Skocz do zawartości

LEGALNE , FREE , kamperowanie w lasach Polski .


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

może lepiej w "nasze pasje" :-] też jest widoczne dopiero po zalogowaniu :niewiem:

Belegdzie - byle google nie mogły skanować ;)

Ja bym wolał żeby jednak takie miejsca nie były podane na tacy bo zaraz się zrobią z nich tłoczne śmietniska :oslabiony:

 

Też jestem tego zdania. Ale tak jak Tomii pisze: dopóki Kogut ma w podpisie link do mapki, przeniesienie wątku nic nie da ;)

Czekamy co powie Kogut jak od Ivonki przyjdzie ;)

 

Kornak - ja to widzę tak: na forum K.pl są ludzie zainteresowani turystyką. I dla mnie już wystarczy taka weryfikacja. Wystarczy się zarejestrować, zalogować, żeby mieć dostęp do bazy fajnych miejsc, gdzie choćby jadąc z dziećmi przelotem można podjechać, stanąć i wypocząć w spokoju.

 

Natomiast jest pewna grupa ludzi w naszym społeczeństwie, która ma ochotę jechać na zajebistą imprezę do lasu, na łąkę, za miasto albo gdziekolwiek indziej.

Zostawić bajzel po sobie, syf i obsrane miejsce... /słownictwo dosadnio-wulgarne celowe/

Jeśli taka osoba, być może całkiem przypadkiem, trafi na listę tych 'naszych', fajnych miejsc, to już z paroma tymi miejscami w okolicy możemy się pożegnać, jako miejscami fajnymi. Szkoda by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie dostępu tylko dla użytkowników forum, to niestety nie rozwiąże problemu. Jakie warunki musicie spełnić, żeby zostać użytkownikiem? Trzeba wypełnić parę pól. Każdy, kto ma ochotę znaleźć takie miejsce zrobi to w kilka sekund. Ilu jest użytkowników na forum, którzy założyli konto i nigdy się nie odezwali? Skąd wiecie kim oni są i czego szukają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie , nie wracajmy proszę do punktu wyjścia bo będziemy bić pianę następne dni ...

 

 

Proponuję stworzyć dział z ograniczeniem dostępu , np . nie wystarczy się zalogować na K.pl by dostać na tacy . Trzeba być na K.pl ( np . miesiąc ) , trzeba napisać na K.pl przynajmniej kilka postów ( np . 10 ) , trzeba może jeszcze coś . Decyzja AD jak ograniczyć i czy ograniczyć . Osobiście wsadziłem ze 30 miejsc i nie jestem do nich przywiązany na tyle by je chronić przed ludzmi o podobnej pasji i zainteresowaniach . Coś tam sobie zostawiłem ale tylko dlatego , że nie ja je znalazłem i głupio je ogłaszać jako swoje jak nie są moje , "darczyńca" mógłby mieć do mnie żale , więc szkoda zadzierać :skromny:

 

 

Teraz dalej i są to tylko moje propozycje , takie w których wiem , że potrafię i chcę działać .

 

Dział "FREE" ( nazwa robocza i przykładowa) powinien być zamknięty .

 

Post przewodni (pierwszy ) powinien zawierać wyjaśnienia co do idei jak i sposoby uczestnictwa wszystkich chętnych w tworzeniu mapy naszych dzikich miejsc .

 

Powinien zawierać odnośnik do mapy jak i przykładową instrukcję korzystanie z niej .

 

Pierwszy post zawierałby już opis i zdjęcia pierwszego miejsca z mapy ( 001) .

 

Każdy następny post w temacie powinien odpowiadać kolejnemu miejscu z mapy czyli numer postu = numerowi z mapy . Taki system ułatwi odnalezienie miejsca które nas interesuje .

 

Post odnoszący się do konkretnego miejsca powinien zawierać w sobie :

 

Lokalizacja

Dojazd

Media

inne

 

fotografie .

 

 

 

Proponuję by na początek jedna osoba zajmowała się wpisami do działu FREE , na ochotnika zgłaszam się . Nowe miejsca dostaję od Was na PW , odnajduję w informacjach w innych publikacjach internetowych , sposoby są różne . Ważne jest by naniesienie miejsca na mapę z nadaniem numerku pociągnęło za sobą wpis do katalogu czyli działu FREE .... tylko tak można się ustrzec od zamieszania i tak można zachować jakiś minimalny standard wpisywanych miejscówek . Informacja musi być pełna bo inaczej punkcik na mapie niewiele mówi ( tak jest teraz bez dostępnego katalogu) . Punkt nie daje informacji o trudności dojazdu , warunkach , itp.

 

 

 

Tomii napisał :

 

"Czekam na wypowiedź Koguta - bo po jego podpisie odnoszę wrażenie że zależy mu na rozgłosie zlosnik.gif."

 

 

 

Chętnie skorzystam z podobnego rozgłosu innych jeśli w swoim podpisie dadzą mi to czego szukam . Tomii , jeśli tak to odbierasz to ja na to nic nie mogę poradzić , co bym nie napisał to będzie kokieteria . Robię swoje , tak jak potrafię , dzielę się z innymi tym co może się im przydać czerpiąc zadowolenie z tego , że oprócz gapienia się w ekran coś jeszcze innego da się zrobić .

 

Może starczy bo jeszcze mi bana dacie :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka zasada? : opis i konkretne dane miejsc udostępnia Kogut, a jedynym warunkiem dostępu do danych jest dodanie coś od siebie do listy? Przecież, jeśli interesuje nas ta konkretna forma wyjazdów, to znamy też coś w swoim otoczeniu, a jak nie znamy, to ruszmy tyłki i poszukajmy. Ja, np nie dodałem jeszcze żadnej miejscówki ( opracowuję temat, szukam fotek i t p.) i nie mogę wymagać, żeby inni podali mi na tacy swoje. Jak włożę trochę pracy i coś dodam, to coś w zamian dostanę. Chyba proste.

 

Co Wy na to?

 

PS A co do podpisu Adama, to czemu ma nie reklamować tego tematu? Ile osób śledzących niezwykle popularny wątek Ivony już tu trafiło? Chyba o to chodzi? Już na CT nam zazdroszczą, a to jest chyba Tomii lekki powód do dumy?

Edytowane przez Kocer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka zasada? : opis i konkretne dane miejsc udostępnia Kogut, a jedynym warunkiem dostępu do danych jest dodanie coś od siebie do listy?

 

 

 

to bardzo pogmatwa i jest nierealne , Kogut nie ma i nie chce mieć możliwości dawania dostępu kogokolwiek do czegokolwiek , nie ja tu jestem AD a to jest ICH robota . Jeśli AD miałoby się zajmować dawaniem dostępu na podstawie dodanego punktu na mapie to ja dostanę bana za sam pomysł i zawracanie d.... . Do prowadzenia mapki i katalogu nie potrzebuję angażowania AD , nawet mi to przez myśl nie przeszło . Nikogo niczym nie chcę obarczać , tym bardziej decyzjami o dostępach ....uff .:swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już wspominałem o tym miejscu

 

Czarlina koło Kościerzyny. GPS: 54.018663,17.908616

 

Miejsca biwakowania w lesie, blisko do jeziora, możliwość wypozyczenia kajaków. Sanitariaty (jak w PRL-u), prąd

 

za 30 zł. A przedewszystkim cisza:))

 

W zeszłym roku z 4 razy tam byłem a jak tylko odpowiedania pogoda się zacznie ruszam tam z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS A co do podpisu Adama, to czemu ma nie reklamować tego tematu? Ile osób śledzących niezwykle popularny wątek Ivony już tu trafiło? Chyba o to chodzi? Już na CT nam zazdroszczą, a to jest chyba Tomii lekki powód do dumy?

 

 

 

Duma nie duma ...tam też mają swoje fajne tematy ale w sprawie podpisu to wielu by mogło mieć taki podpis tyle , że na końcu nie odnośnik do mapki ale do całego działu FREE ....wtedy cała akcyjka będzie miała dobrą reklamę i trafi do wielu na forum ....

 

Kiedyś już wspominałem o tym miejscu

 

Czarlina koło Kościerzyny. GPS: 54.018663,17.908616

 

Miejsca biwakowania w lesie, blisko do jeziora, możliwość wypozyczenia kajaków. Sanitariaty (jak w PRL-u), prąd

 

za 30 zł. A przedewszystkim cisza:))

 

W zeszłym roku z 4 razy tam byłem a jak tylko odpowiedania pogoda się zacznie ruszam tam z powrotem.

 

 

łukasz , na PW bym prosił jakieś fotki jak masz i chętnie dodam . Jak już się obrobię ze wszystkimi zaległościami a jest już tego sporo ( 43 miejsca ) to przelecę ten temat od początku i wycedzę wszystkie propozycje ...spokojnie , nic nie zginie , tylko proszę o kpl info z fotkami na PW najlepiej ....:dzieki: :dzieki: :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie skorzystam z podobnego rozgłosu innych jeśli w swoim podpisie dadzą mi to czego szukam . Tomii , jeśli tak to odbierasz to ja na to nic nie mogę poradzić , co bym nie napisał to będzie kokieteria . Robię swoje , tak jak potrafię , dzielę się z innymi tym co może się im przydać czerpiąc zadowolenie z tego , że oprócz gapienia się w ekran coś jeszcze innego da się zrobić .

 

Może starczy bo jeszcze mi bana dacie :pad:

 

Dalej się nie rozumiemy skromny.gif. Jedni chcą żebym ukrył miejsca które Ty Koguciku masz w swojej mapie. Jak mogę ukryć mapę którą Kogucik ma w podpisie zlosnik.gif? Musiał bym zmienić podpis Kogucika skromny.gif a jego podpis to jego sprawa, jego mapa, jego chęć dzielenia się. Nie moja broszka (póki to kogoś nie obraża) żeby to ukrywać.

 

 

 

 

PS A co do podpisu Adama, to czemu ma nie reklamować tego tematu? Ile osób śledzących niezwykle popularny wątek Ivony już tu trafiło? Chyba o to chodzi? Już na CT nam zazdroszczą, a to jest chyba Tomii lekki powód do dumy?

 

Nie nakręcaj atmosfery że CT to konkurencja zlosnik.gif. Nie mam nic do tego że Adam reklamuje swój wątek i swoją mapę. Jednak inni aktywni w temacie wątku miejsc za FREE chcą aby wątek nie był dostępny dla "ogółu". Nie ma sensu nie udostępniać wątku dla ogółu jak i tak mapa w której wiadomo o co chodzi z podpisu Koguta będzie dostępna dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przykrością stwierdzam , że widzę brak chęci ze strony AD ... trudno . Nie będziemy się przecież kolejne dni spierać co ma być w podpisie , kiedy i jak .... a jeśli do tego dochodzą jeszcze zdrobnienia mojego NIcku to ja to odczytałem , pewnie zgodnie z zamierzeniem .... karawana jedzie dalej ...:dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przykrością stwierdzam , że widzę brak chęci ze strony AD ... trudno . Nie będziemy się przecież kolejne dni spierać co ma być w podpisie , kiedy i jak .... a jeśli do tego dochodzą jeszcze zdrobnienia mojego NIcku to ja to odczytałem , pewnie zgodnie z zamierzeniem .... karawana jedzie dalej ...:dzieki:

 

Z przykrością stwierdzam że nie jesteś w stanie mnie zrozumieć i widzę brak chęci zrozumienia mnie. Trudno ... Twoich zamierzeń również nie znam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością stwierdzam że nie jesteś w stanie mnie zrozumieć i widzę brak chęci zrozumienia mnie. Trudno ... Twoich zamierzeń również nie znam zlosnik.gif

 

Moje zamierzenia nie są tajemnicą , kilka razy już o nich pisałem , proszę sobie poczytać .

 

Tomii: "

 

Jedni chcą żebym ukrył miejsca które Ty Koguciku masz w swojej mapie."

 

 

 

Jacy jedni ? Wszystkie miejsca na mapie są naniesione z woli i za wiedzą dających "punkt" , każdy wie , że mapka na dziś jest ogólnie dostępna i mimo to dają punkty dzieląc się nimi . Nie ma żadnych "jednych" ....... Ci "jedni" nie dają swoich miejsc i mają do tego prawo ale nic im do moich miejsc , i tych co dają bo chcą ...... jeśli ci "jedni" mają aż takie przebicie to dziś kolejny dzień nauki , mojej nauki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.karawaning.pl/topic/9364-legalne-free-kamperowanie-w-lasach-polski/page__view__findpost__p__255990

Przenieś Tomku tylko temat by był widoczny po zalogowaniu :blagac:

a Kogut może zamiast mieć odnośnik w podpisie niech edytuje go do pierwszego postu w tym temacie :-]

i na razie to starczy ... ważne że temat żyje i jako takie zainteresowanie jest :ok:

 

Dostałem PW od szadoka również z prośba aby ukryć ten wątek. Więc teraz to już totalnie baranieję, i jak zawsze biorę na siebie to "wiadro pomyj" które chcą na mnie wylać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie chcą ukryć bo fajne miejsca są odkryte , prośby o zakrycie , zrobienie działu zamkniętego są kierowane do AD od ładnych kilku dni , jak widać nie tylko z mojej strony ale odzewu brak.... może nie warto się spinać i robić tylko swoje i dla siebie , powoli dochodzę do takiego wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogut co da nam ukrycie wątku jak z Twój podpis będzie w WSZYSTKICH TWOICH POSTACH. Nie wszystkie TWOJE POSTY są ukryte zlosnik.gif. Dostęp do mapy zatem mają wszyscy. Po co więc ukrywać coś czego nie ma sensu ukrywać, bo i tak będzie jawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.