Skocz do zawartości

Zarys I Rajdu Karawaning.pl


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieci do 6,99 roku, czyli nie ukończony 7 rok życia gratis.

W cenie parceli prąd i woda.

To jest w prostym liczeniu dokładnie 10% mniej niż cennik.

 

Ale to BiVillage, czyli daleko nam do zakładanego środka Istrii - Rovinj.

Czekam na resztę ofert, ale widać, że po sezonie i rzadko na e-maile odpisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rovinni a Fazana to jest jakieś 30 km, więc odległość żadna.

Plus taki że z Fazany blisko do Puli po zakupy do większego (tańszego) sklepu.

Dla mnie największy minus BiVillage to fakt że byłem już na tym campie zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dość prawdopodobne jest to, że ja również bym się pisał na ten wyjazd. Chwilowo zakładam jeszcze, że być może dałbym radę dojechać w sobotę po południu na miejsce wyjeżdżając w piątek. Ponieważ w tych rejonach nie byłem to kamp jest mi obojętny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwujemy temat kibicując organizatorom. Kilka załóg z sekcji Ł-M zainspirowanych wyprawą Miodzia wybiera się w długi weekend majowy do Austri, ale termin jest na tyle odległy, że plany mogą ulec zmianie.Fajnie byłoby spotkać się na zlocie poza granicami Polski więc nie wykluczając dołączenia do "rajdu" życzymy powodzenia.:banan: :banan: :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworki - dawajcie z nami, jest w Polsce tyle długich weekendów, że na Austrię czas też przyjdzie yay.gif.

 

plan jest super i tak jak Adam - Jawor_ek - napisał podglądamy i czytamy - choć jak pewnie wielu my też latem planujemy tamten kierunek i to daje do myślenie :) - a pomysł Austrii zrodził się wcześniej ale .... zobaczymy ... wszystko się może zmienić

a co do spraw organizacyjnych to tylko potwierdzę że jazda w wielkich to "tragedia" organizuję co roku wyjazdy na narty - i szczytem było chyba 13 aut :) - co to się nie działo - jedzonko , siusianie , spanie , wymiotowanie , tankowanie ... i tak w koło :) jechaliśmy chyba 14 godzin coś co można w 10 zrobić ..... ale wrażenie na drodze fajne , zresztą mieliśmy tez przykład jak na IX jechało nas 10 sztuk chyba i jak wjechaliśmy na stacje to ludzie z okolicznych domów wychodzili i patrzyli co to się dzieje :) --- i to było bezcenne

pozdrawiam i śledzę temat - Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Ja może napiszę trochę o idei tego Rajdu, jak ja to widzę. Rajd - bo jest to dalszy wyjazd, możemy uzbroić się w okolicznościowe tablice magnetyczne z numerami. Oczywiście kolejność przyjazdu na miejsce nie ma znaczenia. Grupki raczej małe, 5-6 max. Możemy później zrobić fajne zdjęcia z wjazdów na miejscu i z tymi numerami to tak "szpanersko" będzie wyglądać. Wiele osób, które nie były nigdy tak daleko, mogą pod opieką innych Forumowiczów dotrzeć na miejsce cało, zdrowo, a co najważniejsze szczęśliwi z udanego wyjazdu. To będzie procentowało dalej w ich życiu karawaningowym. Może być tak, że wielu z nas spotka się gdzieś na parkingu, czy stacji benzynowej i to dopiero będzie uciecha !

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istria czerwiec 2011

 

Z Gliwic jechaliśmy przez Rybnik , Wodzisław, Chałupki, Ostrawę, Brno, Wiedeń, Gratz, Maribor, Lublana, Koper, Rovinj. Pierwszy nocleg na Słowenii w miejscowości Prebold (ok. 10 km za Celje). Kamping blisko autostrady na kilkanaście przyczep 17,5 euro (2 osoby przyczepa auto prąd) W Rovinj camping Porton Biondi (WWW.portonbiondi.hr) za noc 20 euro. Blisko do taniego supermarketu. Rovinj to śliczne miasteczko, stąd niedaleko do Puli, Porecza. Z Rowinj można wybrać się statkiem do Limskiego Fiordu po 16 euro. Nie dajcie się nabrać na wejście do groty (można nie iść) w przerwie w pływaniu, sporo płaci się za nic. W Puli bardzo duży camping Stoja. Niestety nie mam cen ( tam nie spaliśmy)

Ceny winiet:

 

Czechy 350 koron cz (30 dni) -za 15 dni 250 koron. Winietę kupiliśmy na pierwszej w Czechach stacji benzynowej przy autostradzie.

Austria 7,90 euro 7 dni

Słowenia 7 lub 9 dni 15 euro

Zakup winiet przy wjeździe do danego kraju.

Autostrada na Istrii jeszcze nie była płatna

 

Benzyna

Austria 1,56 e/l

Słowenia 1,28e/l

Czechy 1,35e/l

Chorwacja 9,79 kun/l

 

W Puli tuż koło Koloseum przy nabrzeżu jest parking bardzo tani w porównaniu do innych miast

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ed napisał:

Nie dajcie się nabrać na wejście do groty (można nie iść) w przerwie w pływaniu, sporo płaci się za nic.

 

 

Po drodze są w Słoweni ogromne groty w Postojnej, te z całą pewnością mogę polecić, ogromny parking i niepowtarzalne widoki zapewnią miłą przerwę w trasie.

Edytowane przez TURTL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TURTL - Postojna też była brana pod uwagę :-)

jeśli chcesz zwiedzić całą Postojną czyli wycieczka do samej Jaskini, wiwarium i zamek to jest bez gonienia prawie cały dzień, do tego trzeba się wzbić z większą ilością zestawów na parking.

Więc, żeby nie tracić dnia z tych kilku to zdecydowaliśmy o tym, żeby Postojnej nie zwiedzać.

Jeśli jednak jakaś "grupa dojazdowa" będzie chciała - to nie ma żadnego problemu ze zrobieniem takiego punktu w drodze w jedną albo drugą stronę.

 

Jako ciekawostkę podam, że niedaleko i Postojnej i samej Istrii jest we Włoszech podobna jaskinia - Grotta Gigante. Jest ona usytuowana pomiędzy Triestem a Słowenią.

Dla speleologów - karawaningowców odwiedzenie tych dwóch jaskiń to może być niezła gratka waytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ; ja ( my 6 osób ) jesteśny też bardzo zinteresowani wyjazdem do Chorwacjii . Wyjazd w grupach 4-5 czy też większych dla mnie bez znaczenia , wszystko to kwestia dyscypliny w konwoju . Czekam na wybór miejsca ?

Edytowane przez Irek3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.