Skocz do zawartości

przyczepa vs. camper.. czyli dlaczego przyczepa


dilbert

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 godzin temu, karawanuk napisał:

Dla mnie - zdecydowania przyczepa. Nie wyobrażam sobie bycia przyczepionym do jednego miejsca - odczepiam przyczepę i zwiedzam dalszą i bliższą okolicę. Choć widzę zalety kampera :) - może sobie kupię, jak będzie mnie stać, by ciągnąć za nim małe autko na lokalne zwiedzanie :)

Teraz masz to autko przed przyczepa ;) (bo zakladam ze przyczepe tez masz :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Śmieszne te wszystkie wywody i argumenty osób, które nie mogą się oderwać od patrzenia na świat z jednego punktu widzenia. Dla nich kamper to tylko taka przyczepa z dołączonym samochodem. Wynikają z tego oczywiście same kłopoty, koszty i utrudnienia.;)

Ciekawe jakby właściciel wątku uruchomił taki na forach kamperowych. Fajnie byłoby porównać dyskusję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
2 minuty temu, Tomii napisał:

Osobówka tam na miejscu daje jednak dużo więcej możliwości... 

 Tam może daje tego nie wiem bo nie byłem, być może w przyszłym roku sprawdzę. Teraz się trzymajcie lub ci co stoją niech usiądą bo to co napiszę to może być dla niektórych szok, szczególnie dla tych co mnie tu znają i wiedzieli jakie podejście miałem do kampera PO POLSCE MY MOŻEMY POWIEDZIEĆ ŻE NIE MA NIC LEPSZEGO JAK KAMPER DO ZWIEDZANIA:) może jest głośny i nie wygodny ale jak wjadę do miasta i stanę w centrum to mu to wszystko wybaczam, zawszę mówiłem ŻE MAM AUTO A PRZYCZEPĘ NA POLU I KORZYSTAM Z AUTA:puk:  bzdura tu pospaceruje dwie trzy godziny i idę do kampera który stoi gdzieś za rogiem, odsapnę, skorzystam z swojej toalety, wypiję kawkę, ściągnę buty, minie godzinka człowiek zregenerowany i idzie dalej a tak po trzech czterech godzinach wsiadałem do auta i jechałem na kemping i :pupa: koniec zwiedzania. Muszę chłopakom co Mi to tłumaczyli czapkę z głowy ściągnąć i powiedzieć że MIELI RACJĘ, dodał bym jeszcze że trzeba do takiego stylu się przyzwyczaić/przywyknąć bo na początku Mi nie ale żonie było ciężko gdzieś stanąć na tak zwane dziko w mieście:D teraz sama szuka miejsca gdzie by się kamper zmieścił. Co będzie w innych krajach to nie wiem, zobaczymy. Na pewno napiszę:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

 Tam może daje tego nie wiem bo nie byłem, być może w przyszłym roku sprawdzę. Teraz się trzymajcie lub ci co stoją niech usiądą bo to co napiszę to może być dla niektórych szok, szczególnie dla tych co mnie tu znają i wiedzieli jakie podejście miałem do kampera PO POLSCE MY MOŻEMY POWIEDZIEĆ ŻE NIE MA NIC LEPSZEGO JAK KAMPER DO ZWIEDZANIA:) może jest głośny i nie wygodny ale jak wjadę do miasta i stanę w centrum to mu to wszystko wybaczam, zawszę mówiłem ŻE MAM AUTO A PRZYCZEPĘ NA POLU I KORZYSTAM Z AUTA:puk:  bzdura tu pospaceruje dwie trzy godziny i idę do kampera który stoi gdzieś za rogiem, odsapnę, skorzystam z swojej toalety, wypiję kawkę, ściągnę buty, minie godzinka człowiek zregenerowany i idzie dalej a tak po trzech czterech godzinach wsiadałem do auta i jechałem na kemping i :pupa: koniec zwiedzania. Muszę chłopakom co Mi to tłumaczyli czapkę z głowy ściągnąć i powiedzieć że MIELI RACJĘ, dodał bym jeszcze że trzeba do takiego stylu się przyzwyczaić/przywyknąć bo na początku Mi nie ale żonie było ciężko gdzieś stanąć na tak zwane dziko w mieście:D teraz sama szuka miejsca gdzie by się kamper zmieścił. Co będzie w innych krajach to nie wiem, zobaczymy. Na pewno napiszę:]

Hahaha. Ale jaja ?.  U mnie podobnie,  tylko nie jest głośno. 

Mnie bawi to, że jak był środek lata, zwiedzaliśmy w upale Kielce. Po powrocie do kampera szybki prysznic, kilkadziesiąt metrów dalej przemawiał prezydent. Nikt z zewnątrz nie miał pojęcia, że ktoś z nas jest nawet w środku.

Oczywiście do posprzątania temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, peja76 napisał:

 Teraz się trzymajcie lub ci co stoją niech usiądą bo to co napiszę to może być dla niektórych szok, szczególnie dla tych co mnie tu znają i wiedzieli jakie podejście miałem do kampera PO POLSCE MY MOŻEMY POWIEDZIEĆ ŻE NIE MA NIC LEPSZEGO JAK KAMPER DO ZWIEDZANIA:) 

Ło panie!! Dzieją się na tym forum rzeczy, jakie się nawet fizjologom nie śniły:D

Może nie zaśmiecimy wątku jak Sebastianowi (gdzie jak gdzie, ale tu Admin czuwa;), ale muszę w tym kontekście dodać: "a co dopiero blaszak!":D Wjedzie w zasadzie wszędzie (jak nie ma bramownic) i jest prawie inkoguto. Oczywiście w inszych krajach jest z tym gorzej, ale jednak...

Qrczę - mniejszość jest coraz większa, a że w obecnych czasach prawa mniejszości są ważniejsze, to zaraz będziemy się domagać zmiany logo:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maarec napisał:

Hahaha. Ale jaja ?.  

Oczywiście do posprzątania temat ?

Do przeniesienia, nawet może być do tematu Peji :ok: pasuje idealnie:]

 

34 minuty temu, Zulos napisał:

Ło panie!! Dzieją się na tym forum rzeczy, jakie się nawet fizjologom nie śniły:D

Może nie zaśmiecimy wątku jak Sebastianowi (gdzie jak gdzie, ale tu Admin czuwa;), ale muszę w tym kontekście dodać: "a co dopiero blaszak!":D Wjedzie w zasadzie wszędzie (jak nie ma bramownic) i jest prawie inkoguto. Oczywiście w inszych krajach jest z tym gorzej, ale jednak...

Qrczę - mniejszość jest coraz większa, a że w obecnych czasach prawa mniejszości są ważniejsze, to zaraz będziemy się domagać zmiany logo:P

Oj dzieję się :bzik:czasy dziwne to tak jest.

Co do blaszaka nie mówię nie:) choć nasz kamperek daje radę i nie ma problemu z parkowaniem oraz z manewrowaniem.

 Jak dla mnie kampervan to dla dwóch osób, nawet wczoraj znalazłem przez przypadek zabudowę co by nam stykła i jak bym przerabiał tak bym zrobił.

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-ducato-fiat-ducato-kamper-campervan-ID6EWh1o.html

20220910_193304.jpg

20220910_155528.jpg

20220910_131154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, peja76 napisał:

Do przeniesienia, nawet może być do tematu Peji :ok: pasuje idealnie:]

 

Oj dzieję się :bzik:czasy dziwne to tak jest.

Co do blaszaka nie mówię nie:) choć nasz kamperek daje radę i nie ma problemu z parkowaniem oraz z manewrowaniem.

 Jak dla mnie kampervan to dla dwóch osób, nawet wczoraj znalazłem przez przypadek zabudowę co by nam stykła i jak bym przerabiał tak bym zrobił.

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-ducato-fiat-ducato-kamper-campervan-ID6EWh1o.html

20220910_193304.jpg

20220910_155528.jpg

20220910_131154.jpg

A jednak. Nie zmieściłeś się w na jednym miejscu :), do tego zachodzi na trawnik. Ogółem lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, peja76 napisał:

 

20220910_155528.jpg

20220910_131154.jpg

Bierz poprawkę tylo, że taki sposób parkowania jest niezgodny z przepisami. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza teraz jak mamy nowy taryfikator i ktoś się może przyczepić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, maarec napisał:

A jednak. Nie zmieściłeś się w na je

5 minut temu, jacek00 napisał:

Bierz poprawkę tylo, że taki sposób parkowania jest niezgodny z przepisami. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza teraz jak mamy nowy taryfikator i ktoś się może przyczepić ;) 

dnym miejscu :), do tego zachodzi na trawnik. Ogółem lipa.

Ale kołami nie stoi na trawie, na szerokość jak bym chciał to też by w liniach był więc nie rozumiem, tył nie może wisieć nad pasem zieleni? Komu to przeszkadza, jakieś znowu durne przepisy, blaszakiem wcale by nie zaparkował bo rozstaw osi większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, peja76 napisał:

tył nie może wisieć nad pasem zieleni?

No właśnie nie może 

Cytat

Komu to przeszkadza, jakieś znowu durne przepisy, blaszakiem wcale by nie zaparkował bo rozstaw osi większy.

Mi nie przszkadza, ale są tacy, którym wszystko przeszkadza w tym kraju :angry:

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacek00 napisał:

No właśnie nie może 

Co ciekawe - w zasadzie każda osobówka w takiej sytuacji zwisa na pasie zieleni, bo z reguły dojeżdża się kołami do krawężnika, a niektóry lymuzyny potrafią mieć spory zwis tylny.

Nie mówiąc już np. o bagażniku na 4 rowery na haku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, peja76 napisał:
19 godzin temu, Tomii napisał:

Osobówka tam na miejscu daje jednak dużo więcej możliwości... 

 Tam może daje tego nie wiem bo nie byłem, być może w przyszłym roku sprawdzę.

@Tomii ma rację, dla osobówki to raj na ziemi, kamperem słabo na tych drogach.

Nie radzę Ci tam jechać:

https://forum.karawaning.pl/topic/30073-relacja-włochy-i-jezioro-garda/?do=findComment&comment=670265

a dla mnie to nadal chyba najpiękniejsza droga, jaką jechałem :wub: Może g..no widziałem, ale ta droga to bajka. 

Sporo jest miejsc, gdzie osobówka wygrywa z kamperem, bo nim się nie da lub jest bardzo trudno dojechać, sporo jest miejsc, gdzie kamper wygrywa z zestawem. Jak przejdę na blaszaka to będę tęsknić za tą swobodą i frajdą z jazdy solo :( Ale blaszak też da mi inny sposób zwiedzania więc :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.