Skocz do zawartości

LEGALNE , FREE , kamperowanie w lasach Polski .


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

Modowie Cię Kogut zamordują, bo kupę roboty dostaną na plecy, ale z drugiej strony powiem, że bardziej w tym temacie nie znam odpowiedniejszego forum. Pomogę jak mogę, ale na skyptach się nie znam......

Kogut Ty jako Ojciec- założyciel bierz moją osobę, dziel i rządź. Jestem do dyspozycji.

 

Pozdrawiam,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również uważam, że taki temat, dział jest potrzebny, najlepiej z mapką i opisem, pięknych miejsc jest wiele - ale jak to wszystko samemu znaleźć ?

 

można by tylko delikatnie bardzo ograniczyć dostęp - dla nie zalogowanych, ewentualnie minimum 10 postów lub np staż na forum - miesiąc - i powinno być ok.

 

zabawa typu - ktoś wie gdzie to miejsce, Ty do niego dzwonisz, on nie wie kto Ty jesteś i jest lipa bo mało kto skorzysta, a zanim potencjalny nowy osobnik pozna lokalizację - dawno się zniechęci.

 

ja też chętnie pojadę na dziko - szczególnie w więcej niż 1 załoga - niby :zlo: mam już :] ale czy zdąży się użyć ? a po za tym trzymając :zlo: pod poduszką - prędzej sam się zastrzelę przez sen :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest to, co Koguty lubią najbardziej.

Nowy jestem, więc nie chcę się wymądrzać, ale mało jest chwil równie przyjemnych jak powyżej opisane przez Adama "proste czynności" Na nowo odkrytym miejscu.

 

Jeśli sprawiają Ci przyjemność te same proste czynności, co nam, to nie jesteś Nowy. Pewnie już trochę widziałeś, więc zapraszamy do dyskusji :thank:

 

ja też chętnie pojadę na dziko - szczególnie w więcej niż 1 załoga - niby :zlo: mam już :] ale czy zdąży się użyć ? a po za tym trzymając :zlo: pod poduszką - prędzej sam się zastrzelę przez sen :]

No to ochronę już mamy. Mam tylko nadzieję, że nie wczuwasz się jak pewien znany detektyw - nie detektyw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne Panowie temat super i warty rozwijania i działania ... tylko ja mam troche zapał ostudzony po tym jak ruszyłem ten tamat dwa lata temu ... do tej pory na palcach jednej ręki można by policzyć osoby które się realnie zainteresowały tematem i wyjazdem ... a zaczepek i dosrywanek było sporo ... mnie to nie zniechęciło i jeździłem sobie na dziko i nadal robił to będę i propagował ten sposób wyjazdów ... Nie róbmy tylko od razu wielkiego buuumu przewrotu itp ... po troszeczku powolutku i będzie ok :ok: wystarczy narazie mała mapka kącik itp :-]

 

 

 

Kogut nie żebym się czepiał ale ... rok temu byłeś modem ... teraz tu chcesz i ... za rok znikniesz a "bałagan" zostanie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modowie Cię Kogut zamordują, bo kupę roboty dostaną na plecy,,W.

 

 

 

Dzięki , razem damy radę to obskoczyć ...... a co do modów ..... jeszcze raz powtórzę swoje słowa , nie będą mieli żadnej roboty bo my to obskoczymy ... będą sie tylko przyglądali , pilnowali tego co do tej pory by cedzić wyskoki niewyspanych ... potrzebujemy tylko trochę miejsca i narzędzia , małe szkolenie i lecimy z tematem .... już teraz mogę wkleić z 20 takich miejsc , więc jak tylko te obskoczę to juz sie nauczę . Chciałbym nie decydować sam , nie pracować sam , nie odpowiadać na PW z zapytaniami sam . Pieniędzy też za to nie chcę . Jak któryś z Modów poświęci dla naszej sprawy godzinkę ( wszystko razem ) to będziemy chyba wszyscy wdzięczni ... :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem z namiotem, teraz jeżdżę z przyczepą. Nie interesują mnie wyjazdy na piękne kampingi bo tam jest nudno. Uważam, że nie ma nic fajniejszego jak wstać rano, wyjść z przyczepy, zapalić papierosa a tu grupka sarenek się przygląda. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, a po prostu się boi jednym zestawem jechać, jak tylko spłynie śnieg to znów wyruszamy z moimi dzieciakami na semi survivalową wyprawę (dwudniową) gdzie śpimy w budzie, a cały dzień chodzimy po lesie, wspinamy się po "stromych" zboczach (jakieś 45-50stopni) asekurowani liną zapiętą własnoręcznie za drzewo. Plecaki obowiązkowe. Co włożysz to masz. Jak zapomnisz to nie masz. Mycie nieobowiązkowe, obowiązkowy jest tylko porządek dookoła. Do cepki wracamy zawsze po zmroku (taki hardcore'owy epizodzik z pobytu). Najlepsze że wszystko w okolicy 50-70km od Krakowa. Dzieci w wieku 3, 11, 12 lat i oczywiście Nasz pies. Dziki wypad jest zawsze niepowtarzalny, zawsze coś jest innego, zawsze jest fajnie. Jutro przyjeżdża mój panel solarny, więc cepka samowystarczalna będzie.

 

 

 

Pozdrawiam,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

 

 

Kogut nie żebym się czepiał ale ... rok temu byłeś modem ... teraz tu chcesz i ... za rok znikniesz a "bałagan" zostanie :niewiem:

 

 

upssssssssss ...drażliwy temat i na bank nie na ten czas ..... i miejsce .

 

Mogę Ciebie uspokoić , firma istnieje i ma się zdrowo , nie ma ludzi niezastąpionych , więc i po mnie przyszedł ktoś i jeszcze lepiej pewnie sprząta bo tak ja pojmuje funkcję moderatorską .... nie przesadzanie dorosłych drzew .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogut myślę ,że z Twoim zapałem , pomocą Kitka i paru innych osób temat się szybko rozwinie. :google:

 

Wierzę, że administracja znajdzie chwilę czasu, może między zmianą pieluch :pad: ,by Ci pomóc. Tomii to naprawdę fajny pomysł.:brawo:

 

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super.... sorki , że na PW nie pytam ale to nie tylko moja inicjatywa jak widzę , więc i pytania mogą być kiepskie albo nie wszystkie .

 

Kogut coś takiego jak obecna baza kempingów zajęło 2 miesiące Piotrka kombinowania zlosnik.gif, a zainteresowanie było by przez 2 pierwsze tygodnie. Zobacz na katalog kempingów - miejsc mało nie jest, ale dyskusji dotyczących miejsc, niestety niewiele.

 

Co ja mogę zaproponować hmm.gif, co byśmy my niewiele mieli roboty, a Wam całą sprawę ułatwić.

Najłatwiej było by gdybyś utworzył mapę takich miejsc przy pomocy google maps. Oczywiście w opcjach zastrzeżesz że ma być to mapa zastrzeżona (czyli dostęp do mapy mają tylko osoby którym podasz link do mapy). W opisie miejsca w google możesz umieścić wszystko. Zdjęcia, film z youtuba, czy nawet wstawić link do konkretnego postu gdzie są zdjęcia tego miejsca. To komu wysyłasz link do mapy i czy wysyłasz, i jak wysyłasz to już Twoja decyzja. Potrzebne jest nam tylko miejsce w którym ludki przedstawiają te "dzikie" miejsca, oraz komentują je. Czyli wystarczy jeden kącik - z podwieszanym tematem zgłaszanie miejsc. Reszta tematów to założone przez Ciebie tematy odpowiednio zatytułowane w logiczny sposób (np. w tytule, nr porządkowy miejsca, województwo, inne ważne kryteria - las, woda, ect.). Wyszukiwarka forumowa pozwala np. wtedy znaleźć Ci wszystkie miejsca z danego województwa czy wszystkie miejsca w lesie.

Minus taki że dostęp do forum gdzie komentowane są dane miejsca mają wszyscy. Jeśli jednak by pilnować porządku, tak aby opis dojazdu znajdował się tylko w googlowej mapie to w sumie nic nie grozi.

 

Co Wy na to? Oczywiście można to rozwiązać inaczej - bardziej chodzi o to że dostęp do danego forum możemy dać grupie. Przynależność do grupy ( z tego co pamiętam) może robić tylko admin. Ja zbyt dużo czasu na forum ostatnio nie spędzam, a będzie jeszcze gorzej. Piotrek tez ma mniej czasu niż kiedyś. Więc tak tego nie rozwiążemy. Zakładanie 3 działów w którym będzie wiało pustkami, czy będzie jeden link do mapy jest nie w naszym stylu skromny.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii !!!

 

Nieprawdą jest, że baza kempingów nie wzbudza zainteresowania.

 

Ona jest i bardzo dobrze, że jest. I zawsze mam możliwość odwołania się do niej.

 

Myślę, że z bazą dzikich miejsc będzie podobnie. Są to informacje z których użytek robi się w przypadku potrzeby a nie na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii ........... z mapką masz pewnie rację , już stworzyłem testowo cos takiego http://g.co/maps/cvx8t ( miejsce 001 może być jawne albo i nie i wtedy znaczek będzie na środku jeziorka ale jeśli google już odznaczają je jako miejsce kempingowe to nie ma czego chować ) teraz potrzebny jest jeszcze katalog i tego nie przeskoczę , musi być zamknięty i uzupełniany przez upoważnionych .... propozycje miejsc moga być nadawane nawet i w tym temacie jak wolisz , a gdzie wg Ciebie umieścić ten link z mapką by był czytelny .... Katalog trzeba podzielić na rejony turystyczne , nie województwa czy strony świata . Na przykładzie Kaszub , są w pomorskim i kujawsko-pomorskim .

Już teraz proponuję wszystkim zgłaszanie takich rejonów , nazwanie ich ....

 

Lista : ( proszę kopiować i dopisywać) może zaproponować połączenie czegoś z czymś .....

 

1 Kaszuby

 

2 Warmia

 

3 Mazury

 

4 Pojezierze Drawsko -pomorskie

 

5 ?

 

Tomii a co będzie jak google zażyczą sobie kasy za zapełniona mapkę ? kiedyś oczywiście

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii !!!

 

Nieprawdą jest, że baza kempingów nie wzbudza zainteresowania.

 

Ona jest i bardzo dobrze, że jest. I zawsze mam możliwość odwołania się do niej.

 

Marmur z ręką na sercu mi odpowiedź: dodałeś lub skomentowałeś jakiś kemping w katalogu?

 

Tomii ........... z mapką masz pewnie rację , już stworzyłem testowo cos takiego http://g.co/maps/cvx8t ( miejsce 001 może być jawne albo i nie i wtedy znaczek będzie na środku jeziorka ale jeśli google już odznaczają je jako miejsce kempingowe to nie ma czego chować ) teraz potrzebny jest jeszcze katalog i tego nie przeskoczę , musi być zamknięty i uzupełniany przez upoważnionych .... propozycje miejsc moga być nadawane nawet i w tym temacie jak wolisz , a gdzie wg Ciebie umieścić ten link z mapką by był czytelny .... Katalog trzeba podzielić na rejony turystyczne , nie województwa czy strony świata . Na przykładzie Kaszub , są w pomorskim i kujawsko-pomorskim .

Już teraz proponuję wszystkim zgłaszanie takich rejonów , nazwanie ich ....

 

Hmm wydaje mi się że się nie zrozumieliśmy. Możesz stworzyć mapę zastrzeżoną - ona Ci robi za katalog zamknięty i uzupełniany prze upoważnionych. Strzeżesz dostępu do katalogu w ten sposób że po link do mapy zgłaszają się ludzie do Ciebie poprzez PW. Linku do mapy nie umieszczasz na forum zlosnik.gif. Na forum w specjalnie utworzonym dziale zakładasz nowy temat dla każdego miejsca - tak żeby można było dodać opinię o tym miejscu. Myślę że nie będzie problemu aby w tym specjalnie utworzonym dziale ustawić uprawnienia tak abyś tylko Ty mógł zakładać nowe tematy. Każde miejsce to nowy temat - mogą tam być zdjęcia, ale nie zamieszczamy dokładnej lokalizacji czy opisu dojazdu. Opis dojazdu mamy tylko w zastrzeżonej mapie. Robisz proste założenie - aby zdobyć dostęp do mapy musisz zgłosić do niej nowe miejsce zlosnik.gif - wiadomo zawsze coś za coś. Proste i myślę że spokojnie może spełnić swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog trzeba podzielić na rejony turystyczne , nie województwa czy strony świata . Na przykładzie Kaszub , są w pomorskim i kujawsko-pomorskim .

Już teraz proponuję wszystkim zgłaszanie takich rejonów , nazwanie ich ....

 

Lista : ( proszę kopiować i dopisywać) może zaproponować połączenie czegoś z czymś .....

 

 

Kogut, a nie bardziej czytelny będzie taki podział? :

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mapę można zrobić i trzeba zastrzeżoną , tak jak jest teraz z tym miejscem testowym tylko jaki sens ? Będzie jeden link do ciągle aktualizowanej mapy , jak ktoś raz dostanie to będzie miał na zawsze , na jednej mapie są czy będą wszystkie punkty ....

Najważniejsze w planowaniu wyjazdu jest zorientowanie się w temacie lokalizacji miejsc , dokładne namiary trzeba schować ale orientacyjna lokalizacja jest potrzebna w planowaniu a nic tak nie pomoże każdemu jak spojrzenie na mapę z punktami .... mam 100 zł na paliwo i starczy mi kasy i czasu na taki promień a w nim widze aż trzy miejsca .... tyle , że musze je najpierw zobaczyć na tej "flagowej" mapie miejscówek ... Zastrzeżony dostęp do mapki jest tylko dla tych internautów , którzy są zalogowani na K.pl - można to tak ustawić by dział był jawny albo i nie dla gości .... ale jawna mapka to podstawa . Tak myślę ale może się myle ? A co (ponownie zapytam) jak google będą chcieli kasę za zapełniona mapkę ? Oni czystą dadzą do dyspozycji ale jeśli będzie miała już jakąs wartość to mogą wyciągnąć łapkę , co wtedy ?

 

z tym nowym tematem do każdego miejsca to bym nie przesadzał , po co 300 nowych tematów ? Nie lepiej 10 rejonów (tematów ) z miejscami w tych rejonach ? W temacie otwartym można by dyskutować , chwalić albo krytykować jakieś miejsce tak jak w np , wyszukiwaniu atrakcji na allegro ...

 

Kogut, a nie bardziej czytelny będzie taki podział? :

 

no właśnie ... na przykładzie Kaszub ... ludzie będą chcieli na kaszuby i będą musieli szukać w katalogu "pomorskie" i kujawsko-pomorskie ..... a tak poszuka w Kaszubach i ma punkty z fotek , patrzy na mapkę z numerkami i wie juz wszystko ...... w realu nie ma linii oddzielających województwa .

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur z ręką na sercu mi odpowiedź: dodałeś lub skomentowałeś jakiś kemping w katalogu?

 

 

 

 

 

Więc z ręką na sercu oświadczam, że jeden z nich skomentowałem a większość przeglądnąłem.

 

 

Nie mam wielu doświadczeń z krajowymi kempingami i mógłbym dodać co najwyżej dwie pozycje.

 

Ale.............. po ubiegłorocznych wojażach w relacji z tej podróży podałem kilkanaście miejsc gdzie można się zatrzymać wraz z ich skromnym opisem i precyzyjnymi namiarami GPS. I mam szczerą nadzieję, że komuś się to przyda.

 

Vide http://forum.karawaning.pl/topic/8394-9-krajow-w-6-tygodni/page__view__findpost__p__247554

 

 

Nie zraża mnie fakt, że jest małe zainteresowanie tematem. Wiem jakich wiadomości szukałem planując wyjazd. Wiem, że część z tych informacji znalazłem na forum i wiem, że ktoś z informacji które zamieściłem skorzysta.

Edytowane przez marmur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.