Skocz do zawartości

Wakacje 2012 Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś jechał tę drogą i jak wygląda opłata za odcinek (kawałeczek autostrady na Węgrzech) płatna czy nie. AutoMapa pokazuje że odcinek jest płatny, googleMaps oznaczony jest jako free.

kolejna rzecz jak wygląda wjazd do Słoweni tam jest jakieś 40km drogą 3kategorii jechał tam ktoś? czy nie za wąsko?

http://maps.google.pl/maps?saddr=E-75&daddr=Trasa+86&hl=pl&sll=47.922324,17.224503&sspn=0.202005,0.414047&geocode=Ffqd3AIdCBQGAQ%3BFacExwIdNy_7AA&vpsrc=0&dirflg=t&mra=ls&t=m&z=9

planuje ominąć austrie - chcę trochę Węgier popodziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jechał tę drogą i jak wygląda opłata za odcinek (kawałeczek autostrady na Węgrzech) płatna czy nie. AutoMapa pokazuje że odcinek jest płatny, googleMaps oznaczony jest jako free.

kolejna rzecz jak wygląda wjazd do Słoweni tam jest jakieś 40km drogą 3kategorii jechał tam ktoś? czy nie za wąsko?

http://maps.google.p...&mra=ls&t=m&z=9

planuje ominąć austrie - chcę trochę Węgier popodziwiać.

 

Na Węgrzech ten kawałek autostrady (+- 1km) masz za free tylko musisz zjechać zjazdem zaraz za stacją benzynową. Jeżeli chodzi o Słowenię to podobno da się tam ominąć autostradę, ale nie powiem Ci jak bo nie jechałem tamtędy. Ja natomiast jadę przez Węgry trochę niżej i przekraczam granicę w Letenye.

Jeżeli chodzi o szerokość to kiedyś mi się udało władować na taką drogę 3 kategorii na Węgrzech i powiem tak jechać się nawet z autobusem się wyminiesz ale to na styk.

Jak nie zależy Ci na Słowenii to polecam jednak zjazd kawałek niżej i wjeżdżasz odrazu na CRO i spokój :-)

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jechał tę drogą i jak wygląda opłata za odcinek (kawałeczek autostrady na Węgrzech) płatna czy nie. AutoMapa pokazuje że odcinek jest płatny, googleMaps oznaczony jest jako free.

kolejna rzecz jak wygląda wjazd do Słoweni tam jest jakieś 40km drogą 3kategorii jechał tam ktoś? czy nie za wąsko?

http://maps.google.p...&mra=ls&t=m&z=9

planuje ominąć austrie - chcę trochę Węgier popodziwiać.

 

Witam.Co roku przejezdżam tą trase.Na Węgrzech tą trasą nie potrzeba winety,potrzebuja ją pojazdy powyzej7,5t. i to tylko kawałkami,Przez Słowenie jest 18 km i nie wjezdżam na autostrade tylko zaraz po przekroczeniu granicy H-SLO na 1rondzie w lewo na Lendave tam jest 3,5 t .i kieruje sie na przejscie SLO-CRO Murcko Stredisce droga109.W CRO kierunek Wrazdin,i pózniej za znakami do autostrady na Zagreb.Poydrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo.

My jeżeli będziemy jechali na Istrię to polecimy na pewno słoweńską winietą, (taniej niż całą Chorwację przebijać się przez bramki, )ale jeżeli na Dalmację to tak jak piszecie.

Ostatnio drogą powrotną puściliśmy się pierwszy raz przez Węgry i troszkę było wolno :( ale jak popatrzyłem jechaliśmy na skróty, dlatego takie dziury.

teraz plany się zmienią i już wiemy jakimi drogami jechać..

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

My mamy zamiar wybrac się na KRK i Plitwickie...

Na KRK wybralismy jak dotąd camp Zablace a w Plitwickich to jeszcze nie wiemy.

Wyjazd w pierwszą sobotę Lipca na 2 tygodnie.

Ma ktoś zdjęcia z KRK z kampingu to poproszę

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2012 roku

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy zamiar wybrac się na KRK i Plitwickie...

Na KRK wybralismy jak dotąd camp Zablace a w Plitwickich to jeszcze nie wiemy.

Wyjazd w pierwszą sobotę Lipca na 2 tygodnie.

Ma ktoś zdjęcia z KRK z kampingu to poproszę

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2012 roku

 

Wzajemnie najlepszego Nowego 2012

 

Jeżeli chodzi o nocleg w Plitvickich jeziorach to dwa lata temu nocleg na kwaterach wychodził taniej niż pobyt na kempingu tam. Nocleg znaleźliśmy w ciemnio no i z kobietą dało się trochę cenę ztargować bo braliśmy dla 3 rodzin nocleg. Jedyny minus tego był taki że musieliśmy na następny dzień wrócić się jakieś 20km żeby wejść do parku.

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku :banan:

 

My w tym roku planujemy płw.Peljesac. Stąd blisko do Dubrownika, można wyskoczyć do Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, popłynąć promem na Korculę no i oczywiście cały półwysep zwiedzić. Na półwyspie są winnice i można zaopatrzyć się w winko na cieplutkie wieczorki. Tradycyjnie urlop planujemy na przełomie sierpnia i września. Nie ma już takich upałów i nie ma tłoku na kempingach. Czy ktoś ma podobne plany? Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy zamiar wybrac się na KRK i Plitwickie...

Na KRK wybralismy jak dotąd camp Zablace a w Plitwickich to jeszcze nie wiemy.

Wyjazd w pierwszą sobotę Lipca na 2 tygodnie.

Ma ktoś zdjęcia z KRK z kampingu to poproszę

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2012 roku

 

 

Witam również w Nowym Roku mikolaj.gif

 

poniżej kilka fotek z kempingu BORJE na Plitvicach z 2011 roku , warunki były b. dobre, moje porównania cenowe z kwaterami wypadły na korzyść kempingu .

 

 

post-5409-0-62475900-1325503934_thumb.jpg

post-5409-0-63405600-1325504004_thumb.jpg

post-5409-0-68935600-1325504029_thumb.jpg

Edytowane przez arsat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia i nazwę kampingu :dzieki::banan: na pewno się przydadzą

 

Zarys wyjazdu już mamy; najpierw startujemy do Włoch koło Wenecji kamping Waikiki 2-3 dni potem może promem, zobaczymy czy będzie taniej na KRK na kamping Baska a pod koniec Plitvickie

 

Witam również w Nowym Roku mikolaj.gif

 

poniżej kilka fotek z kempingu BORJE na Plitvicach z 2011 roku , warunki były b. dobre, moje porównania cenowe z kwaterami wypadły na korzyść kempingu .

 

 

Edytowane przez John (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, jak co roku, również planujemy chorwackie wakacje. Chcemy jechać:drive: pod koniec czerwca na dwa tygodnie. W programie myślimy o wyskoku na kilka dni na Dugi Otok (dzika i mało ludna wielka wyspa) i później na nieco dłużej na Murter (60 km za Zadarem i 30 przed Sybenikiem). Są tam dogodne warunki do pływania pontonem. Jedziemy we czworo. Dzieciaki to: syn lat 4 i córka 7. Żona lat 18 :serducha: i ja lat 89 :sleep::]

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.