Skocz do zawartości

Egzamin na Prawo jazdy E do B


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cosin wygrzewa teraz plecy w ochabach to ja Ci moze powiem :hop1:

Kiedy ja dorabialem E obowiazkowy byl przejazd luku do przodu i do tylu. Oprocz tego pierwsza osoba z listy losowala jeszcze dodatkowa trase sposrod trzech mozliwych: wjazd tylem do garazu po lewym luku, taki sam wjazd tyle, ze po prawym i ruszanie pod gore z recznego. Oczywiscie oprocz placu manewrowego byla przejazdzka po miescie. Jezdzilismy Renault Espace z dosc duza dwuosiowa przyczepa towarowa bez plandeki.

Powodzenia Mercy :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjazd tyłem do garażu po lewym łuku, taki sam wjazd tyle, że po prawym

 

Po lewym łuku??? Ja na kursie ćwiczę tylko manewry po prawym łuku. Instruktor ma ubaw bo na kursie uczą tylko cofania w prawo. Sam plac jest kopią tego z firmy egzaminującej, która znajduje się o rzut beretem. Mimo wszystko łatwiej mi się manewruje z moją przyczepą. Do tego na kursie mam Ducato bez wspomagania :hop1:, na sprzęgle też trzeba się wieszać. Jak wsiadam po jeździe do swojego samochodu to nie czuję w ogóle kierownicy i pedałów.

Sezon rozpoczęty a ja nie mam prawka :piwko:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewym luku??? Ja na kursie cwicze tylko manewry po prawym luku

Tak ale byc moze cos sie w miedzyczasie zmienilo, ja robilem to kilka lat temu.

Sezon rozpoczety a ja nie mam prawka :piwko: .

Szkoda bo tracisz cenny czas, nie wiem czy teraz tez sa takie kolejki do egzaminu ale ja pamietam, ze czekalem chyba z trzy tygodnie, potem zanim przesla papiery do UM....ehh :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po lewym łuku??? Ja na kursie ćwiczę tylko manewry po prawym łuku. Instruktor ma ubaw bo na kursie uczą tylko cofania w prawo. Sam plac jest kopią tego z firmy egzaminującej, która znajduje się o rzut beretem. Mimo wszystko łatwiej mi się manewruje z moją przyczepą. Do tego na kursie mam Ducato bez wspomagania :hop1:, na sprzęgle też trzeba się wieszać. Jak wsiadam po jeździe do swojego samochodu to nie czuję w ogóle kierownicy i pedałów.

Sezon rozpoczęty a ja nie mam prawka :piwko:.

 

Ja też wszystkie manewry po prawym ćwiczę a co do Dukato to jak wsiadłem pierwszy raz po2h kursu do scenica to myślałem że sprzegła nie mam, a pierwsze hamowanie :ok: było dość gwałtowne :ok:

najgorzej, że ćwiczę z mała przyczepką i jak cofię po prostej to jej nie widać z za auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wszystkie manewry po prawym ćwiczę a co do Dukato to jak wsiadłem pierwszy raz po2h kursu do scenica to myślałem że sprzegła nie mam, a pierwsze hamowanie było dość gwałtowne

najgorzej, że ćwiczę z mała przyczepką i jak cofię po prostej to jej nie widać z za auta

Ale pewnie to jeden z najtańszych ośrodków nauki jazdy????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie to jeden z najtańszych ośrodków nauki jazdy????

 

Pewnie tak, ale instuktor jest ok. a pozatym jak mi wcześniej powiedział i teraz mu przyznam rację jak się nauczę cofać mała przyczepką z krótkim dyszlem to większą tym bardziej sobie poradzę.

A skoro żeby podejść do egzaminu muszę zrobić kurs to przynajmniej doszlifuję manewrowanie nie na swoim autku, a jakby nie patrzeć sprzęgło to odczuwa znacznie, skoro przez 15h sie jeździ na półsprzęgle.

A co do manewrów tylko w prawą stronę to u mnie na egzaminie również są wykonywane tylko w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się nauczę cofać mała przyczepką z krótkim dyszlem to większą tym bardziej sobie poradzę.

 

No właśnie o tym pisałem wyżej. Mam takie samo wrażenie. Swoim kempingiem bez problemu manewruję do tyłu. A na kursie mała przyczepa co daje mniejszą odległość osi przyczepy od haka/tylne osi samochodu. Przez co przyczepa jest bardziej "nerwowa". Nawet żona stwierdziła w sobotę, że zrobiłem postępy na kursie :piwko: tyle, że jej chodziło o manewry które na kursie nie są ćwiczone.

Do tego brak wspomagania to dla mnie horror - po pierwszej godzinie myślałem, że bez siłowni sie nie obejdzie, nie miałem sił w rękach i nogach. Z mniejszych problemów to dziwne prawe lusterko - instruktor twierdzi że nie jest oryginalne - bardzo mocno zakrzywia linie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzelili mnie dzisiaj w ośrodku egzaminowania. Zadzwoniłem zapisac się na egzamin i pani powiedziala, że najbliższy termin to ... 17 lipiec :piwko:

Co jest grane?!

W rezultacie udało mi sie załapać na egzamin w ...... Słupsku na 5 czerwca, bo ktoś zrezygnował, bo normalnie to w lipcu.

Jestem załamany. Zdecydowałem się na Słupsk (w zasadzie nie miałem czasu, bo musiałem od razu faksować dokumenty żeby zaklepać termin i wysłać poleconym) bo kto nie ryzykuje ten nie ma, ale nie wierzę w powodzenie. Inny samochód, inna przyczepa, obce miasto.

Szukałem w necie info na temat egzaminów w Słupsku i trafiłem na forum

http://www.prawojazdy.com.pl/forum/

Mają tam topic o tym czy trzeba mieć B+E i kiedy. Taki sam chaos w domysłach jak u nas. Ale wypowiadają sie tam instruktorzy i egzaminatorzy z różnych miast. Pocztałem sobie i wychodzi na, że biorąc pod uwagę jedną konkretną sytuację i ta sama sytuacja zdarzyła by się w różnych miastach na egzaminach (dokładnie identyczna co do szczegółu) to wynik egzaminu byłby różny w zależności od egzamintora. Przykład: czy można wysiąść cofając po łuku, aby sprawdzić ile jeszcze nam brakuje. Dowiedziałem się, że w Słupsku nie można. Mój instruktor w Gdańsku twierdzi, że można. Dla mnie takie przepisy to skandal.

I tak we wszystkim czego się nie tknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercy - ja co prawda robiłem E dość dawno ale pamiętam że nie dopuszczali wysiadania i sprawdzania w żadnym wypadku- tylko lusterka - tyle z Bema w Warszawie - ale może się pozmieniało. :hop1:

A co do terminów - no masakra - :piwko:

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercy, kiedyś ośrodek musiał się zmieścić w terminie 28 dni od zakończenia kursu do egzaminu (chyba). Czyżby coś się zmieniło?

 

Nadal termin jest chyba 30 dni ale prawo w naszym kraju jak zwykle jest dla wybranych :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzowniłem jeszcze raz .... 17 lipiec.

Wczoraj na jezdzie dowiedziałem się jeszcze, że facet, który ze mną robił B+E około 2 tygodni temu sie zapisał ma egzamin ... dzisiaj.

Oficjalna dyspozycja z WORD w Olsztynie - można wysiadać. Mi to nie potrzebne, ale chodziło mi o bajzel jaki panuje. Podobnych przykładów na tamtym forum jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja zdawalem to w WORD przyczepa raz byla z plandeka a innym razem bez, przy tak duzej przyczepie to raczej ma znaczenie. Wiec w takim przypadku tez nie mozna powiedziec, ze rowno traktuje sie kursantow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie instruktor mówił , że przyczepa powinna być jeszcze obciążona co też ułatwia cofanie.

Ale skoro mam cofnąc bez wysiadania na min 1m od przeszkody to przyczepa powinna być bez plandeki bo jak mam widzieć ile mi jeszcze zostało, u mnie nie można wysiadać przy cofaniu jedynie można wysiadać przy dojeździe do przyczepy w celu zapięcia.

 

Tak prawdę mówiąc to jak zwykel wg mnie egzaminuje się bzdurne manewry

jak mogę jszcze zrozumieć czas 5min na jazdę tyłem po łuku coby ktoś wiecznie nie tarasował drogi.

Tak czas 10min na dojaz i zapięcie przyczepki jest bzdurą komu będzie pszeszkadzać jak ja zapnę przyczepę i ile to bedzie trwać i czy b edzie mnie ktoś kierował czy sam dojade pod zaczep, wkoncu zapięcie przyczepy robię na jakimś parkingu wieć nie blokuję drogi i może to trwać nawet godzinę jak mi się nie spieszy:)

 

Tak samo młodych kierowców zamiast więcej szkolić na trasie to sie szkoli na placu

przecież jak ktoś nie umi zaparkować w jednym miejscu to pojedzie w inne. A pozatym przy parkowaniu cojawyżej zrobi szkody materialne a na drodze może kogoś zabić lub zranić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.