Skocz do zawartości

Wakacje 2012 Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pozwolicie że podłącze się do tematu... ;)

Także zamierzamy wybrać się w 2012 do "Cro" ale szukamy cichych i ustronnych miejsc, nad samą wodą.

Luksusy, baseny, betonowe brzegi i dyskoteki nas raczej nie bawią ale miło jak jest schludna umywalnia i woda pitna obok. Szukamy na poły dzikich miejsc. Słyszałem że jest ich trochę

Możecie coś polecić, napisać, opowiedzieć o swoich cichych lub skromnych campingach, podać jakieś namiary, ceny, odnośniki do zdjęć.... itp.?

Może jakaś trasa... ?

Co i gdzie po drodze...?

 

 

P.S.

My chcemy pojechać ( z okolic Warszawy pewnie przez Słowację, Węgry lub Austrię do Chorwacji ) z przyczepką koniec czerwca, początek lipca 2012r. Bez pośpiechu, zatrzymując się tu i ówdzie... Myślimy o rejonie: Sibenik - Murter / po paru dniach może dalej... Split - Omiś... pełna wolność, bez pośpiechu i przymusu ;)

W tym roku (2011) byliśmy ale tylko samym samochodem, w przyszłym roku (2012) chcemy po raz pierwszy śmigać z "budką" .

 

Może Ktoś z Was śmiga w tym okresie, zawsze raźniej... ? smirk%281%29.gif

 

 

 

Pozdrawiam

"Burnster"

Edytowane przez burnster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwolicie że podłącze się do tematu... ;)

Także zamierzamy wybrać się w 2012 do "Cro" ale szukamy cichych i ustronnych miejsc, nad samą wodą.

Luksusy, baseny, betonowe brzegi i dyskoteki nas raczej nie bawią ale miło jak jest schludna umywalnia i woda pitna obok. Szukamy na poły dzikich miejsc. Słyszałem że jest ich trochę

Możecie coś polecić, napisać, opowiedzieć o swoich cichych lub skromnych campingach, podać jakieś namiary, ceny, odnośniki do zdjęć.... itp.?

Może jakaś trasa... ?

Co i gdzie po drodze...?

 

 

P.S.

My chcemy pojechać ( z okolic Warszawy pewnie przez Słowację, Węgry lub Austrię do Chorwacji ) z przyczepką koniec czerwca, początek lipca 2012r. Bez pośpiechu, zatrzymując się tu i ówdzie... Myślimy o rejonie: Sibenik - Murter / po paru dniach może dalej... Split - Omiś... pełna wolność, bez pośpiechu i przymusu ;)

W tym roku (2011) byliśmy ale tylko samym samochodem, w przyszłym roku (2012) chcemy po raz pierwszy śmigać z "budką" .

 

Może Ktoś z Was śmiga w tym okresie, zawsze raźniej... ? smirk%281%29.gif

 

 

 

Pozdrawiam

"Burnster"

No my będziemy raczej napewno śmigać wcześniej, jakoś bardziej przypadła mi do gustu Chorwacja w Czerwcu (zdecydowanie mniej ludu). Na Murterze zawsze mi się podobało i byłem kilka razy ale z namiotem. Jest tam jeden fajny kemping ale strasznie tam ciasno jeżeli chodzi o przyczepki kemping nazywa się Slanica (http://www.murter-slanica.hr/)

Umiejscowiony jest przy zatoczce od strony morza a nie lądu.

 

Bardziej w dół niestety nie mam doświadczenia z kempingami dopiero w tym roku tam się zapuszczamy, chociaż na Chorwacji byłem już kilkanaście razy, z czego 90% na kempingach to tam nigdy nie dojechałem z namiotem albo cepka, jedynie co to na apartamentach zdażyło mi się być na Peljesacu

 

Jeżeli chodzi o drogę to śmigamy przez Słowację, Węgry i wpadamy odrazu do Chorwacji. Na Węgrzech zawsze jakiś postój na basenach, czasami na jeden dzień czasami na dwa zleży od chęci i ochoty załogi.

 

Może uda Ci się wybrać we wcześniejszym terminie to możemy gdzieś po drodze się spotkać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że do wakacji następnych i lata jeszcze trochę czasu, cepka już zapakowana w zimową kołuderkę czeka na nadejście wiosny, a ja nie mam nawet możliwość przy niej podłubać (nie będę jej zapakowywał i rozpakowywał co chwilę) siedzę więc i planuje już wyjazd na przyszłe lato.

 

Jak pisałem w pierwszym poście lecimy jak zwykle na Chorwację, z tym że teraz ma być bardziej dyniamicznie niż statycznie tzn. 3 tygodnie - 4 kempy rozrzut od Peljesaca do Istrii.

 

Wg wstępnych planów wyjeżdżamy 8 czerwca późnym popołudniem albo 9 czerwca rano i lecimy przez Zwardoń na Słowację. Dalej przez Słowację autobaną na Węgry tam kierujemy się na Csorna i dalej na BUK FURDO.

Tutaj robimy postój na kempingu Romantica ( http://www.romantikcamping.hu/ ). W zależności od chęci i nastrojów śpimy i jedziemy dalej albo jak w tym roku zostajemy jeden dzień i korzystamy dobrodziejstwa tutejszych basenów co wydaje mi się najbardziej prawdopodobne. Z tego kempingu zbieramy się i omijając Słowenię kierujemy się bezpośrednio na granicę Węgiersko - Chorwacką.

 

Stąd znowu kierunek autobana tempomat na 90 km/h (rzeczywista wychodzi koło 80 km/h) i kierunek Zagrzeb. Z Zagrzebia już obieramy odpowiednią trajektorię na południe i mamy zamiar dociągnąć do Splitu. Tutaj zjeżdżamy nad Adriatyk i robimy postój na kempingu Split ( http://www.campingkroatiensplit.de/ ).

 

Postój znowu uzależniony od morali załogi więc albo do następnego dnia albo jeden dzień pauzy. Później już w dół magistralą do Ploce i łapiemy się na prom na Peljesac. Po dopłynięciu na miejsc (albo dojechaniu jak się nie załapiemy na prom to będziemy dymać na dół drogą lądową) kierujemy się na sam cypel północny Peljesaca do Miejscowości Loviste na kemping Denka ( http://www.camping-denka.com/lang/ge ).

 

Tutaj robimy dłuższy postój oddając się wypoczynkowi i wyjazdowi do Dubrovnika i na Korcule, z założeniem że Dubrovnik może odpaść w rozgrywce z błogim lenistwem w cieniu przedsionka z zimnym Karlovacko Po ok 5 dniach pakujemy się i jedziemy do Primosten. Tutaj znowu postój na kilka dni za pan brat z relaksem na kempingu Adriatic ( http://www.autocamp-adriatiq.com/de/ )

 

Jeżeli chodzi o ten rejon to wycieczki fakultatywne będą planowane na bieżąco na miejscu już i jak zwykle będą musiały wygrać z lenistwem załogi. Z Primostenu uciekamy z lądu stałego na wyspę, więc kierunek PAG znowu na północ kemping STRASKO i jako że to wyspa żyjemy błogim lenistwem i staramy się nie ruszać i w zasadzie to byłby koniec ale zostaje jeszcze Istria. Tutaj kierunek kemping STOJA ( http://www.arenacamp.../Campings/Stoja ). Z Pagu na ląd stały albo promem albo drogą w zależności od tego czy złapiemy prom czy nie.

 

W Puli zostajemy już do końca pobytu czyli gdzieś do 28 czerwca. Tutaj porzucam zestaw na rzecz moich rodzicieli którzy powinni do tego czasu dojechać przesiadmy się do mniejszego

auta i kierunek dom. Najprawdopodobniej też przez Węgry. Orientacyjna data powrotu do BB to 29 lub 30 czerwca. Może znajdzie się ktoś chętny na tak rozplanowe wczasy :D.

Aktulany skład wyjazdowy to my z przyczepką i znajomi albo z przyczepą jak zdążą zakupić a jak nie to z namiotem i 3 skład o ile pojedzie to też namiot.

Wstępny szkic wyjazdowy: http://g.co/maps/s2r3b

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Znajomego z Kozaricy. My już też planujemy przyszłoroczny urlop.Prawdopodobnie w tym samym terminie i ta sama, lub podobna trasa.Nie chcemy siedzieć w jednym miejscu ,tylko zrobic objazdowke z małymi postojami dla odnowy sił,.Pozdrawiam irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Znajomego z Kozaricy. My już też planujemy przyszłoroczny urlop.Prawdopodobnie w tym samym terminie i ta sama, lub podobna trasa.Nie chcemy siedzieć w jednym miejscu ,tylko zrobic objazdowke z małymi postojami dla odnowy sił,.Pozdrawiam irek

 

Witam witam :D No to mam nadzieję na spotkanie gdzieś na trasie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rodzice na Stoji do kiedy będą?? bo my 13 lipca wylot na 14 lipca dolot rano :około 10:00 to może nam przytrzymają parcele a tak prawdę mówią 3 parcele.. :)

 

 

 

 

Z nimi to nigdy nic nie wiadomo :bzik: ale jak faktycznie dojadą, bo to też się może zmienić, to przeważnie wakacje dla nich w jednym miejscu to góra 10 dni więc obawiam się że się możecie rozminąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz my Byliśmy z Luksusową i Czasem w tym roku w Orebicu a dokładnie w Viganj - polecamy Kemping

http://www.antony-boy.com/AntonyBoy_Autocamp_Lokacija.php

było Super ale byliśmy koniec czerwca początek lipca, nie było za dużo ludzi i o to nam chodziło. Jedyny minus tego miejsca, że sporo wiało ( miejsce idealne dla "deskarzy" ) ale również idealne na wypady Korcula czy Dubrovnik.

Jechaliśmy 3 dni ale jeden spędziliśmy na kempingu z super basenikami na Słowenii w miejscowości Catez ob savi nie daleko od Zagrzeb.

http://www.terme-catez.si/si/catez/?kat=8 również polecam!!!

Potem spędziliśmy jeszcze jeden tydzien koło Splitu na wyspie Okrug - kemping

http://www.camp-rozac.hr/

ale tutaj już dużo więcej ludków - miejsce oki - w Lipcu ciężko będzie coś tam złapać bo sporo niemców, słoweńców, węgrów.... więc jeżeli ktoś się wybiera niech wcześniej zarezerwuje miejscówkę. Okolica super wypad do Splitu, również miejscowość Trogir jest warta tego aby ją zobaczyć - piękna starówka i port.

Jeżeli macie jakieś pytania piszcie ...

 

p.s. aha byłbym zapomniał polecam Super Restauracje http://www.ostrea.hr/en_lokacija.html - położenie na trasie do Orebic ale również na trasie do Dubrovnika - owoce morza podane na muszlach, świeże ryby super widoki i przystępne ceny naprawdę warto zabrać żonkę będzie zadowolona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jery damy rade - nie pierwszy raz do Cro jedziemy - nigdy nie rezerwujemy (to porażka zresztą pisał Tomekk o tym jak ich potraktowali)

Jedziemy w ciemno nic nas nie ogranicza ani czas ani miejsce. Nie będzie się podobało tu to jedziemy dalej, Będzie zimna Chorwacja jedziemy niżej aż do Grecji.. :)

Tym jest karawaning - ale dzięki za namiary kempingów i doczekaliśmy się choć skrótowej relacji (brak zdjęć kempingu.. :( )

Jery wielkie dzięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jery damy rade - nie pierwszy raz do Cro jedziemy - nigdy nie rezerwujemy (to porażka zresztą pisał Tomekk o tym jak ich potraktowali)

Jedziemy w ciemno nic nas nie ogranicza ani czas ani miejsce. Nie będzie się podobało tu to jedziemy dalej, Będzie zimna Chorwacja jedziemy niżej aż do Grecji.. :)

Tym jest karawaning - ale dzięki za namiary kempingów i doczekaliśmy się choć skrótowej relacji (brak zdjęć kempingu.. :( )

Jery wielkie dzięki..

 

Tak, w szczycie sezonu (koło 20 lipca) rezerwacja upoważniała tylko do wjechania za bramę i poszukania sobie miejsca. Z tego co objechaliśmy z Jackieml kempingi dookoła, które były zdecydowanie mniejsze i tańsze to dla 2 zestawów nie ma problemu z miejscem. Szczerze polecam kemping w Zablace (ok.1,5 km od Solarisa). Jest w lesie sosnowym i jak są wolne miejsca to można tuż nad wodą się rozbić. Minus jest taki, że dla małych dzieci jest tylko wąziutki pasek żwirku, a reszta to wybetonowany brzeg. Jest jeszcze w przeciwną stronę Josenowvo, mały kameralny kemping, ze żwirkową plażą, na którym także były miejsca. Jedyny minus to brama wjazdowa zaraz przy Jadrance, więc chyba nie bardzo jest gdzie z rowerami poszaleć, ale myślę, że warto oblukać. My też wiele razy byliśmy w Cro i na kwaterach i kempingach i jakoś nie możemy się wyleczyć z tego kraju, pomimo tłoku, oraz coraz wyższych cen w sezonie. Jak do tej pory najbardziej jestem zauroczony wyspą Hvar, może dlatego, że dociera promem mniej turystów. Niestety nie znam tam kempingów, bywałem na kwaterach. Na razie moja małżonka nie wyobraża sobie połączenia przyczepy i promu. Aha, kiedyś Jacol opisywał jeszcze wyjazd na wyspę Cres, camp Slatina, był bardzo zadowolony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Pozwolicie że podłącze się do tematu... ;)

Także zamierzamy wybrać się w 2012 do "Cro" ale szukamy cichych i ustronnych miejsc, nad samą wodą.

Luksusy, baseny, betonowe brzegi i dyskoteki nas raczej nie bawią ale miło jak jest schludna umywalnia i woda pitna obok. Szukamy na poły dzikich miejsc. Słyszałem że jest ich trochę

Możecie coś polecić, napisać, opowiedzieć o swoich cichych lub skromnych campingach, podać jakieś namiary, ceny, odnośniki do zdjęć.... itp.?

 

Pozdrawiam

"Burnster"

 

 

 

 

 

 

 

Niedaleko wyspy Murter, pomiędzy miejscowością Drage a Pirować jest taki na wpół dziki kemping Prosika, z własną plażą. Są miejsca przy samym brzegu, są i bardziej oddalone.Z roku na rok właściciel powiększa teren, rozbudował toalety ale niestety nie ma prądu. Tzn. w zeszłym roku nie było, jak będzie za rok to nie wiem. Dla nas to nie problem, parę dni można wytrzymać. Jest to fajne miejsce żeby zatrzymać się w przerwie w podróży i pozwiedzać okolicę. Za szosą jest Park Narodowy Vransko Jezero, ze ścieżkami do spacerów. Cena 15 Eu za zestaw + 2 osoby. Dojazd do kempingu fajny, nigdzie nie zbaczasz z drogi, jest delikatny zjazd z drogi głównej w boczną równolegle biegnącą, tak że jest gdzie stanąć i zobaczyć czy ci odpowiada. Plusem dla nas jest też to, że kemping jest poza miastem czyli nie ma w wodzie tlumów turystów z kwater, tylko mieszkańcy kempingu. Raz tylko byliśmy tam w sezonie, tłoku nie było, a tak zawsze przełom sierpnia i września. Nie jest zbyt widocznie oznakowany, więc można go nie zauważyc. Namiary na kemping 43 50 43.37N 15 37 14.16E . Zdjęcia z zeszłego roku, koniec sierpnia . Trafiliśmy akurat na Bora, noc nieprzespana ze strachu, myślałam, że przyczepa pofrunie, ale prawdziwy horror mieli ci z namiotami. Lepiej nie stawać przy samym brzegu.

 

post-5001-0-12488500-1320515496_thumb.jpgpost-5001-0-03239400-1320515520_thumb.jpgpost-5001-0-28778300-1320515542_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Jakieś 6km.wcześniej są 2 lub 3 kempingi, też poza miastem z własnymi plażami. Nie byliśmy tam, ale polecał je ktoś na forum Cro. Nie wiem jakie są warunki, ale trzeba tam zajrzeć. W każdym bądź razie zdjęcia były obiecujące. My też lubimy właśnie kempingi z takim cichym, domowym klimatem i takich poszukujemy. Nie wiem jak z oznakowaniem, tych kempingów . Namiary na zjazd ( Paradiso, Romantica, Gentile) 43 52 27.89N 15 33 46.88E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.