Skocz do zawartości

Wakacje 2012 Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Już kiedyś było pisane tutaj na forum o tej stronie albo podobnej, i wtedy z tego co pamiętam wyszedł wniosek że oprócz tego co jest tam napisane warto mieć ze sobą paszporty żeby nie tracić czasu i nerwów na granicy w przypadku natknięcia się na niedouczonego służbistę.

 

właśnie piszą tam że DO wystarczy do BiH :hmm: ... kusicie :lol:

 

rok temu przejechałem Serbię i Macedonię na DO (zresztą nie tylko ja), więc teraz jestem cfaniak ... zwłaszcza że jadąc do Dubrownika nie muszę ... jak mnie zawrócą to trudno

na DO już w 2006r. byłem w Cro, inna sparwa że nikt nie sprawdzał dokumentów na granicy :-]

( żona miała paszport ale na panieńskie nazwisko i oficjalnie jechała na DO )

 

ciekawa jak z zieloną kartą, bo np Serbia już nie wymaga, takie info dostałem od agenta ubezp :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciekawa jak z zieloną kartą, bo np Serbia już nie wymaga, takie info dostałem od agenta ubezp :hmm:

 

3 lata temu udało mi się przejechać bez zielonej karty przez Neum, natomiast szwagier który się wybrał w głąb Bośni na zwiedzanie został cofnięty na granicy i musiał zakupić na granicy, a nie była to jakaś super oferta, już nie pamiętam ile ale dość dużo na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu udało mi się przejechać bez zielonej karty przez Neum, natomiast szwagier który się wybrał w głąb Bośni na zwiedzanie został cofnięty na granicy i musiał zakupić na granicy, a nie była to jakaś super oferta, już nie pamiętam ile ale dość dużo na dzień.

 

jest też takie info że tranzytem przez Neum można bez ZK :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... grzebię, szukam, czytam ... jeśli Pag to nie Dubrownik ... szkoda mi chyba dodatkowych dwóch dni w podróży z dzieckiem ...

Spodobał się za to Pag i wczoraj odkryłem Zaton http://zaton.hr/en/beach ... czy tam faktycznie jest tak jak mają na stronce, że piasek, że baseny dla dzieci ... na czerwiec to chyba dobra opcja ? bo w sezonie to pewnie tam szpilki nie wciśniesz !

 

Na dwa tygodnie i dwa dni to dla mnie powinno być optymalne (inspirowane planami Bartka):

- najpierw Buk Węgry,

- później Zaton tydzień,

- następnie PAG Strasko tydzień (wjazd mostem)

- następnie promem na ląd i do domu !

 

To chyba taka optymalna trasa na kryzys paliwowy i 3 letnie dziecko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... grzebię, szukam, czytam ... jeśli Pag to nie Dubrownik ... szkoda mi chyba dodatkowych dwóch dni w podróży z dzieckiem ...

Spodobał się za to Pag i wczoraj odkryłem Zaton http://zaton.hr/en/beach ... czy tam faktycznie jest tak jak mają na stronce, że piasek, że baseny dla dzieci ... na czerwiec to chyba dobra opcja ? bo w sezonie to pewnie tam szpilki nie wciśniesz !

 

Na dwa tygodnie i dwa dni to dla mnie powinno być optymalne (inspirowane planami Bartka):

- najpierw Buk Węgry,

- później Zaton tydzień,

- następnie PAG Strasko tydzień (wjazd mostem)

- następnie promem na ląd i do domu !

 

To chyba taka optymalna trasa na kryzys paliwowy i 3 letnie dziecko ;)

 

z tym zatonem toś poszalał :-] miejsce fajne, ale ceny :pad:

myślę o Pakostane i Camp Kozarica, ew jest tam obok mniejszy kemping za pół ceny :lol:

 

 

mnie to się Rab podoba ;)

http://www.rab-camping.com/autocamp-san-marino/photogallery

tylko promem się boje płynąć :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 czerwca nie są takie straszne te ceny .. a jest wszystkomający ... mi na basenikach zależy bo wiem jaka to z małą wygoda no i gdyby morze było zimne dla niej to mam alternatywę ...

 

Konrad jak zapędzisz się do Dubrovnika to bierz pod uwagę http://www.duprimorje.hr/galerija/category/2-auto-kamp-prapratno znajomy był i zachęcał .. faktycznie zdjęcia plaży fajne !

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mamy zamiar wybrać się gdzieś na Istre w drugiej połowie sierpnia.

zna ktoś jakieś tanie campingi w tej okolicy - nie chodzi mi o żadne wygody typu basen z ciepłą wodą itd. ?!

po prostu żeby się wyspać we własnym namiocie, pozwiedzać i poopalać się! :)

Dzięki za info!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... grzebię, szukam, czytam ... jeśli Pag to nie Dubrownik ... szkoda mi chyba dodatkowych dwóch dni w podróży z dzieckiem ...

Spodobał się za to Pag i wczoraj odkryłem Zaton http://zaton.hr/en/beach ... czy tam faktycznie jest tak jak mają na stronce, że piasek, że baseny dla dzieci ... na czerwiec to chyba dobra opcja ? bo w sezonie to pewnie tam szpilki nie wciśniesz !

 

Na dwa tygodnie i dwa dni to dla mnie powinno być optymalne (inspirowane planami Bartka):

- najpierw Buk Węgry,

- później Zaton tydzień,

- następnie PAG Strasko tydzień (wjazd mostem)

- następnie promem na ląd i do domu !

 

To chyba taka optymalna trasa na kryzys paliwowy i 3 letnie dziecko ;)

 

Byłem w Zatonie raz jakoś pod koniec czerwca i faktycznie kemping super, ale aktualnie poszaleli z cenami, nie wiem jak teraz ale w zeszłym roku płaciło się już za 1,5 roczne dziecko. Kemp Kozarica w Pakostane faktycznie super, nie ma basenów ale klimacik jest fajny, byłem tam dwa lata pod rząd.

 

Jak na drugi tydzień lecisz na Pag na Strasko to daj wtedy jakoś znać SMSem (podeśle Ci na PW telefon) to może się tam spotkamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daria polecam kamping MEDULIN, http://www.eurocampi...ampName=medulin cisza spokój i pozwiedzac jest co. Byłem tam na pierwszej swojej wyprawie w Chr i wspominam ja z sentymentem

Jeśli wam sie nie spodoba to w okolicy jest sporo kempingów więc jest w czym wybierać,

 

 

Witam wszystkich!

Mamy zamiar wybrać się gdzieś na Istre w drugiej połowie sierpnia.

zna ktoś jakieś tanie campingi w tej okolicy - nie chodzi mi o żadne wygody typu basen z ciepłą wodą itd. ?!

po prostu żeby się wyspać we własnym namiocie, pozwiedzać i poopalać się! :)

Dzięki za info!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey hey.. zaczynam planować trasę i tak się zastanawiam nad zmianą starej monotonnej na jakąś inną..

Znalazłem alternatywną

http://maps.google.pl/maps?saddr=A2&daddr=47.170083,15.3322826+to:A9&hl=pl&ll=47.374175,16.062012&spn=0.941165,2.861938&sll=47.12341,15.420685&sspn=0.236407,0.715485&geocode=FaYg2AIdWzP2AA%3BFSPCzwIduvPpACkxG7zEVjBuRzG8c97fF5a4dQ%3BFW8HzQIdHi_rAA&mra=dpe&mrsp=1&sz=11&via=1&t=m&z=9

 

 

 

lecz chyba nie jechałem nigdy nią albo nie pamiętam dlatego nasuwają się mi pytania.

1. Jak wyglądają podjazdy czy bardziej pofałdowana i górzysta niż

http://maps.google.pl/maps?saddr=A2&daddr=47.0995,15.79964+to:A9&hl=pl&sll=47.374175,16.062012&sspn=0.941165,2.861938&geocode=FaYg2AIdWzP2AA%3BFWyuzgIdWBXxACmpXpFq1lZuRzF2lkO33gGVqQ%3BFW8HzQIdHi_rAA&mra=dvme&mrsp=1&sz=9&via=1&t=m&z=9

 

2. Czy tunele na trasie a jest ich sporo są płatne dodatkowo czy wliczone w cene winiety??

3. Jak wygląda sprawa uczęszczania (korki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufolz, a nie chcecie jechać przez Węgry? bliżej, prościej i nie trzeba winiety na Austrię.

Jeżeli chodzi o tą pierwszą którą podałeś, to wydaje mi się że już ją raz z budą zaliczyłem i jedyne co pamiętam to w pewnym momencie strach przed pustką w baku bo na długim odcinku nie było stacji, a żydek ostro wypalał sobie dziurkę w obudowie licznika, ale się udało przed samą granicą ze Słowenią na jakiejś dwudystrybutorowej stacji zatankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pasują Węgry, tylko nie wiem czy lepiej na Bratysławe i potem 86, czy na Budapeszt i M7

w pierwszym przypadku nie płace na H, w drugim na SK :-]

odcinki po A podobne, w pierwszym przez SK jadę A, w drugim przez H

km to wygląda tak - przez SK Austrię - 820km, przez SK i 86 - 720km, przez SK i M7 - 730km

 

patrzę też pod kątem LPG, jadąc przez Węgry "omijam" drogi gaz ;)

tankuje w Bratysławie lub Sahy i następne już w Cro :yes:

 

aaa i z Krk to najlepiej jednak jechać na Chyżne, bo droga na Zwardoń, a potem Żyline chyba dalej mizerna :niewiem:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat od nas najbardziej pasuje droga z BB na Zwardoń - Żylinę - Bratysławę i dalej przez Węgry 86. teraz już przez Bielsko leci się obwodnicą więc droga do Zwardonia nie jest taka zła, nawet odziwo za BB nic już nie kopią jedyni mizerny odcinek to kawałek od Skalite do Cadcy a reszta do Żyliny to już normalna tranzytowa droga dla TIRów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.