Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ale jeśli chodzi o samo urządzenie to jest to topowy producent i wg mnie badziewia nie wrzucą... 

Kiedyś jeden z ich modeli był sygnowany marką Ferrari i tak też się chyba nazywał. Chodziło o super szybki procesor z 5 lat temu.

Warto sprawdzić, bo ja za swojego Beckera 5 lat temu dałem 1000 zł. I nie żałuję bo działa bez najmiejszego marudzenia i świetnie się prezentuje. Ma podświetlenia w kilku kolorach aby dopasować sprzęt do podświetlenia zegarów... Wg mnie to nie bajer a swego rodzaju elegancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Becker od wielu lat instaluje iGO- moim zdaniem najlepszą nawigację.

W telefonie (u mnie na Androidzie) można mieć kilka rodzajów map- ja stosuję Navteq`a.

 

http://serbianforum.org/threads/igo-mape.349321/

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam IGO od lat. I chętnie bym zainstalował I Go My Way ale nie mogę nigdzie namierzyć tego programu na palmtopa, bo takim się posługuję.... może ktoś pomoże ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na szybko obczytałem to MyWay na ten system skończył się w 2011.

Na litewskim forum piszą że pójdzie na Windows Mobile 5 ta wersja iGO Primo z 2013 roku:

 

http://www.gps.lt/forumas/viewtopic.php?p=57920&sid=c057f23233bf08b2fffe2e51848e3c4a#p57920

 

Ja z microsoftem wziąłem rozbrat dziesięć lat temu- więc niestety z jego systemami nie pomogę.

Zarejestruj się na forum www.ipmart-forum.pl lub www.my-navia.pl i tam kumaci w tym temacie pomogą na pewno.

 

Wklej im linka z danymi Twojego palma to szybciej pomogą:

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=540&c=medion_mdpna_1500_md96700

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dopisuje się  , Auto Mapa The best.

ja bym polemizował... w Wołominie swego czasu Automapa z żony byłej pracy wiodła nas przez jakąś wąską uliczkę, że chłopak, który szedł na wprost nas, skoczył na ogrodzenie, abyśmy się rozminęli... generalnie, wystarczają mi aplikacje w fonie do nawigowaniu po kraju... zagranicę jeszcze z nimi nie jechałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś  uruchomioną  funkcję  Trafic ? Na bieżąco pokazuje alternatywne ominięcie korków np. w wyniku wypadku.

 

Jechałem kiedyś  gdzieśtam gdzieśtam główną  drogą  przez osiedle domków ,(prosta szeroka asfaltówka) a przeciwny pas ruchu przez co najmniej 1 kilometr był zapchany , Mnie i  pasażera szybko nasunęła się smutna  refleksja że to co widzimy zaraz będzie czekać  nas w drodze powrotnej. A tu konsternacja.... AM każe nam przeciąć  główną , prowadzi nas z powrotem gdzieś między domy po drodze z trylinki . To był akurat dzień  wywozu śmieci z dzielnicy i pod domami kubły na śmieci były powystawiane na ulice. Ja jechałem dużym busem i początkowo byłem na siebie zły że posłuchałem urządzenia . Nawrota odpadała bo nie było gdzie więc przedzieram się alejką slalomem dalej. Korek omijamy , widząc go w przesmykach między budynkami w oddali. Po czasie AM wyprowadza nas z powrotem na główną  a korek mamy za sobą :)

 

Podobnie w środku nocy, kiedyś na częstej mojej trasie z Gdańska do Łodzi nawigacja wariuje !!! i tym razem usilnie każe mi zawracać  z głównej w jakąś leśną  drogę . Zignorowałem komunikaty i po czasie  ujrzałem przed sobą korek i łunę niebieskich migających świateł. Nawrota do wskazanego wjazdu w las, kilkanaście kilometrów po ciemku wąską drogą  o nawet nie takim ubogim standardzie nawierzchni asfaltowej . Nie tylko ominąłem korek to jeszcze skrócił się  przewidywany czas dojazdu o 14 min. :) Z radia dowiadujemy się  ze TIR wysypał się  na oba pasy a służby jeszcze nie mogą  zorganizować  wahadła.

 

Warto nieraz posłuchać urządzenia . :) a jadąc busem czy większym autem  zmienić  domyślnie ustawiony  typ pojazdu z osobowego na większy  by odpowiednio prowadziła nas wedle dopuszczalnych znaków i warunków terenu.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się , że już to kiedyś pisałem .

Grunt to prawidłowe ustawienia AutoMapy . Mi się sprawdza w 100% , sprawdza się naszemu forumowiczowi , który śmiga po Europie dużym zestawem (TIR) , więc między wiersze należy wsadzić bajeczki o prowadzeniu przez nawigację do jeziora .

Jakże jałowe są , zasłyszane opowiastki , przekazywane jedynie dla podtrzymania dyskusji przez osobę podejmującą próbę zabłyszczenia wśród osób zupełnie nie znających się w tym temacie .

 

Na dokładność map wykorzystywanych w AM mają wpływ nasze Urzędy Miasta i Starostwa , których niemoc w przesyłaniu zmian o wprowadzeniu do użytku nowej sieci ulic w mieście mnie rozbraja . To samo dotyczy wprowadzenia zmian dotyczących ulic jednokierunkowych , zakazów wjazdu , itd.

Niby skąd programiści AM mają wiedzieć , że powstała w moim mieście ulica Strumykowa .

Obserwuję od dłuższego czasu jak w kolejnych wersjach AM nie zostały dopisane ulice Wiosenna , Letnia , Jesienna , Zimowa .

Ta sytuacja trwa już prawie 2 lata . Urząd śpi . Ja celowo nie zgłaszałem do AM faktu powstania tych ulic aby sprawdzić zacięcie w trybie informacji pomiędzy urzędem a programistami AM .

Ktoś za przesył takich danych jest w poszczególnych rejonach odpowiedzialny . Wyjdzie na to , że kolejny raz przysłużę się do aktualizacji tych danych za kogoś na etacie .

 

PS - Pisałem wcześniej 100% biorąc pod uwagę miejsca do których jechałem . Nie brałem pod uwagę mojego miasta bo tu akurat nie korzystam z nawigacji . :)

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niby skąd programiści AM mają wiedzieć , że powstała w moim mieście ulica Strumykowa .

Obserwuję od dłuższego czasu jak w kolejnych wersjach AM nie zostały dopisane ulice Wiosenna , Letnia , Jesienna , Zimowa .

Ta sytuacja trwa już prawie 2 lata . Urząd śpi . Ja celowo nie zgłaszałem do AM faktu powstania tych ulic aby sprawdzić zacięcie w trybie informacji pomiędzy urzędem a programistami AM .

Ktoś za przesył takich danych jest w poszczególnych rejonach odpowiedzialny . Wyjdzie na to , że kolejny raz przysłużę się do aktualizacji tych danych za kogoś na etacie .

 

 

A Garmin ma i Zimową i Wiosenną i Letnią i Zimową w Lubaniu.

Tom Tom ich nie ma.

Ale jak widać da się to zaktualizować, niekoniecznie z pomocą UM.

Dla mnie Garmin jest the Best.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Garmin jest the Best.

 

Dlatego mamy 2 Garminy:

Garmin nuvi 250 używam na trasie < zapraszam

Garmin nuvi 1350 używam w mieście (zwiedzanie)

... po wyjściu z metra (M6) wybieram, wieża Eiffla kasy N48,85813, E2,29543

... spacerkiem idziemy do punktu B < bez pytań, jak dojść do ...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.