Skocz do zawartości

Egzamin na Prawo jazdy E do B


Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie każda pora roku jest dobra do robienia kursu, nie ma jakichś strasznie dużych różnic. Nawet w zimie place WORD-ów muszą być elegancko utrzymane.

A na egzaminach na tę kategorię karawaningowcy stanowią nieliczny odsetek, większość to albo przyszli laweciarze albo kierowcy dostawczych busów z przyczepami - tutaj sezonowość raczej nie występuje.

W lecie jedyna przeszkoda to ewentualne problemy z dłuższymi wyjazdami. Ale szkoły jazdy teraz dbają o klientów i można się np. zapisać teraz i robić spokojnie jazdy w wolnych chwilach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dzięki za rady, śpieszyć mi się nie śpieszy wcale - zimą na pewno nie będę robił kursu - w błocie śniegowym z przyczepą :] . Mam jednak taką myśl, że jeżeli do przyszłego roku coś by się stało z moim leciwym holownikiem, to jedyny zastępczy jaki mogę pożyczyć w połączeniu z moją przyczepą przekroczy 3,5tony i wtedy z wczasami będzie lipa. Także chyba jesienią - od września zrobię kurs, tak aby do końca roku mieć prawko w ręce :] A i tak będzie mi potrzebne - ze względu na planowaną wymianę holownika :]

 

Na kurs możesz zapisać się już teraz i powoli sobie chodzić na kurs, jest 20 godzin

do wyjechania i warto z nich skorzystać mimo że jeździsz z przyczepką.

A na jesień tak jak piszesz zrobisz sobie tylko egzamin i już.:-]

Pozdrawiam. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem E+B bo musiałem, ale z biegiem czasu stwierdzam, że ten kurs dał mi więcej niż myślałem.

Dobrze jest potrenować sobie manewry, jazdę do przodu każdy potrafi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, najciekawsze jest parkowanie prostopadłe tyłem :))

 

Ja właśnie taki zestaw wylosowałem na egzaminie + parkowanie skośne :-) wbrew pozorom najtrudniejsze parkowania. Za pierwszym razem na skośnym odbiło mi kierunek i zapomniałem ponownie włączyć... Kolejny raz trzymałem go ręką ;-) aż nie skończyłem manewru winner.gifdrive.gif

 

a tak marginesie, to po co robiłes E skoro zestam <3,5T?

 

 

 

Kolega Michalc3 trafnie opisał pozytywne strony posiadania papierka B+E mimo że zestaw <3,5 T. najważniejsze to chyba ewentualna konieczność podłączenia innego ciągnika i ewentualne przekroczenie DMC. Dodam tylko jeszcze to że nigdy wcześniej nie jeździłem z PEPĄ, a teraz żadne cofanie nie jest dla mnie straszne IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam do kolegi

 

Rafal_Kulak , a jednak mysle ze( a teraz żadne cofanie nie jest dla mnie straszne ) twöj cytat mysle ze problem zawsze sie pojawi tym ,iz zdawales z przyczepka z sztywnym dyszlem a to juz masz opanowane bo ciagasz cepke ale podepnij przyczepe z lamanym dyszlem i skretna osia przednia i juz nie bedzie ci tak latwo przyczepa , a przyczepa to nie to samo wiem to po sobie ja E do B robilem 20 ponad lat do tylu i tez tak myslalem dopüki nie robilem na ciezarowe przyczepy to tez mialem takie samo zdanie jak ty ze zadne cofanie nie jest dla mnie takie straszne zawsze cos nowego sie moze pojawic w naszym zyciu i juz jest zoong

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no to gratulacje :]:brawo:ja wybieram się na kurs wiosną, ale najpierw czekam na to jak zmienią się przepisy na zestaw do 4250kg - ale z przyczepą powyżej 750kg.

 

 

A niby kiedy mają się zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratulacje :]:brawo:ja wybieram się na kurs wiosną, ale najpierw czekam na to jak zmienią się przepisy na zestaw do 4250kg - ale z przyczepą powyżej 750kg.

 

Idź i zrób normalne E do B i nie czekaj na nic, przynajmniej nie będzie wątpliwości co do tego jaką przyczepę możesz ciągnąć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to prawda czy plotki, co gdzieś słyszałem, ze może od stycznia 2013 będziemy musieli wszyscy powyżej Niewiadki robić E do B?

czy to jakaś ściema i nic tak naprawdę sie nie zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź i zrób normalne E do B i nie czekaj na nic, przynajmniej nie będzie wątpliwości co do tego jaką przyczepę możesz ciągnąć.

Pozdrawiam.

 

Może i tak, ale jeśli Marek nie ma parcia na robienie "E", to w przypadku, o którym wspomniał, jednak ładnych parę "groszy" w kieszeni zostanie :hmm:

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to prawda czy plotki, co gdzieś słyszałem, ze może od stycznia 2013 będziemy musieli wszyscy powyżej Niewiadki robić E do B?

czy to jakaś ściema i nic tak naprawdę sie nie zmieni?

 

czyli że co ? jak mam scenica i adrie która ma DMC 850kg to będe musiał robic E? choc mój zestaw DMC ma 2690

Edytowane przez mirus_85 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na rozwój sytuacji, jak tam te przepisy doprecyzują. Ja aktualnie mam zestaw <3500kg ale w ciągu 2 lat na pewno przekroczę magiczną granicę ale za to raczej nie przekroczę 4250, więc jeżeli nie będzie potrzeba stresu z egzaminem, i ponad 1000 w plecy to sobie to pewnie daruję.

 

jak znam życie zrobię normalnie E do B i tak się to skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.