Skocz do zawartości

Zarys I Rajdu Karawaning.pl


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Luzik, jak wyczają to panowie :policja: to wyposażą się w twoje 500ÔéČ jak nie lepiej :hehe:

 

ledy to wiem ze sa zakazane ale klakson?

mialem w mazdzie taki co na linku jest pod guzikiem "3" - demonstrowany jako 3 sygnal - zdarzalo mi sie trabic na straznikow miejskich czy policje i jakos nikt mi tego nie wypomnial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są tam równiez inne guziki a to podchodzi pod :

 

Art. 96a. ┬ž 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, posiada w pojeździe urządzenia stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów,

podlega karze grzywny.

┬ž 2. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, używa w pojeździe sygnałów świetlnych w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnału dźwiękowego o zmiennym tonie,

podlega karze aresztu do 14 dni albo grzywny.

┬ž 3. Urządzenia lub elementy oznakowania, o których mowa w ┬ž 1 i 2, podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy.

 

 

Obyś póżniej jak już spieniężysz wszystko na mandaty nie musiał wracać tak :

post-4433-0-85555700-1326744258_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że koniec stycznia coraz bliżej, termin Rajdu zbliża się wielkimi krokami, to chciałbym zastanowić się nad wyborem kempingu.

 

 

Jakoś tak same narzucają mi się trzy lokalizacje:

1. Okolice Poreca:

- Lanterna, nieduży na 9000 osób ;)

Ceny:

za osobę 4,60 Euro, dzieci do 10 lat free

parcela 8,40 – 17,90 Eurow zależności jaka, ale o wielkości 80-120 mkw z prądem kosztuje 8,40 Euro

Baseny są, hydromasaże też, dla dzieci park zabaw jest. Ale na przeciwko jest chyba kamieniołom, który może dawać się we znaki – może to ktoś potwierdzić, znalazłem takie info na cro.pl.

 

- Zelene Laguna,

Ceny:

osoba 4,20 Euro, dzieci do 10 lat free

parcela 7,30 Euro, prąd 2,40 Euro

Baseny są, dla dzieci park zabaw.

 

2. Okolice Rovinja, tu mamy:

- Amarin

Ceny

osoba 4,5 Euro, dzieci do 12 lat free

parcela 6,5 Euro,

w zestawie Family Package (parcela, 4 osoby min 7 dni) 16 Euro

 

- Polari,

Ceny

osoba 5 Euro, dzieci do 12 lat free

parcela 7 Euro, parcela nad samym morzem 11 Euro

w zestawie Family Package (parcela, 4 osoby min 7 dni) 18 Euro

baseny, park zabaw

 

- Vestar

Ceny

osoba 5 Euro, dzieci do 12 lat free

parcela 7 Euro, parcela nad samym morzem 13 Euro

w zestawie Family Package (parcela, 4 osoby min 7 dni) 18 Euro

baseny, park zabaw

 

 

3. Okolice Puli

- BiVillage

Ceny

osoba 4 Euro, dzieci do 7 lat free

parcela 6 Euro,

baseny, park zabaw wszystko jest

 

- Medulin (lub Stoja lub Stupice)

Ceny

osoba 5 Euro, dzieci do 4 lat free

parcela 5,80 – 8,50 – 10 Euro,

 

 

Wybór jest spory, o tej porze roku wszędzie się zmieścimy. Proszę zainteresowanych o spokojne pooglądanie stron internetowych, ewentualne dorzucenie wiadomości „za i przeciw” z autopsji.

Rovinj chyba jest najbardziej urokliwy, ale najwięcej do zwiedzania w Puli. Tak czy siak odległości już na miejscu nie są jakieś straszne.

Ceny jak widać na wszystkich kempingach bardzo podobne, więc tym raczej nie należy się sugerować.

 

Może Tomii ma już jakieś informacje z Chorwackiej Izby Turystycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu się zaczęło :bravo::]

 

Fajny jest też kemping Valkanela pomiędzy Vrsarem a Funtaną. Tylko, że stamtąd wszędzie trzeba jeździć, ewentualnie lecieć na piechotę do tych dwóch miejscowości.

 

 

Ja jestem za pięknym Rovinjem i kempingiem Amarin. W dzień lub wieczorkiem można spacerkiem na oświetloną starówkę, z tego co widzę, kemping jest bardzo blisko.

 

No i sam kemping prezentuje się zacnie.

 

Pozdr

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie naróbcie kichy... bo w wakacje jadę na Istrię i na widok loga www.karawaning.pl żeby nas chcieli wpuścić.

Oczywiście żartuje... :):piwo:

Zazdroszczę wam takich cen.. latem niestety bedą 100% drożej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok Amarina jest jeszcze Valdaliso. Obydwa należą do tego samego przedsiębiorstwa. Czytając cennik z wszystkimi podtekstami, wynika że różnica jest taka, że na Valdaliso są parcele z dostępem do morza a na Amarinie nie.

A przecież o wiele przyjemniej byłoby siedząc przed budką spoglądać przez zatokę na zabytkowy Rovinj. To o wiele przyjemniejsza okoliczność przyrody przy wieczornych rozmowach Polaków.

 

Piotrek - czy ta adopcja dotyczy również wyżywienia, bo ja chyba jestem chętny i się do Was zapiszę IThankYou.gif. Ale nie martw się - dojadę sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio, Valdaliso jeszcze bliżej centrum i też 16 eurosów familją, tutaj brak basenu i mniej atrakcji, knajp. Niech się koledzy wypowiedzą.

 

Te dwa kempingi jako miejscówki: Valdaliso i Amarin to dla nas bomba :-)

 

Z Valdaliso niezapomniany widok, bo widok z Amarina przesłania trochę też Valdaliso :krzykacz:

 

My nadal optujemy za Amarinem :ok: ponieważ z dziećmi i basen będzie dodatkową rozrywką.

 

edit: My tam na Amarinowej mapie widzimy dostęp i widok na wodę :-)

 

Kemping pewnie jest pochylony ku wodzie i z wyższych ( tych np w 2 rzędzie ) parceli też może być ładny horyzont. Ale tam nie byłem to nie wiem :-)

 

Tyle, że masz rację widoku Rovinja z przedsiona ( jeśli jest taka możliwość ) nic nie zastąpi :ok:

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patriks myślisz, że temperatura w basenie o tej porze roku będzie znośna do kąpieli czy raczej klub morsów? A może do studzenia głowy rano po nocnych "rozmowach".

Właśnie pod kątem basenu i placów zabaw dla dzieci patrzyłem za kempingami.

Dla mnie Amarin może być, chociaż przyznam, że na budce mam 7 naklejek z Polari (ale to od poprzedniego właściciela). Tym niemniej ile z tych atrakcji będzie czynna na przełomie kwietnia/maja?

 

Wieczorny spacer na starówkę Rovinja - winner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio, Valdaliso wygrywa :ok: Masz 100% racji, nie zapodałeś go w poście o kempingach i dlatego odpadał w rankingu hehe

 

Nie ma co. Może nieco mniej atrakcji na kempingu w stosunku do Amarina. Ale dużo bliżej do miasta i to się liczy :-) NO I TEN WIDOK podczas wyjścia do kibelka na sikanie :lol:

 

ps. moje chłopaki kąpią się wszędzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.