Skocz do zawartości

Knaus Country - 1993


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy jako właściciel zestawu, a nie samochodu i namiotu.

 

Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach kupiłem przyczepę. Kolega z forum pomógł w oględzinach na odległość, bo sam bym się nie zdecydował jechać ponad 400 km w jedną stronę po przyczepę "w ciemno" - bardzo dziękuję szary11 :piwo: .

 

Zdaję sobie sprawę, że moja przyczepa nie jest świetna, nie ma bogatego wyposażenia i swoje lata na karku (na dyszlu), ale jest pierwszą w poprawnym stanie technicznym i jednocześnie pierwszą suchą jaką spotkałem. Przy zakupie obmierzona czujnikiem wilgotności i wszędzie wynik rzędu 2,5% - 3,5%. Budżet przekroczyłem tylko o kilkanaście procent. Jestem zadowolony z kompromisu cena-stan.

Wewnątrz ma ślady używania, tu i ówdzie zarysowania, kilka obluzowanych wkrętów, lampki mi się nie podobają itp. Uważam, że nie jest zaniedbana, ale też nie wyglada na wymuskaną przez prasjonata, który na emeryturze poświęca się polerowaniu przyczepy.

 

A teraz o przeczepie.

 

Knaus Country (w papierach jako Knaus 8404);

MW = 751 kg;

DMC = 1000 kg;

rok produkcji - 1993 (pierwsza rejestracja też 1993);

oś skrętna Al-ko + amortyzatory + oczywiście hamulec najazdowy;

zaczep stabilizowany Westfalia (chyba Aks podobają mi się bardziej, ale ten działa i nie mam zamiaru go zmieniać).

 

 

Wymiary:

- długość zewnętrzna bez dyszla - 5 m, z dyszlem około 6,10;

- długość mieszkalna około 4,5 m (kupowałem jako Knaus Country 450 i zdziwiłem się, że jednak na zewnątrz ma 5 m, a nie 4,5 m);

- szerokość przeczepy 2,05 m, ale wystają odrobinę ramki luków bagażowych i gdy to wlicze, to szerokość jest 2,08 m (doceniłem od razu podczas jazdy, bo nasze drogi nie sa przystosowane do przyczep rzędu 2,40 m);

- wysokość z kominkiem 2,6 m, bez kominka 2,5 m.

 

 

Z wyposażenia:

- dwie sypialnie w klasycznym układzie na dwóch końcach przyczepy, z czego przednia zamykana drzwiami przesuwanymi, na czym mi zależało;

- kuchenka 3-palnikowa;

- lodówka na gaz+12V+220V;

- tylko zimna woda (w łazience i w kuchni);

- toaleta kasetowa ze spłukiwaniem elektrycznym;

- umywalka w łazience podnoszona (wolałbym stałą w rogu, ale cóż...);

- instalacja elektryczna 220V i 12V (jest zasilacz 12V działający po podłączeniu 220V);

- okna otwierane tylko z przodu, z tyłu i przy kuchni, a boczne nie otwierane;

- rolety we wszystkich oknach, a moskitiery tylko w otwieranych (dość oczywiste);

- moskietiera przy drzwiach - do zamontowania;

- oświetlenie zewnętrzne (jedna lampa włączana w szafce);

- 2 x szyberdach i 1 x wywietrznik.

 

 

Brakuje:

- butli gazowej (reduktor jest więc nie będzie problemu);

- akumulatora (dokupię na wiosnę);

- bagażnika na rowery (już zamówiony);

- relingów dachowych (nie będę dorabiał, bo za dużo z tym zabawy i kosztów);

- podstawek pod podpory (powiększajacych powierzchnię podparcia);

- ciepłej wody (rodzina musi to przeżyć i jeśli zapalą się do wyjazdów to pomyślimy :bzik:).

 

 

Dodatkowo mam w komplecie:

- przedsionek Dorema na całą długość przyczepy w bardzo dobrym stanie, chyba z 10 lat młodszy niż przyczepa (ma nawet zasłonki okien :hehe: );

- matę podłogową do przedsionka w rozsądnym stanie;

- drobiazgi jak stopień wejściowy, kliny pod koła, fartuchy na bok przyczepy, zeby nie podwiewało.

 

 

Na wiosnę panuję przerobienie oświetlenia na 12V LED, upranie firan, zasłon i obić materaców, dokupienie butli i akumulatora. Potem czas na zdobycie stosownego doświadczenia i dopiero będę myślał, czy coś jeszcze jest potrzebne do dokupienia bądź przerobienia.

 

No i kilka zdjęć z tymczasowego miejsca postoju u sąsiada - u mnie na podwórku póki co nie ma miejsca, ale na wiosnę szykuje się mała przebudowa ogrodu.

post-7869-0-26429500-1324232233_thumb.jpg

post-7869-0-42375000-1324232246_thumb.jpg

post-7869-0-66320400-1324232263_thumb.jpg

post-7869-0-46243100-1324232290_thumb.jpg

post-7869-0-54661900-1324232303_thumb.jpg

post-7869-0-29967500-1324232315_thumb.jpg

post-7869-0-60157400-1324232436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie :yay: - z napalonego... przeistoczyłeś sie w zarażonego... :lol:

 

z okazji nadchodzacych Świąt życzę Ci pociechy i zadowolenia z Knausika...:mikolaj:

 

a przez zimę połykaj jak najwiecej teorii zwiazanej z "przyczepkowaniem" aby od wiosny móc jak najwiecej tej wiedzy spożytkować :yes:

 

p.s. nie zapomnij o sznurku do prania :) - to obowiazkowe akcesorium na wyjazdach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za miłe słowa.

 

Mam faktycznie nadzieję na bezproblemową eksploatację. Drobiazgi mnie nie załamią, a liczę, że nic grubego nie wyjdzie.

 

Będę śledził wątki "zlotowe", ale na majówkę do Chorwacji nie dam rady - za daleko z pomorza. Ale bliższe zloty jak najbardziej. Tylko muszę zamówić naklejki forum, żebyśmy się odnależli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.