Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witus, a powiedz mi czy na ios7 jest jakaś darmowa navi sensowna na apple store ?

Nie znam, dawniej trochę szukałem ale każda była do bani. Kupiłem dwa lata temu navigona w promocji. Do dzisiaj mam bezplatne aktualizacje i dostosowanie interfejsu do ios7. Na codzien po polsce to google map jest bezplatna i się super sprawdza. Niektórzy lubią automapę mozna abonament kupić za grosze na miesiąc.

 

Osobiście jestem nieufny bezplatnym aplikacjom (oczywiście nie dotyczy aplikacji od google, evernote, dropbox itd), nienawidzę reklam, nie lubię ukrytych płatności. Aplikacje najczęściej kupuję w mocnych obniżkach lub jednodniowych promocjach za 0. Dowiaduję się o nich z twittera, no ale ja jestem cały czas online (taka praca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Commander napisał:

U mnie przy odznaczeniu tego czas przejazdu i trasa wcale się nie zmienia.

 

Aktualny ruch < na trasie A - B

 

... ma decydujący wpływ, na czas przejazdu.

...załącznik niżej, porównaj z czasami przejazdu w panelu za ~1h

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu czyli wychodziła Ci róznica w czasie przejazdu przy przyczepie i bez???

To widać że u mnie coś nie hulało... Brrr.

Mnie kusi dokupienie do navigona modułu dla przyczep i pojazdów kempingowych. Rozumiem, że ten moduł powinien pilnować i nie nawigować przez ograniczenia w wysokości, jakieś góry gdzie jest zakaz itd. Nie mam, nie testowałem jeszcze bo drogi ten dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu czyli wychodziła Ci róznica w czasie przejazdu przy przyczepie i bez???

 

@Commander napisał:

...czyli wychodziła Ci róznica w czasie przejazdu przy przyczepie i bez???  < "czyli" szukasz haka ?

 

Moje/nasze doświadczenia na terenie SK z GPS-em.

 

A - B - C  < zerknij, przybliż

 

Od wielu lat korzystamy z parkingu w punkcie A   <  wracając do domu, tu nocujemy "na haku"

 

Zalecam chować nawigację GPS nawet na parkingu!

Policja + służby od winiet na naszym parkingu A i na trasie punkt B zaglądają do nawigacji w C.

Sprawdzają z jaką prędkością się jechało !

Po wstępnej kontroli w punkcie B trzeba jechać za ich autem do punktu C  na parking.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

 

 

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kusi dokupienie do navigona modułu dla przyczep i pojazdów kempingowych. Rozumiem, że ten moduł powinien pilnować i nie nawigować przez ograniczenia w wysokości, jakieś góry gdzie jest zakaz itd. Nie mam, nie testowałem jeszcze bo drogi ten dodatek.

Ciekawe jakiej nawigacji używają kierowcy ciężarówek :hmm:  może taka była by dobra :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kusi dokupienie do navigona modułu dla przyczep i pojazdów kempingowych. Rozumiem, że ten moduł powinien pilnować i nie nawigować przez ograniczenia w wysokości, jakieś góry gdzie jest zakaz itd. Nie mam, nie testowałem jeszcze bo drogi ten dodatek.

Możesz dać jakiś link czy cuś takiego do tego urządzenia, programu lub dodatku czy co to jest? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakiej nawigacji używają kierowcy ciężarówek :hmm:  może taka była by dobra :niewiem:

Mam wielu kumpli na ciężarówkach, używają bardzo różnych od TomTomów począwszy, przez Garminy, Automapę i inne do fabrycznych navi montowanych w nowszych ciężarówkach - nie spotkałem się z jakimś określonym trendem. Niektórzy używają lapków jako kombajnów navi+zewn. odbiornik gps  i tv + multimedia + internet :)

 

Ustawienie praktycznie każdej  navi na samoch. ciężarowy tak jak już pisałem blokuje wysokość, i np. jadąc z budą nie puści Cię na wiadukt 3,0m, niektóre wyblokują Ci również niepotrzebnie ciężar czy nacisk na oś - chyba że navi jest na tyle rozbudowana że możesz zapodać jej parametry pojazdu.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać jakiś link czy cuś takiego do tego urządzenia, programu lub dodatku czy co to jest? :]

http://www.navigon.com/portal/pl/shop/addons/index.html

 

Ja mam wersję na telefonie iOS (korzystam na iPhonie i iPadzie). Sprzedają na wszystkie platformy.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma navigona europa, 40 kilka euro w promocji, aktualizacja 4x do roku. Większość dodatków to bajery średnio potrzebne za kupę kasy. Wszystko co potrzebne jest w wersji podstawowej. Dla klientów tmobile jest darmowy navigon polska nazywa się select.

Niecałe 200 zł za licencję na wszytskie domowe smartfony i tablety. To nie jest dużo. Zapłaciłem raz dwa lata temu i mam spokój co kwartał otrzymując bezpłatny update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jeździ dostawczakiem po Europie i chwali sobie nawigację iGO primo. Mówi, że bardzo dobrze prowadzi, nie gubi się na trasie, co czasem zdarza się AutoMapie, poza tym często są krótkie, ale płatne odcinki dróg i np. jeśli chcemy je ominąć potrafi pięknie "wstrzelić" się w odpowiedni zjazd na głównej drodze.

Ponadto, pokaźna lista POI, z odnalezieniem stacji czy sklepu - zero problemów.

 

Osobiście nie testowałem iGo Primo. Planuję przetestować na majowym wypadzie na Chorwację.

 

Nawiasem mówiąc po Europie dla mnie dobra jest póki co Automapa oraz Nokia Maps (jednak ta dobra dla osobówek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.