Skocz do zawartości

Egzamin na Prawo jazdy E do B


Rekomendowane odpowiedzi

gratulacje serdeczne

 

 

 

ja 2 maja odbrałem dokument (egz zdawałem 21 kwietnia) i 4 na koncówke weekendu zaciagnełem przyczepke do kumpla na działke - nie mogłem sie powstrzymac, zeby tego nie wykorzystac...;-)

 

 

 

a tutaj masz link do sprawdzania statusu prawa jazdy w oczekiwaniu na dokument: https://www.kierowca.pwpw.pl/

 

 

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a tutaj masz link do sprawdzania statusu prawa jazdy w oczekiwaniu na dokument: https://www.kierowca.pwpw.pl/
Dzięki, nie wiedziałem, że takie coś jest. Będę sprawdzał codziennie! :)

 

Ja trochę z mniejszym kalibrem startuje
Czterometrową przyczepą i scenikiem przekraczasz 3,5t?! Ja moim poprzednim scenikiem 2.0 miałem DMC przyczepy 1300 i się wyrabiałem akurat (szczegóły poniżej). Jak jest u Ciebie? :hmm:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez jmaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo. a własnie przez ten " kaliber" musiałem zrobic kat E ;-)

 

Jak przekroczyłeś 3500 kg ,to i viaTOLL na szybkę trzeba nakleić:sciana:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszka, niekoniecznie "trzeba". Trzeba nakleić jak potrzebujesz jechać odcinkiem objętym opłatami Viatoll. Jeśli będziesz omijać te odcinki to nie musisz. Mój zestaw podchodzi pod Viatoll a jak na razie udaje mi się jeździć drogami wolnymi od myta, i mam nadzieję że wytrzymam do chwili jak zdejmą z nas to bandyckie myto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jmaciek nie przekraczam i rzeczywiście mieszczę sie akuratnie, ale rozmawiając z kumplem z drogówki doradził mi cobym lepiej dla własnego spokoju zrobił uprawnienia, ponieważ może trafić sie mocno pieprznięty kraweżnik, który może skutecznie zepsuć Ci pół dnia wycieczki zabierając Cię na wagę, później przepraszając, a tak nawet nie plumknie :-):gitara: Poza tym teraźniejsza cepka to dopiero początek, kto wie może w nastepnym sezonie przyczepi sie do mnie taka jak ma kolega krispo.:bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kumplem z drogówki

Masz kumpla z drogówki i robisz prawo jazdy? :hehe:

 

Ale tak poważnie, to wpis w DR dotyczący DMC jest wiążący do oceny uprawnień. A na ważenie masy rzeczywistej może Cię i tak zabrać w każdej chwili, więc BE niewiele w tym pomoże. Ale oczywiście drugi argument do mnie przemawia - lepiej zrobić zawczasu, niż rok po czasie jak ja. :nono:

 

Blaszka, niekoniecznie "trzeba".

To jest dokładnie temat, który chciałem dziś sprawdzić na forum. Na stronie ViaTolla jest narzędzie, które podaje ile km płatnych dróg znajduje się na wskazanej trasie. Oczywiście wiele kawałków nie ma bramek i teoretycznie można jeździć bez pudełka, ale nie wiem czy >3,5t nie nakłada automatycznie obowiązku wypożyczenia ViaTolla nawet jeśli nic nie skasuje na trasie. Dziś to zbadam i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiele kawałków nie ma bramek i teoretycznie można jeździć bez pudełka, ale nie wiem czy >3,5t nie nakłada automatycznie obowiązku wypożyczenia ViaTolla nawet jeśli nic nie skasuje na trasie. Dziś to zbadam i dam znać.

 

Było już o tym na forum. Jeśli nie jedziesz płatnym odcinkiem, to nie musisz posiadać Viaboxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... To jest dokładnie temat, który chciałem dziś sprawdzić na forum. Na stronie ViaTolla jest narzędzie, które podaje ile km płatnych dróg znajduje się na wskazanej trasie. Oczywiście wiele kawałków nie ma bramek i teoretycznie można jeździć bez pudełka, ale nie wiem czy >3,5t nie nakłada automatycznie obowiązku wypożyczenia ViaTolla nawet jeśli nic nie skasuje na trasie. Dziś to zbadam i dam znać.

 

Dla świętego spokoju zbadaj, ale temat ten był już wałkowany przez kilku kolegów z tego forum jak i przeze mnie. Droga nie objęta opłatami - nie musisz mieć pudełka, temat też już był wałkowany na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja teraz to już też muszę się zapisać na kurs, bo do wakacji już nie daleko.

Ja swój kurs zacząłem w styczniu, żeby dopiero w maju podejść do egzaminu. Jeśli planujesz urlop w październiku, to się pospiesz! :)

Edytowane przez jmaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj holownik ma dmc 2195 a przyczepa 1500, wiec dzieki temu zobligowany byłem do zrobienia E. co do VIATOLA, to temat traktuje lekko z przymróżeniem oka poniewaz jak sie okazało nie sa to jakies mega koszta. urzadzenia mozna kupic na kazdej stacji za całe 120zł plus doładowanie za 120 zł. czyli 240 zł. jak jade od siebie nad morze to na "7" mam moze max 100km z viatolami wiec koszt przejazdu,biorac pod uwage, ze moj zestaw bedzie miescił sie w najmniejsze taryfie za 0,20gr za kilometr wyniesie całe 20 zł. Biorac pod uwage koszta jakie poniosłem z kupnem budki, zrobieniem prawa jazdy sa znikome. Wiec, zeby za bardzo sie nie spinac viatolemi oraz tym zeby nie zepsół mi dobrego nastroju zwizanego z kazdym holowanie przyczepki traktuje go z przymrózeniem oka a nawet go polubiłem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.