Skocz do zawartości

Zarys I Rajdu Karawaning.pl


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

druga sprawa - dziecko, które na wyjeździe będzie miało 22 miesiące - ale aktualnie podróż w dzień powyżej godziny to już dla nas i niego męka - na wczasy jechaliśmy nad morze nocą - całą drogę przespał :dzieki:, może do wiosny mu się odmieni.

 

z dzieciaszkiem to polecam jazde nocą :-] wszystkim to wyjdzie na zdrowie :ok: Z półtoraroczniaczkiem 1500km w nocy nie było męczące czego nie można powiedzieć o powrocie w dzień :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda nocą to nieporozumienie,nic nie widzisz po drodze,męczysz się ,pytanie po co skoro to nie PL z dziurawymi drogami i traktorem.

Najlepszy czas to wyjazd rano, jadaz z postojami jak najbliżej miejsca docelowego nasetepnie normalny 6 godzinny nocleg i rano jestesmy u celu wypoczęci.

Jesli pojedziesz noca to nastepny dzien jest stracony bo jests zmeczony i praktycznie wyłaczony z normalengo funkcjonowania.

Nocą to mozna pociskać slo 130km/h ale nie z przyczepą , ta własnie daje komfort podróży przez dzin i noclegu gdziekolwiek.Jesli chodzi o dziecko to również zaczynałem jak córka miała półtora roku, raz pojechałem noca i nigdy więce, owszem niby śpi ale jak już sie przebudzi (hałas,kontrola drogowa itp) to trudniej jes zasnąć na foteliku w srdku nocy.

 

Więc tak, ja preferuje grupe która pojedzie przez dzień.Pewnie do maja paliwo będzie już po 9-10zł więc każdy będzie zainteresowany jazdoą 70-80km/h

w piątek we Włoszech przy autostradzie kosztowało 1.75ÔéČ ... na najtańszej stacji w Austri kosztowalo 1.38ÔéČ łatwo więc policzyć.:oslabiony:

 

Jeszcze bardzo wazna zmiana dotyczacą przepisów w Austrii, od nowego roku w przypadku wypadku lub jesli tworzy się korek to nalezy zjeżdzać na pasy boczne czyli awaryjny i skrajna częśc lewego -srodek jezdni ma być przejzdny dla służb ratunkowych.

Jest to bardzo ważne dla nas bo w przypadku złego ustawienia zestawem trydno jest się przestawić a jaesli zatarasujemy droge dla straży to będzie krucho... oj kruch w szczególności dla portfela.

Mam specjalne ulotki zrobię skan, ale Miodzio wspomniał,że już coś dział w tym temacie więc najwyżej tam wkleję.

 

o jest,nie trzba skanować:

 

http://www.oeamtc.at/?id=2500,1372745,,&hppos=5

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda nocą to nieporozumienie,nic nie widzisz po drodze,męczysz się ,pytanie po co skoro to nie PL z dziurawymi drogami i traktorem.

Najlepszy czas to wyjazd rano, jadaz z postojami jak najbliżej miejsca docelowego nasetepnie normalny 6 godzinny nocleg i rano jestesmy u celu wypoczęci.

Jesli pojedziesz noca to nastepny dzien jest stracony bo jests zmeczony i praktycznie wyłaczony z normalengo funkcjonowania.

Nocą to mozna pociskać slo 130km/h ale nie z przyczepą , ta własnie daje komfort podróży przez dzin i noclegu gdziekolwiek.Jesli chodzi o dziecko to również zaczynałem jak córka miała półtora roku, raz pojechałem noca i nigdy więce, owszem niby śpi ale jak już sie przebudzi (hałas,kontrola drogowa itp) to trudniej jes zasnąć na foteliku w srdku nocy.

 

Więc tak, ja preferuje grupe która pojedzie przez dzień.Pewnie do maja paliwo będzie już po 9-10zł więc każdy będzie zainteresowany jazdoą 70-80km/h

w piątek we Włoszech przy autostradzie kosztowało 1.75ÔéČ ... na najtańszej stacji w Austri kosztowalo 1.38ÔéČ łatwo więc policzyć.:oslabiony:

 

nigdy nie jechałem z przyczepą w nocy w trasę - fakt wracając po zakupie jechałem ostatnie 120km po ciemku - było dobrze - po 2 pasmówce.

 

mój syn w czerwcu jak miał 11 miesięcy - jechał nad morze (650km) - z jednym tankowaniem (gazu -głośno) - i nawet nie drgnął przez całą trasę - grało radio i CB i się udało, powrót tak samo. Natomiast na miejscu - wycieczki za dnia po 50-80km to znośnie - a dalej to już płacz, nerwy i lipa - a fotelik ma wygodny, z najwyższej półki - ale to jednak fotelik - o spaniu w nim w dzień nie ma już mowy - kiedyś zasypiał po 2 minutach :].

 

teraz jest inaczej - mija kolejne pół roku - dziecko w aucie jest nie zauważalne, chyba że bawi nas swoim komentarzem do tego co widzi za oknem :], tyle, że jeździmy raczej w okolicy więc 20-40km, czasem 70-90km jak wycieczka - też luz. Co by było w trasie ok 5-8 godzinnej w dzień ? nie wiem ale jestem pełen obaw.

 

 

podczas planowania grup przejazdu, jeżeli w ogóle będziemy jechać ( decyzja w kwietniu - jak pogoda pozwoli na próbny wypad w PL ), proponowałbym zorganizować grupę ruszającą z południa PL ok godziny 22-24, jak się nie uda - trudno coś na pewno się wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc powoli zaczniemy się grupować (my jedziemy tylko wtedy jeśli będzie ładna pogoda), preferujemy wyjazd ok 9rano .Przejazd Bielsko-Zwardoń-Żylina-Wiedeń-Graz -dalej nie wiem.Trasa podbna jak do Włoch czyli wyjeżdzając o 9 z domu będziemy na miejscu na ok 7-8rano nastepnego dnia uwzględniając nocleg w godzinach do tego przeznaczonych ;)

Oczywiśce równiez jedziemy z dzieckiem czyli postoje minimum co 3h oraz w "nagłych potrzebach".Następna sprawa to powrót ,my nie będziemy wracać z grupą ponieważ z CRO pojedziemy dalej ,do Włoch.Jesli ktoś będzie miał dłuższy urlop (z tego co wiem to pewien ktoś będzie miał ;) ) to zapraszamy na kemping po drugiej stronie Adriatyku , jest świetną baza na zwiedzanie okoliczy czyli Wenecji,Padwy,Triestu albo tylko monopolowego :hehe: w/g uznania.

Dobrze aby każdy w grupie miał CB ale chyba każdy już ma , nasz zestaw dodatkowo ma radia VHF/UHF oraz PMR, jak równiez telefon :hehe: .

Chętnie chciałbym pojechać przez Villach -Karawankentunnel , to tylko ok 50km więcej a zwasze dodatkowa atrakcja, nie wiem ile kosztuje przejazd z przyczepą ,samym autem ok 8ÔéČ , może koś chętny ?

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat ewentualnego grupowania pojawi się przed wyjazdem, jak już będzie dokładniej wiadomo ile załóg i skąd się będzie wybierać.

Grupy oprócz inklinacji regionalnych muszą uwzględnić właśnie dzieci i preferencje przejazdowe - jedni lubią noc a inni dzień. W razie czego możemy tu na południu zrobić jakąś zbiórkę i kompensację :)

 

Koledzy co Wy tacy pesymiści ?niewiem.gifniewiem.gifniewiem.gif

Paliwo będzie w podobnej cenie jak teraz, tankować będziemy w Austrii, a pogoda już jest zamówiona... No i ze względu na brak sezonu większość rzeczy będzie tańsza i łatwiej dostępna niż w szczycie lata serduszka.gif .

 

Więc proszę zabierać się do pracy i szykować kasę na wyjazd :)gitara.gif

Z powodu drogiego paliwa jak wcześniej zauważył piotrekbb jest dodatkowa propozycja aby przedłużyć wyjazd na dwa tygodnie i drugi tydzień spędzić np we Włoszech :) Ale ciiii... żona jeszcze o tym nie wie ;)

 

Ja CB nie mam od jakiś 15 lat ale jak trzeba to coś zorganizuję, wygrzebię z piwnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że z przygotowaniami trochę przesadzacie. Osobiście uważam że zabranie się do tego na początku kwietnia będzie i tak z dużym zapasem. Na tą chwilę wiem że ruszę pomiędzy 00:00 a 23:59, że pojadę na południe, a to czy przez CZ, A, SLO czy przez CZ,SK,H czy może przez D,A,SLO to zapewne postanowię kilka dni przed startem, a może i po wejściu do auta rzucę monetą. A postoje? Może co godzinę, a może co 6h. Jak każdy wyjazd z budką, ten również ma odbyć się na zasadach " nic nie muszę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nikt nic nie musi - to dobra dewiza. Z drugiej jednak strony, jeśli zdecydujemy się na jazdy w kilka zestawów, będziemy się wzajemnie trochę blokować, bądź podciągać. Piotrekbb pisze o porze wyjazdu, która dla nas byłaby jak najlepsza. Trasa - fajna, pewno by nam pasowało. Ale już widzę - częste postoje. My tak często się nie zatrzymujemy. Czy wobec tego nie pojedziemy razem? A właściwie niby czemu nie? Możemy zatrzymać się parę razy. Czy dzisiaj będziemy podejmować decyzję o zestawach? Też myślę, że raczej nie. Ale możemy już dzisiaj orientacyjnie określać swoje upodobania. Ja też raczej jestem skłonny jechać w ciągu dnia. Jednak, żeby być w Bielsku ok. 8:00, to od siebie muszę wyjechać przed 7:00, a to już może być trudne. Powolutku będziemy kombinować :-) Myślę, że wszystko może zostać ostatecznie zaklepane w kwietniu, ale dzisiaj - w końcu cóż mamy innego do roboty, jak nie poplanować? Piotrek - mam CB, wstępnie jestem skłonny się podpiąć :-) Co do samej trasy, jak znam życie - żona usiądzie przed kompem i będzie planowała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pełen luz przy jeździe, postoje jakie robimy to max 20-30min. (nocleg 6h) więc w sam raz na rozprostowanie kości.Pewnie ,ze jest jeszcze czas ale zawsze można wymienic zdania.

Czekam równiez na decyzje czasu i trasy jaką pojedzie Miodzio ponieważ nasze dzieci się znają i jest to dla mnie priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał to jest nas dwóch zlosnik.gif

Ale swoją drogą jak wcześniej będziesz na miejscu to lepsze miejsce zajmiesz.

A przede wszystkim tego swojego przykrywanego grilla rozpalisz i będziesz mógł żar dla kolegów trzymać hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyc intensywnie oczytałem się Waszych postów w sprawie realizacji pomysłu zorganizowania tego Rajdu i coraz bardziej zaczyna mi się to podobac,wstępnie piszę się na ten I-szy Rajd Karawaningowy to wstępne to 99.8% chyba że przypadek losowy zrobił by mi psikusa,ale na to nie mamy wpływu.Ponieważ jestem nową osobą na tym forum myślę że obdarzycie mnie zaufaniem i przyjmiecie mnie do swojego grona no i oczywiście zaakceptujecie pomysł wspólnego wyjazdu i spotkania na Istri.Będę śledził rozwijającą się sytuacje i próbował brac czynny udział w przygotowaniach.Pozdrawiam wszystkich którzy mają ochotę jechac jak i tych którzy wiernie kibicują i dopingują cały projekt.:-]:-] To ja Sławek z Danusią - już się cieszymy,a gdzie tu maj 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.