Skocz do zawartości

Egzamin na Prawo jazdy E do B


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wyjdzie na to że niby oczywiście możliwości będą, ale z wykonaniem a w szczególności z kasą to nie będzie już tak różowo :niewiem:

tak jak napisał maarec nikt z marszu nie pójdzie na plac manewrowy bo 150 zyla będzie musiał zapłacić z kilka razy jak nie przetrenuje placu manewrowego.

a gdzie go przetrenować jak nie w szkole jazdy za kasę ;(.

A więc wyjdzie na to że E do B nie tylko daje większe uprawnienia to jeszcze będzie niewiele droższe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt, oczywiście sprawa indywidualna i nie dla wszystkich znacząca.

Typowy kurs musi swoje trwać, a i odpowiadające nam terminy nie zawsze są w danej chwili dostępne.

Dla kogoś, kto czuje się na siłach iść bezpośrednio na egzamin, lub może wcześniej poćwiczyć we własnym zakresie i nie potrzebuje pełnego "E", to moim zdaniem dobre rozwiązanie, przynajmniej biorąc pod uwagę potrzebny czas, a o finansach nie wspominając :hmm:

 

P.S.

Nie wiem, ile obecnie kosztuje godzina takiej jazdy (zależy chyba od szkoły i miejscowości), ale nie są to jakieś kosmiczne koszty (chyba).

Manewry z przyczepą, podobne jak te na placu, można przecież poćwiczyć samemu, a dopiero potem wykupić nawet 2 do 4 godzin placu, aby się tylko z nim oswoić.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego każdy musi sam wybrać jakich uprawnień potrzebuje. A zdanie egzaminu to już inna sprawa.

Pozdrawiam.

 

Tomek, zgadza się, ale często nie jest to już sprawa wyboru, a najzwyczajniej konieczność :skromny:

Tak było w moim przypadku, wiedziałem, że będzie mi potrzebne i innej możliwości nie brałem nawet pod uwagę.

Nie chciałem się ograniczać w wyborze budki, tylko dla jakiegoś tam dokumentu.

Zrobiłem i nie musiałem już o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza :ok: się nie ma co rezygnować z przyczepki czy holownika ze względu na brak uprawnień.

Mnie osobiście E przydaje się teraz z powodu 10kg :look:

Przy poprzednim holowniku podpięcie czegoś większego oznaczało by że nowe uprawnienia były by niewystarczające.

Dlatego nawet teraz wolałbym zrobić normalne E do B, wiem że kasa większa ale egzamin i stres jest ten sam. :-]

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :) Mój zestaw co prawda, póki co, nie przekracza 3,5 t ale profilaktycznie wolałem zrobić E do B i mieć spokojną głowę :)

U mnie działo się to dosyć szybko, żeby nie powiedzieć chaotycznie. Pamiętam, że w poniedziałek zdałem egzamin, a w piątek (w tym samym tygodniu) kupiłem budkę ;)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, czegoś tu nie rozumiem

jak dostawałem prawko to mogłem ciągnąć przyczepkę do 3.5T zestaw ... teraz cofną mi te uprawnienia :niewiem:

to jest jakiś absurd

 

czyli za rok mogą np wprowadzić że na auto powyżej 100KM też trza mieć "kurs" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, czegoś tu nie rozumiem

jak dostawałem prawko to mogłem ciągnąć przyczepkę do 3.5T zestaw ... teraz cofną mi te uprawnienia :niewiem:

to jest jakiś absurd

 

witam

nikt Ci tych uprawnien nie cofnie , stare zasady zostaja jak dawniej ale teraz nastapila zmiana przepisow i niestety trzeba bedzie sie im podporzadkowac i rozszezyc jak ktos chce uprawnienia :)

czyli dalej obowiazuje na kat.B mozliwosc prowadzenia poj,samochodowych do 3,5t , z ciepka lekka zestaw moze miec 4250kg ,zestaw bez uprawnien 3500 czyli holownik plus ciepka z ham.najazdowym ,dodali tylko holownik plus ciepka z ham,najazdowym na ktory musisz miec uprawnienia w DMC 3500-4250kg wiec jakie cofniecie uprawnien ? poszli raczej wielu na reke bo dawniej na zestaw w tym przedziale DMC czyli od 3500 w gore do 4250 trzeba bylo miec juz kat.E do B

wiec co narzekac ? dla niektorych to moze wyjasnie

dawniej holownik o DMC np. 2400 i ciepka dmc 1700 wymagane bylo kat.B+E teraz tylko ten egzamin z wpisem do PJ , poszukajcie jaka jest roznica w cenie tych dwoch roznych egzaminow :)

 

pozdrawiam

 

P.S juz sie nie moge doczekac tematu pt" czemu jak mam bezterminowe PJ jest ono wazne tylko 15 lat ?" i od razu odpowiem na nie bo ma tak byc zeby posiadacz PJ latal chociaz co 15 lat na badania dla kierowcow a i tak zaluje ze do tych badan nie dodali badan psychotechnicznych :)

Edytowane przez radwan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nikt Ci tych uprawnien nie cofnie , stare zasady zostaja jak dawniej ale teraz nastapila zmiana przepisow i niestety trzeba bedzie sie im podporzadkowac i rozszezyc jak ktos chce uprawnienia :)

czyli dalej obowiazuje na kat.B mozliwosc prowadzenia poj,samochodowych do 3,5t , z ciepka lekka zestaw moze miec 4250kg ,zestaw bez uprawnien 3500 czyli holownik plus ciepka z ham.najazdowym ,dodali tylko holownik plus ciepka z ham,najazdowym na ktory musisz miec uprawnienia w DMC 3500-4250kg wiec jakie cofniecie uprawnien ? poszli raczej wielu na reke bo dawniej na zestaw w tym przedziale DMC czyli od 3500 w gore do 4250 trzeba bylo miec juz kat.E do B

 

:yes:

jeśli tak będzie to może być :ok:... choć ja tego w tych nowych przepisach nie widzę

 

a co do wymiany co 15lat, już raz nas tak zrobiono w konia, z dowodami :-]

i o ile sam sens jest oczywisty - aktualne foto, to już forma wymiany ... średnio

pamiętam jak wymieniałem PJ w USA, cała wizyta zajęła 10-15min, wchodziło się do pomieszczenia, dawało stare,

pani kazała stanąć na białym tle, cyk fota i do odbioru dokumentu (a było to dobre kilkanaście lat temu)

 

u nas trzeba będzie jechać dwa razy do WK ? (a ja mam tylko 300km obecnie do urzędu ) :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nie o zdjecie tu chodzi a o wazne badania lekarskie

co do drugiej czesc dotyczacej wymiany PJ to az mi si cisnie na usta - i co Ty tu robisz czlowieku ? - skoro tam tak dobrze ? po co bylo tu wracac skoro tam sie na PJ czeka tylko 15 minut ?

widac wolisz narzekac i poczekac tych kilkanascie dni skoro wrociles :)

te 300km po PJ to nie wina WK tylko Twoja bo masz to na swoje wlasne zyczenie - zalatw sprawy meldunkowe tak jak powinny byc zalatwione i odleglosc sie drastycznie zmniejszy , PJ mozesz wymienic w starostwie ,tym gdzie masz zameldowanie na stale lub ewentualnie w tym gdzie masz pobyt czasowy , wiec pretensje mozesz tylko miec do swojej wlasnej osoby ,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nie o zdjecie tu chodzi a o wazne badania lekarskie

co do drugiej czesc dotyczacej wymiany PJ to az mi si cisnie na usta - i co Ty tu robisz czlowieku ? - skoro tam tak dobrze ? po co bylo tu wracac skoro tam sie na PJ czeka tylko 15 minut ?

widac wolisz narzekac i poczekac tych kilkanascie dni skoro wrociles :)

te 300km po PJ to nie wina WK tylko Twoja bo masz to na swoje wlasne zyczenie - zalatw sprawy meldunkowe tak jak powinny byc zalatwione i odleglosc sie drastycznie zmniejszy , PJ mozesz wymienic w starostwie ,tym gdzie masz zameldowanie na stale lub ewentualnie w tym gdzie masz pobyt czasowy , wiec pretensje mozesz tylko miec do swojej wlasnej osoby ,

 

pozdrawiam

 

tak myślałem że nic sensownego nie napiszesz poza wycieczką osobistą :-]

 

a nie lepiej uprościć procedury ? ... i to wszystkie, a nie tylko tez PJ, ostatnio rozmawialiśmy z Kolegą jak rejestruje się pojazdy na wyspach - nawet do WK nie musisz się fatygować

a u nas, u nas masz 5 pieczątek w DR i musisz jechać wymienić DR po 5latach, oczywiście zaliczając dwie wizyty w WK :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem że nic sensownego nie napiszesz poza wycieczką osobistą :-]

 

a nie lepiej uprościć procedury ? ... i to wszystkie, a nie tylko tez PJ, ostatnio rozmawialiśmy z Kolegą jak rejestruje się pojazdy na wyspach - nawet do WK nie musisz się fatygować

a u nas, u nas masz 5 pieczątek w DR i musisz jechać wymienić DR po 5latach, oczywiście zaliczając dwie wizyty w WK :palacz:

 

witam

to nie wycieczka osobista tylko stwierdzenia faktu ,wszedzie dobrze gdzie nas nie ma :)

DR i PJ drukuje jedynie wytwornia papierow wartosciowych i stad takie problemy :(

porownujesz biurokracje w naszym kraju do tej w innych - to wybiorcze porownanie - porownaj zachowanie kierowcow na drodze lub ich postawe tez w tych krajach , sa chyba roznice ?

wystarczy prownac nawet procedury z OC ile u nas jedzi ludzi bez OC a wez to zrob na wyspach lub w Niemczech :)

na wyspach lub w USA tez bedziesz dyskutowac z tymi co Cie za lamanie przepisow zatrzymaja czy tez pokornie przyjmiesz "nagrode" ? moze tez im "w lape" na odczepnego dasz ? powodzenia zycze :)

to ze tam o wile latwiej jest wyrobic dokumenty to fakt tyle ze dodaj jaka jest odpowiedzialnosc i kary jak podasz dane niezgodne z prawda :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas, u nas masz 5 pieczątek w DR i musisz jechać wymienić DR po 5latach, oczywiście zaliczając dwie wizyty w WK :palacz:

Kondziu hehe, to po co tak długo pojazd trzymać, sprzedać przed skurczeniem wpisów w DR :lol:.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.