Skocz do zawartości

LEGALNE , FREE , kamperowanie w lasach Polski .


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

A co (ponownie zapytam) jak google będą chcieli kasę za zapełniona mapkę ? Oni czystą dadzą do dyspozycji ale jeśli będzie miała już jakąs wartość to mogą wyciągnąć łapkę , co wtedy ?

 

A co jak ja czy Piotrek będziemy chcieli kasę za zapełnioną mapkę grinser006.gif, albo zapełnione postami forum hehe(1).gif.

 

Czyli mapa googla odpada? Bo nie bardzo rozumiem jak chcesz ominąć to ryzyko z kasą niewiem.gif ?

 

Ktoś link dostaje - ale nie dostaje go za darmo skromny.gif. Co rok czyścisz starą mapę i zakładasz nową ze starymi miejscami. Potrzebny jest nowy link. Żeby dostać nowy link musisz wpisać kolejne miejsce. No i tak co roku palacz.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ...tego nie będzie aż tyle by przy wprawnych rączkach nie odbudować wszystkiego przez jedną noc .... bardziej wierzę w kontynuację dobrych wibracji i kontynuowania "projektu" przez AD K .pl niż jakiegoś narwańca w googlach . Dlatego ( i przy ryzyku kłopotów) proponuję na mapce googli umieścić tylko punkt z numerem a całą resztę do odpowiedniego działu z katalogami rejonów turystycznych . Rozdzielenie informacji na dwa serwery to dobry plan.

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ...tego nie będzie aż tyle by przy wprawnych rączkach nie odbudować wszystkiego przez jedną noc .... bardziej wierzę w kontynuację dobrych wibracji i kontynuowania "projektu" przez AD K .pl niż jakiegoś narwańca w googlach . Dlatego ( i przy ryzyku kłopotów) proponuję na mapce googli umieścić tylko punkt z numerem a całą resztę do odpowiedniego działu z katalogami rejonów turystycznych .

 

 

A czy warto wchodzić aż w konszachty z google?? Nie wystarczy GE i pliki kmz?

 

 

Jeśli nie ogarniam tematu to proszę o wybaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tomii a co będzie jak google zażyczą sobie kasy za zapełniona mapkę ? kiedyś oczywiście

 

Nie takie oczywiste bo zgodnie z licencją Google Maps do 10tys wejść dziennie jest gratis (nawet komercyjnie) analizowałem mapkę na stronie firmowej i wyszło że raczej nie zapłacę a jak będzie 10tys dżinnie wejść to pewnie będzie też kasa na zapłacenie :-)

 

kmz to plik od google earth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to trochę przekombinowane. Można ułatwić i uprościć wybór wykorzystując prosty arkusz *.xls. Tam dokonujemy wstępnej selekcji miejsca. Filtrujemy atrakcje które Nas interesują. Kolumny można rozbudowywać bez ograniczeń. Po wybraniu odpowiedniego miejsca klikamy na link i oglądamy szczegóły. Nie umiem wstawić pliku więc Wam nie pokarzę o co chodzi, ale mam nadzieję że rozumiecie.

 

 

Pozdrawiam,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jak dla mnie to trochę przekombinowane. Można ułatwić i uprościć wybór wykorzystując prosty arkusz *.xls. Tam dokonujemy wstępnej selekcji miejsca. Filtrujemy atrakcje które Nas interesują. Kolumny można rozbudowywać bez ograniczeń. Po wybraniu odpowiedniego miejsca klikamy na link i oglądamy szczegóły. Nie umiem wstawić pliku więc Wam nie pokarzę o co chodzi, ale mam nadzieję że rozumiecie.

 

 

Pozdrawiam,

W.

 

Tu masz inny temat, też w arkuszach. Powstał dużo, dużo wcześniej niż aktualna baza kempingów. No i co z tego skoro prawie nikt tam nic nie aktualizował. Były nawet specjalne formularze do wprowadzania danych.

 

http://forum.karawan...egi-przelotowe/

 

Z braku szerszego zainteresowania projekt poszedł się paść.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to trochę przekombinowane. Można ułatwić i uprościć wybór ...

Pozdrawiam,

W.

Przepraszam ale co dla jednego jest proste to dla innego może być trudne . Wyskoczyłem z propozycją opierając się tylko i wyłącznie na tym co potrafię na dziś i teraz. . Uważam , ze to wystarczy bym dał radę , chętnych do pomocy zapraszam ale nie mam powodów ani chęci by przy okazji zmieniać swoja koncepcję pracy . Przepraszam ale ja za stary już jestem na przesadzanie samego siebie , zwyczajnie mi się nie chce . Nic nie stoi na przeszkodzie by każdy z chętnych opracował swoje sposoby , wcielił je w życie i pokazał światu , wtedy lud wybierze co mu pasuje i gorsze "projekty" odpadną. życie ...z tym się nie walczy i nikt nie ma wyłączności na najlepsze pomysły ale każdy wie na co go stać w danej chwili i co chce zrobić DLA INNYCH bo przecież nie dla siebie ...

 

Zdaję sobie sprawę , że AD trawi temat , może trudny , może ryzykowny a może wg Nich niepotrzebny ... wszystkie warianty są lub mogą byc prawdziwe . Nie ponaglam bo to nie piekarnia , nie przypali się ...... Ja ze swej strony juz robię mapkę , nanoszę swoje punkty i przygotowuję wpisy do katalogu , jeśli klamka zapadnie to będzie dla wszystkich a jeśli nie to co ja mogę .... zostawię sobie , można powiedzieć w ramach treningu .

 

 

 

Prosiłem wczoraj o podawanie propozycji obszarów turystycznych i co ?

 

I nic .....

 

ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w latach 70. a nawet częściowo do 1993 r. sporo spędzałem czasu na "dziko"- z przyczepą N126E a potem HOBBY 370 de luxe. Piękne czasy, nikt nie ganiał nas ani z Mazur,gór i wybrzeża. Sporadycznie dało się gajowemu flaszkę lub puszkę piwa i parę tygodni z głowy. Potem zrobiło się pod górkę, przeganianie i wręcz szczucie. I komu to przeszkadzało. Pomysł dobry - ciekawy jestem jak wypali, bo już od prawie od 20 lat nie korzystam z tej formy wypoczynku. Czy jeszcze są takie "dziewicze" tereny? Pozdrawiam. E.T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NINED są jeszcze dziewicze tereny :ok: i jakoś specjalnie też nikt nie ściga :-] Tylko właśnie trzeba znaleść dobre miejsca i temu ma służyć ten temat :ok: Jest naprawde spora grupa osób która tak wyjeżdza, potwierdza to kilka załóg spotkanych w zeszłym sezonie :-]

 

 

 

 

...

Lista : ( proszę kopiować i dopisywać) może zaproponować połączenie czegoś z czymś .....

 

1 Kaszuby

 

2 Warmia

 

3 Mazury

 

4 Pojezierze Drawsko -pomorskie

 

5 ?

 

....

 

 

5 Pojezierze Wielkopolskie

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jednak województwa nie są bardziej czytelne , i nie bedzie problemu bo na wszystkich mapach podział jest identyczny niewiem.gif , jak chce jechac w okolice np Czaplinka to sprawdzam że zachodniopomorskie i szukam a tak niewiem.gifniewiem.gif ale zacznijmy a potem będą korekty 270635636-JUMP2.gifpozdrawiiam Marcin-Luksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za podziałem na województwa, wpisywanie pojezierzy, przedgórzy, gór, nizin i t.d. wg mnie trochę zamiesza w szukaniu miejsc.

Edytowane przez Kocer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za podziałem na województwa, wpisywanie pojezierzy, przedgórzy, gór, nizin i t.d. wg mnie trochę zamiesza w szukaniu miejsc.

 

 

 

dokładnie a region turystyczny też może się pojawić jako możliwość wyboru .... chyba :) bo jak nazwać rejon Łodzi ??? np: Zalew Sulejowski i jego okolice ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forsujecie ostro te województwa to prosze mała symulacja :

Na mapie google nie ma widocznych województw , więc patrząc na punkt nr 025 gdzie będziecie go szukać w katalogu ? Pod jakim poddziałem w katalogu ?

 

 

 

Gdyby na mapie nanieść punkt 025 K i 034 K to mimo tego że są w dwóch województwach , byście szukali w jednym katalogu K= Kaszuby .

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.