepło, że jesz w przedsionku.

 

 

Ten KIP jest idealny dla 3 osób. Ale u mnie nie zauważyłem, by materace się rozjeżdżały. Przy rozłożonym łóżku przy łazience faktycznie robi się ciasno, ale spokojnie da się korzystać i z łazienki i wyjść z przyczepy. Rozkładanie tego łóżka trochę może irytować (3 dodatkowe deski i materac, który trzeba gdzieś wozić schowane), dlatego uważam, że dla 3 jest bardzo odpowiednie.

 

Ze spaniem na dużym łóżku nie ma problemu. We 2 jest bardzo wygodnie, z małym dzieckiem też daje się spać (brat z rodziną testowali).

 

 

 

większej i cięższej. Żeby twój późniejszy zakup był bardziej świadomy.

No bo po co za rok szukać kolejnej cepki bo ta aktualna jest za mała albo np. za cięzka ( Kip ma DMC 1200, a dla twojego holownika DMC cepki to zdaje się 1300 - mimo diesla to już spore wyzwanie przy większych podjazdach czy manewrowaniu,a Caravelaira DMC 1000 ledwo poczujesz na haku ).

 

 

To, że KIP jest ciężki nie przekłada się zbytnio ani na spalanie, ani na komfort jazdy. Zapewnia to opływowość, która na prawdę dużo daje. Poprzednia moja salonka avento mimo, że była lżejsza o ponad 200kg wcale nie powodowała niższego spalania. Przy manewrach czuje się tylko wyżsżą masę, w jeździe praktycznie niewiele się odczuwało zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że KIP jest ciężki nie przekłada się zbytnio ani na spalanie, ani na komfort jazdy. Zapewnia to opływowość, która na prawdę dużo daje. Poprzednia moja salonka avento mimo, że była lżejsza o ponad 200kg wcale nie powodowała niższego spalania. Przy manewrach czuje się tylko wyżsżą masę, w jeździe praktycznie niewiele się odczuwało zmian.

 

Moja uwaga była ogólna :dzieki: - rzeczywiście Kip ma nietypowy ( korzystny ) kształt ale bywają też

 

 

niezłe kanciate klocki innych marek :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.