Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.04.2022 o 18:25, jacek00 napisał:

No butla się robi coraz droższa. Niedługo będzie w cenie Gasbanka :lol:

No dobra inwestycja. Ja mam 2 Nano na które kaucję miałem chyba 150zł (już dokładnie nie pamiętam bo trochę czasu minęło), chyba niedługo wymienię na Gasbanka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gizbern napisał:

No dobra inwestycja. Ja mam 2 Nano na które kaucję miałem chyba 150zł (już dokładnie nie pamiętam bo trochę czasu minęło), chyba niedługo wymienię na Gasbanka...

No ale przecież jak teraz oddasz to nie oddadzą Ci kaucji wg obecnego cennika tylko dostaniesz tyle ile zapłaciłeś. No chyba, że butle postanowisz opchnąć na OLX :)  Ja jestem o tyle w dobrej sytuacji, że za butlę nie zapłaciłem ani grosza - wymienili mi ją normalnie za stalową :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacek00 napisał:

No ale przecież jak teraz oddasz to nie oddadzą Ci kaucji wg obecnego cennika tylko dostaniesz tyle ile zapłaciłeś. No chyba, że butle postanowisz opchnąć na OLX :)  Ja jestem o tyle w dobrej sytuacji, że za butlę nie zapłaciłem ani grosza - wymienili mi ją normalnie za stalową :D

Oczywiście miałem na myśli OLX :) Przed zmianą powstrzymuje mnie jednak fakt  że na zimę jednak trzeba mieć czysty propan. A gasbank do tego średnio się nadaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - pytanie od nowicjusza
butla Gaspol 8kg - wejście gazu w przyczepie kempingowej dostosowane do butli stalowej 11 kg, chce przejść na butle Gaspol 8kg(mam pod nosem akurat te dostępne)
Czy to nie jest problem, że gaz będzie szedł przez dwa reduktory - ten z aukcji, i ten który zamontowany już w przyczepie, czy ewent. jakieś inne przejście na butle Gaspol 8kg?
Dziękuje za inf, pozdrawiam
link:

https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-do-reduktora-quick-on-pb-light-gaspol-10011810244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, luketab napisał:

czyli kupuje ten reduktor, wkręcam w istniejące wejście w przyczepie, zapinam butle kompozytową i po temacie? ;)

 

Dokładnie tak jak piszesz. Tylko poszukaj w rozsądnych pieniądzach...

Np.

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Adapter-do-reduktora-na-butle-BP-Amerigas-Klik-On-27mm/3324

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, luketab napisał:

czyli kupuje ten reduktor, wkręcam w istniejące wejście w przyczepie, zapinam butle kompozytową i po temacie? ;)

 

Nie! Kupujesz adapter i łączysz go ze swoim reduktorem. I podpinasz pod butlę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kristofer napisał:

Dawno, dawno temu zrobiłem w którymś z tematów taki oto rysunek wyjaśniający:

23044979_Podczeniagazoweprzyczepy.thumb.jpg.f4ba00abd91105944ec7d2325d38844b.jpg

Ładne zestawienie. Ale widać że z archiwum wyciągnięte. Kamperfit jakiś taki nie podobny do współczesnego :)

A jak ktoś będzie miał Duocontrola lub Monocontrola to już nie ogarnie patrząc na tą instrukcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2022 o 07:10, Gizbern napisał:

Oczywiście miałem na myśli OLX :) Przed zmianą powstrzymuje mnie jednak fakt  że na zimę jednak trzeba mieć czysty propan. A gasbank do tego średnio się nadaje....

Dlatego ja zaopatrzyłem się w angielską butle 6 kg z wskaźnikiem zapełnienia - Calor Lite  i będę przelewał zależnie o potrzeby raz propan-butan a raz sam propan. Co prawda to nie kompozyt ani gasbank ale jest lekka.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.