Skocz do zawartości

Egzamin na Prawo jazdy E do B


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszytskich szczesliwych posiadaczy b+e. tak czytam sobie forum i zbieram ostatnie informacje przed jutrzejszym egzaminem. prosba o podpowiedz kiedy, w ktorym momencie trzeba powiedziec to sakramentalne "jestem gotowy do jazdy"... ? ;-)))) zdaje jutro o 6 rano.trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam wszytskich szczesliwych posiadaczy b+e. tak czytam sobie forum i zbieram ostatnie informacje przed jutrzejszym egzaminem. prosba o podpowiedz kiedy, w ktorym momencie trzeba powiedziec to sakramentalne "jestem gotowy do jazdy"... ? ;-)))) zdaje jutro o 6 rano.trzymajcie kciuki.

 

Sprawdzenie oświetlenia zewnętrznego zestawu,

zajęcie miejsca za kierownicą,

wyregulowanie fotela.

wyregulowanie lusterek,

zapięcie pasów,

zapalenie silnika,

sprawdzenie czy wszystkie drzwi są podomykane (kontrolka na desce)

włączenie świateł,

wizualne sprawdzenie czy można ruszać (również w lusterkach)

 

zgłoszenie gotowości.

 

... o czymś zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje. rozumiem ze to wszystko juz po zaprzegnieciu przyczepy. a do zaprzegania jak cofaliscie i była potrzeba wyjscia i sprawdzenia zapinaliscie sie w pasy i gasiliście silnik. bo różne sa teorie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zapytałem o te pasy egzaminatora przed egzaminem w salce,bo wyczytałem ,że różnie to bywa i gość ustalił,że podjazd w pasach - potem już nie (podczas wysiadania i sprawdzania odległości).a silnik gasisz jak już precyzyjnie podjedziesz hakiem i bierzesz się za sprzęganie.

tak było na moim egzaminie.

 

....trzymajcie kciuki.

 

 

 

trzymamy !!!

daj info jak ci poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wśród posiadaczy B+E...;-)))))))))) egzamin zdałem.

 

 

dziekuje wszystkim za cenne rady i wskazówki. jak troche ochłone i wróce z pracy to opisze przebieg egzaminu

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec zdane mam B+E i mam to juz za soba. moze na majówke gdzies juz budkę zaciagne ;)

 

wiec egzamin zdawałem na odlewniczej o 6 rano. egzaminator bardzo w porzadku rzeczowy i konkretny koles. wydawal jasne polecenia bez czepiania sie o cokolwiek.jasno klarownie konkretnie. on wydawal polecenia ja realizowałem, wyjasnił wszystko w sali zasady, itp itd. najpierw spotkanie w sali omowienie zasad, pytania i losowanie zestawu. wyslosowałem dobrze bo wjazd przodem i wzniesienie. pozniej poszlismy na plac,sprawdzenie stanu technicznego pojazdu,wskazanie swiateł przeciwmglowe oraz plynu w komorze silnika. musialem wskazac spryskiwacz...;) pozniej sprzegniecie zestawu i manewry, łuk przodem,tyłem, pozniej wylosowane zadania, wjazd przodem i wyjazd i na koniec górka. wszystko poszlo gladko bez zbednych uwag i czepiania sie przez egzaminatora. noi wreszcie miasto. miasto zaliczone i powrót do bazy i rzoprzeganie anologicznie odwrotnie do sprzegania i zaliczone, "Wynik Pozytywny", naprawde musze przynac, że egzaminator bardzo w porzadku czlowiek, zdrowy rozsadek,konkretna gadka i cały mit który krazy wokół zdania prawa jazdy ja osobiscie obalam bo uwazam ze naprawde było fair,rzeczowo i konkretnie. noi mam B+E. ale sie ciesze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też gratuluję, ja za jakieś 2 tyg. Przystępuję. Też słyszałem że nie taki straszny ten egzam, trzeba podobno umieć nie zdać ;-)

 

No wiesz... byłbym ostrożny z takim twierdzeniem... Byłem na dwóch egzaminach, na jednym zdało (o ile pamiętam) 40%, na drugim 30% zdających...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaląc się dziś zaliczyłem B+E za pierwszym podejściem! :winner: Nie można powiedzieć, że egzamin był superłatwy - można go nie zdać. Jest parę rzeczy, które mogą narobić kłopotów (np. spinanie albo łuk tyłem), ale zasada jest prosta - bez pośpiechu i będzie OK, na wszystko jest baaardzo dużo czasu. Też zdawałem na Odlewniczej i też trafiłem parkowanie przodem i górkę, a jako zadanie ze znajomości samochodu musiałem pokazać i sprawdzić sygnał dźwiękowy oraz tylne przeciwmgielne! hehe%281%29.gif Miasto to trochę loteria, bo czasem rzeczy nie zależą od egzaminowanego, a decyzja egzaminatora jest ostateczna.

 

Poza tym całkowicie zgadzam się z krispo - nie mam najmniejszych zastrzeżeń do przebiegu egzaminu. Może poza faktem, że przez te wszystkie kamery i mikrofony egzaminator staje się robotem i nie ma z nim zupełnie żadnej gadki oprócz instrukcji na manewrach i w mieście.

 

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że to wszystko i tak nie daje nic prócz papierka, bo moja 6-metrowa przyczepa zachowuje się zupełnie inaczej niż to maleństwo, z którym się zdaje i wszystkiego i tak trzeba się uczyć z własnego doświadczenia. Tylko portfel jakby chudszy... smirk%281%29.gif

 

Powodzenia Rafal_Kulak!

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez jmaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.