Skocz do zawartości

Kompleksowy remont Niewiadówki.


Sowa_77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 509
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jest wlasnie od pompki wody. Tesciu w knausie mial z boku i tez zalozyl n podlodze bo wygodniej.

Ten przełącznik nad lodowka to do wiatrakow w kratce wentylacyjnej.

Dzis dolozylem jeszcze 3 stop taki z diod LED i obrysówki z tylu.

 

Załozylem tez zasilacz od komputera typu ATX zwarty tak zeby caly czas działal. Wylutowalem wszystkie złaczki i kable. Mam teraz tylko 2 przedwody do 220V i na 12V. Wiatrak zalozylem z regulacja obrotow wzgledem temperatury wiec nie szumi kiedy nie musi :look:

 

8f5a23b6313d4b58.jpg

 

Mocy na pewno wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam :ok: - pomysl ciekawy :ok: - podoba mi sie to rozwiazanie :hmm: - szkoda ze nie widzialem tego gdy sam zaczynalem remont :) - pozostaje tylko dobre rozlozenie ciezaru - bo kuchnia i szafki beda z tylu :] - wiec trzeba wszystko odpowiednio wywazyc :ok: - ale generalnie to super wyglada :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a opór powietrza na pewno bedzie mniejszy

 

No właśnie czy aby na pewno :ok: ?

 

Jednak fabrycznie niewiadówka była założona tak jak "kropla wody" :ok:. Jak wiadomo w przyrodzie nic nie dzieje się bez przyczyny. W fabryce tez mieli chyba powód, żeby tak zakłądac skorupę a nie inaczej :hmm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że gdy miałem niewiadówkę to Mnie złościło że przód był bardziej w pionie niż tył i gdy w 4-rkę siadaliśmy do posiłku to trzeba było trochę się ściskać bo nie można było usiąść przy samym oknie a przy przednim oknie siadałem przy samej szybie.Tomii chciałeś powiedzieć jak odwrócona kropla gdyż kropla z przodu ( tzn. od dołu ) ma większy skos a tył szerszy.Porównując do samochodu to przy dobrym współczynniku oporu powietrza przednia szyba jest bardziej pochylona,a Niewiadowka ma tył bardziej skośny,a przepraszam jeden z naszych kolegów w Niewiadówce ma teraz przód bardziej skośny. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii chciałeś powiedzieć jak odwrócona kropla gdyż kropla z przodu ( tzn. od dołu ) ma większy skos a tył szerszy

 

No a mi się wydaje że krople jednak tył mają wąski a przód szeroki. Moim zdaniem zakład w Niewiadowie wiedział co robi montując właśnie w taki sposób skorupę.

 

Na szybko zrobiłem rysunek. Spadające kropelki mają taki kształt? Na pewno nie bez powodu :ok::hmm:

kropla.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem super pomysł i wykonanie :hmm: orginalna sprawa i popatrzeć warto a czy bym chciał takie cudo lub to zrobił to niewiem a jak z tą aerodynamiką to wyjdzie w "praniu" :ok: Kolego Wojtass zapodaj więcej fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii muszę przyznać Ci racje to coś Mi sie pomyliło ale Mnie ta wersja odwrotna bardziej sie podoba gdyż mając Niewiadówkę kładąc się spać trzeba było wsuwać się jak do dziupli ze względu na ten duży skos,a teraz mam Brustnera i przód jest skośny a tył w pionie i spanie dzięki temu jest super,a i więcej osób może usiąśc przy stole. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.