Skocz do zawartości

Kompleksowy remont Niewiadówki.


Sowa_77

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda zmodyfikowana rama okienna w ence listwa z lewej strony nie była dokładnie przyklejona więc zamiast niej jest wklejona szersza a pod oknem listwy połączone klockami na klej a nie krótkimi listewkami na zszywki konstrukcja stała się o wiele sztywniejsza od fabrycznej

w puste miejsca wkleiłem styropian 10 mm grubości i na to przyjdzie płyta w całości z otworem na okno okazało sie że wymieniam także uszczelkę szyby bo ta 20 letnia jest strasznie sztywna

Pozdrawiam

 


modyfikacja

post-49263-imported-3ab5ee63-20a1-44eb-8cf9-3c4ba43f65d6_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 509
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dotyczy n126N foto 1 kratka drzwi foto 2 kratka ściany bocznej

pytanie czy w kratce drzwi powinna być , czy jest instalowana druga kratka przesłaniająca do zamknięcia bądź otwarcia wlotu powietrza

 


kratka drzwi

post-49265-imported-9b8d8d9d-7568-487d-a882-a7a09e2fb853_thumb.jpg

 

kratka ściany bocznej

post-49265-imported-e35a9deb-7f6e-42a4-8071-4f91d179f9bb_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prace przy remoncie nie przebiegają zbyt szybko ale w piątek przykleiliśmy z synem pierwsze wykładziny tj. na ściany z oknami , wykładzinę wybrały żona i córka choć ja też patrzyłem na "budowę" wykładziny na spodzie jest warstwa filcu super się klei i układa na ścianach przetłoczenia ścian wypełnione styropianem .

Wykładzina na podkładzie cienkiej gumki -pianki już w sklepie ten podkład się kruszył .

Dookoła okien filc na szerokości ok 3-4 cm został usunięty (ciężka sprawa) aby łatwiej wsunąć pod uszczelkę gumową .

Wczoraj trochę padał deszcz , przeglądałem jak wyszło posklejanie szafek wiszących klejem polimerowym pionowe przegrody ze sklejki w planie miałem przeszlifowanie papierem ściernym i polakierowanie wnęrza szafek , zdecydowałem jednak i pomalowaniu farbą i tak się stało nie wiem czy to dobry pomysł bo wybrałem biały kolor .

Pozdrawiam i życzę powodzenia mejsterkowiczom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego NIL jesli to nie kłopot to wrzuc pare fotek z przebiegu remontu... :krzykacz:

 

zapraszam równiez do pełnego opisu remontu wraz z wrzuceniem zdjęc tutaj... http://www.fanklub-niewiadowek.com/ , oraz do wstapienia do grona fanklubowiczów niewiadówek... :policja:

 

Pozdrawiam Sergiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio z moją ukochaną zabraliśmy sie do remontowania starej zdezelowanej 126tki.Mam dwa zasadnicze pytania Do was jako wyspecjalizowanych w tej dziedzinie.1 pytanie to szyba tylnia uchylana?co gdzie jak i dlaczego :krzykacz: znaczy gdzie mozna taka najtaniej dostać (Warszawa lub okolice) 2 pytanie czym wyłożyc sciany ?i jak to zrobić? czytałem ze tkaniny samochodowe podklejone pianką są całkiem ciekawym sposobem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goodie ! jeżeli chodzi o okładzinę ścian to wszystkie chwyty dozwolone . pamiętaj aby jednak pod ,,materia ,, było coś izolującego termicznie - pianka , cienki styropianik , gąbka itp. moga to byc nawet skóry z dzika czy sarny ! moze byc bardzo grube sukno , plusz , materiał ala miś ........

 

zycze sukcesów ! Ja remont mam dawno za soba ale wspominam mile !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goodie jestem w trakcie wyklejania "enki" zastosowałem do tego wykładzinę na podkładzie filcu świetnie się klei u dobrze układa na profilach ścian w szafie ubraniowej i szafkach wiszących użyłem innej na podkładzie plecionki impregnowanej(kupiłem resztówkę i jaśniejszą nieco) dobrze się klei lecz ciężko układa bo jest sztywniejsza , wokół oklen za kuchnią i sufit płyta "plecówka" 3 mm grubości a pod spodem styropian na sufit ekran zagrzejnikowy za wzorem kolegów z forum

wkrótce postaram się wkleić fotki

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak weekend minął na remoncie niewiadówki,Kupiłem wykładzinę na filcu 5 L Butaprenu i się zaczęło :ok: Powiem wam ze jestem miło zaskoczony wykładzina idealnie przylega klei się ja super jak na razie zrobiłem 2 ściany w następny weekend zaczynam sufit i zabieram się do przerabiania łóżka.Bedzie na stałe rozłożone,do zrobienia jest także elektryka ale to mały pikuś.Ech zostało też okno tylne do zrobienia,hmm znaczy do kupienia ,podobno fabryka nie wyrabia się z produkcją a używanego ciężko znaleźć :ok: tak wygląda do tej pory ;)

post-51110-imported-c91d3003-2aa5-4afb-80f5-f58185262c85_thumb.jpg

post-51110-imported-40be77d8-7b52-4a95-a3d0-b29358b2170e_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.